Sylvia. Agentka Mossadu

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-08-29
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-2426-1
Liczba stron: 352
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Niespotykanie inteligentna, zdolna, twarda i zdecydowana. Sylvia Rafael była jednym z najlepszych agentów Mossadu. Uczestniczyła w tajnych operacjach na Bliskim Wschodzie i w Europie. Należała do szwadronu śmierci, grupy likwidacyjnej, której celem było zabicie przywódców terrorystycznej organizacji Czarny Wrzesień. Emocjonująca historia jej życia wiąże się z najważniejszymi akcjami Mossadu.

Książka ujawnia tajemnice najskuteczniejszej agencji wywiadowczej świata.

Kup książkę Sylvia. Agentka Mossadu

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - alison2
alison2
Przeczytane:2013-09-02, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Niezwykle popularna seria, której bohaterem jest sławny agent brytyjskiego wywiadu, James Bond, sprawiła, że praca tajnych służb wielu osobom kojarzy się z doskonale skrojonym garniturem, szybkim samochodem i całym zestawem technicznych nowinek pod ręką. I choć podświadomie przeczuwamy, że może być w tym nieco przesady, chętnie wierzymy w tę bardzo atrakcyjną wizję.    Sylvia Rafael, w odróżnieniu od Bonda jest postacią najzupełniej prawdziwą. Urodziła się w RPA. Jej ojciec był Żydem. Ponieważ jednak jej matka żydowskiego pochodzenia nie miała, sama Sylwia oficjalnie również nie może być uznawana za Żydówkę. Mimo tego dziewczyna pokochała naród żydowski tak bardzo, że wyemigrowała do Izraela. Początkowo mieszkała w kibucu, później udało jej się objąć posadę nauczycielki. Jednak dla ambitnej dziewczyny to wciąż było za mało. Z całego serca pragnęła odcisnąć trwały ślad w historii, przyczynić się do czegoś ważniejszego. Wreszcie zdołała zainteresować sobą Mossad i po licznych testach oraz długotrwałym treningu otrzymała najwyższą rangę agenta - „combattant”, co było równoznaczne z prawem do działania na terenie wrogich krajów. W tym momencie jeszcze nie przypuszczała, że jej nazwisko faktycznie trwale zapisze się w historii, choć nie do końca tak, jak by chciała...   Sylvia. Agentka Mossadu to wciągająca opowieść o jednej z najbardziej znanych ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Sylvia. Agentka Mossadu

Avatar użytkownika - TakiGosc
TakiGosc
Przeczytane:2013-08-09, Ocena: 5, Przeczytałem,
Historia Sylvii Rafael jest historią najważniejszych działań Mossadu, ich walki z terroryzmem, panujących wewnątrz agencji tajemnic i zasad. Moti Kfir i Ram Oren przedstawili losy Sylvii Rafael i Alego Hassana Salameha, przywódcy terrorystycznego Czarnego Września, za którym wieloletni pościg wyznaczał dla Rafael najważniejsze wywiadowcze cele. ,,Sylvia. Agentka Mossadu" pokazuje również wyrzeczenia, z którymi muszą zmierzyć się szpiedzy, a nie są to tylko trudy fizyczne, np. w czasie wykonywania misji czy przesłuchań, lecz także dużo trudniejsze do wytrzymania, jak rezygnacja z życia prywatnego i ograniczenie kontaktów z rodziną.
Link do opinii
Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2015-03-24, Przeczytałam, Mam,
Reklamy