Szczęście. Odkrywanie bogactwa psychicznego.

Najlepsza książka psychologiczna 2011 - kategoria: popularnonaukowe - wybór Internautów

W księgarniach można znaleźć mnóstwo książek o szczęściu, dlaczego więc powinieneś przeczytać właśnie tę? David Myers, psycholog i autor wielu książek, między innymi The Pursuit of Happiness (W pogoni za szczęściem), nazywa Eda Dienera „mistrzem Jedi badań nad szczęściem”. Przydomek ten odnosi się do faktu, że w ciągu swej trzydziestoletniej kariery naukowej w dziedzinie psychologii Ed stał się pionierem badań nad szczęściem, publikując ponad dwieście artykułów naukowych i rozdziałów dotyczących tego zagadnienia. Z kolei Robert, nazwany Indianą Jonesem psychologii pozytywnej przez jednego z czołowych przedstawicieli tej dyscypliny, zgłębiał tajniki bogactwa psychicznego w takich miejscach, jak Indie, Grenlandia, Kenia i wiele odległych zakątków naszego globu. Czujesz się zaintrygowany?

Z przedmowy Carol Diener

Z recenzji:

Jeśli wydaje nam się, że o szczęściu, przynajmniej własnym, wiemy już wszystko, powinniśmy sięgnąć po tę książkę, żeby się przekonać, jak niewiele wiemy. Jeśli szczęście, również własne, wydaje nam się niemożliwą do zgłębienia tajemnicą, powinniśmy sięgnąć po tę książkę, aby zobaczyć, że nie ma tajemnic nie do odkrycia.

Z recenzji prof. Janusza Czapińskiego

To najbardziej pouczająca książka o szczęściu, jaką kiedykolwiek napisano. Nie ma w tym nic dziwnego, zważywszy na fakt, że jej autorzy to jeden z czołowych badaczy szczęścia na świecie i jego syn – psycholog, którego powołaniem jest pomaganie ludziom w dążeniu do szczęśliwszego życia.

David Myers, Hope College, autor książki The Pursuit of Happiness: Who Is Happy, and Why

Wspaniały prezent od najwybitniejszego badacza szczęścia na świecie i od jego syna, Indiany Jonesa psychologii pozytywnej.

Martin E. P. Seligman, profesor psychologii, Uniwersytet Stanu Pensylwania, autor książki Prawdziwe szczęście

Musisz to przeczytać! Jeśli pragniesz naukowej porady dotyczącej tego, co może Cię uczynić szczęśliwym, Ed Diener i jego syn, Robert-Biswas Diener, opowiedzą Ci o prowadzonych od ponad trzydziestu lat nowatorskich badaniach nad sposobami osiągania prawdziwego bogactwa psychicznego. Dienerowie to prawdziwy fenomen. Nikt nie badał szczęścia bardziej wytrwale niż Ed Diener, a bardzo nieliczni prowadzili badania w bardziej ekscytujących miejscach niż jego syn, Robert. Szybko zrozumiesz, dlaczego Eda Dienera nazywają Doktorem Szczęście, a Roberta – Indianą Jonesem psychologii pozytywnej.

David J. Pollay, Uniwersytet Stanu Pensylwania, prezes Projektu Momentum, autor książki The Law of the Garbage TruckTM

Informacje dodatkowe o Szczęście. Odkrywanie bogactwa psychicznego.:

Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2010-12-15
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-928234-9-0

Kup książkę Szczęście. Odkrywanie bogactwa psychicznego.

Szczęście. Odkrywanie bogactwa psychicznego. - opinie o książce