Szkoła dla wróżek

Tom 4 cyklu Mała wróżka Amelka

W Krainie Chochlików zaczął się rok szkolny. Amelka nie mogła doczekać się pierwszych lekcji - tak strrrasznie chciała nauczyć się nowych sztuczek i poznać nowe koleżanki! Gucio trochę jej zazdrościł, ale na pocieszenie mała wróżka przywiozła mu Wielką Księgę Zaklęć. Ogromną jak słoń! A jak wygląda szkoła dla wróżek? Sprawdźcie sami!

Informacje dodatkowe o Szkoła dla wróżek:

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-245-74-193
Tytuł oryginału: L'école des fées
Język oryginału: Francuski
Tłumaczenie: Natalia Usenko

Kup książkę Szkoła dla wróżek

Szkoła dla wróżek - opinie o książce

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2014-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 Książki - 2014 rok, Mam,

Która mała dziewczynka nie kocha wróżek? Prawdopodobnie nie znajdzie się ani jedna. Bo dzieci, a szczególnie dziewczynki, kochają dobre wróżki, które potrafią zaczarować świat.

A wróżka Amelka, bohaterka serii Mała wróżka Amelka Sophie de Mullenheim i Claire Gaudriot, to szczególna czarodziejka, która nie tylko wykorzystuje magię, ale która w dodatku jest … detektywem.

Tym razem autorki serii zapraszają wszystkie dzieci do szkoły. Nie jest to jednak zwykła szkoła, a Szkoła dla wróżek.

Jak w każdej książce o Amelce, będzie magicznie, kolorowo i bardzo optymistycznie. Dziewczynka z dużym entuzjazmem podejmie trud nauki w szkole dla wróżek, poznając nowe czary i sztuczki. Zdobędzie też nowe koleżanki i spotka fantastyczne nauczycielki dzięki którym dzień w szkole będzie jeszcze przyjemniejszy! Nie zapomni jednak o swoim najwierniejszym druhu, Guciu, który poczuje się nieco zazdrosny o swoją przyjaciółkę.

Szkoła dla wróżek przeniesie każdą dziewczynkę do pięknego świata magii, gdzie każde dziecko będzie miało okazję dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z nauki i poznawania nowych osób. To książka, która ma olbrzymi walor edukacyjny, przekazując dzieciom masę pozytywnych emocji i ucząca je radzić sobie w nowych sytuacjach. Pomoże też pokonać lęk przed pójściem do szkoły!

Książka jest piękna i barwna dzięki treściom które przekazuje, a jednocześnie dzięki pięknym ilustracjom, które odzwierciedlają każdą historię.

Amelka jest kapitalną książką do czytania w ciągu dnia, ale i świetnie nadaje się do czytania przed snem. Dzięki ciepłej historii, pełnej pozytywnych emocji przeniesie dzieci w krainę snów, pięknych i bajecznie kolorowych, jak każda historia o małej wróżce.

Serdecznie polecam wszystkim mamom, poszukującym wartościowych i ciekawych książek dla swoich córek.

Wróżka katastrofa
Sophie de Mullenheim, Claire Gaudriot0
Okładka ksiązki - Wróżka katastrofa

Sa dni, kiedy wszystko idzie nie tak. jajka się tłuką, zgrabione liście odfruwają, porządki kończą się wielkim bałaganem. A jeśli dodać do tego czary i...

Nocne strachy
Sophie de Mullenheim, Claire Gaudriot0
Okładka ksiązki - Nocne strachy

To był wielki dzień! A raczej noc… Amelka pierwszy raz spała zupełnie sama w swym nowym domku na kółkach! No, może niezupełnie sama - wierny...