Szlachetne serce. Mieć odwagę by marzyć 2

Czy irlandzkiej dziewczynie uda się znaleźć prawdziwą miłość w Ameryce?

Maggie Montgomery od dawna pragnęła zobaczyć Amerykę. Jej marzenie nareszcie się spełnia. Odwiedza ukochanego brata Rylana, uciekając tym samym od niechcianych zalotów Neilla Fitzgeralda. Jednak Maggie skrywa pewien sekret. Planuje zostać w Ameryce, aby znaleźć tu nie tylko szczęście, ale też miłość swojego życia. Gdy przybywa do Irlandzkich Łąk, spotyka intrygującego mężczyznę. Na początku myśli, że to jeden ze stajennych, ale kiedy Rylan domaga się, by trzymała się z daleka od Adama O’Leary’ego, Maggie uświadamia sobie, że to brat Colleen, który niedawno wyszedł z więzienia. Niestety nie potrafi sprawić, by jej serce podporządkowało się prośbie brata.

Adam O’Leary zawsze czuł, że nie zasługuje na swoje miejsce w rodzinie. Czas spędzony w więzieniu tylko umocnił go w tym przeświadczeniu. Teraz, kiedy już odzyskał wolność, ma nadzieję, że uda mu się zmienić i odzyskać zaufanie najbliższych. Choć wcale tego nie chce, coraz bardziej zakochuje się w Maggie Montgomery.

Podczas gdy wszyscy starają się, żeby ich rozdzielić, pomiędzy tym dwojgiem rodzi się uczucie. Czy Adam zmienił się naprawdę? I czy jego grzeszna przeszłość nie okaże się zbyt trudna do uniesienia dla Maggie?

Informacje dodatkowe o Szlachetne serce. Mieć odwagę by marzyć 2:

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2017-04-24

Kup książkę Szlachetne serce. Mieć odwagę by marzyć 2

Szlachetne serce. Mieć odwagę by marzyć 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2019-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, ***Adopcje, #Z wątkiem kryminalnym,

Drugi tom cyklu "Mieć odwagę by marzyć" autorstwa Susan Anne Mason zatytułowany "Szlachetne serce" dostarczył mi zdecydowanie więcej emocji i wzruszeń niż część pierwsza. Przyzwyczaiłam się chyba do dość schematycznego stylu autorki i w pewnym stopniu zaakceptowałam pomijanie opisów krajobrazów i otoczenia, których w tej opowieści po prostu nie ma. Nie powiem, że mi ich nie brakuje, ale akcja powieści na tyle wciąga, a rosnące tempo wydarzeń podsyca zainteresowanie, że opisy schodzą jakby na plan dalszy. Pani Mason stawia przede wszystkim na dialogi, które zdecydowanie dominują w tej historii. Modlitwy i dziękczynienia bohaterów zanoszone ku Niebiosom nie rażą, nie są tak przytłaczające jak w części pierwszej. Sfera religijności i wiary została wyważona, nie męczy i nie wprowadza niepotrzebnie sztucznego patosu.

"Szlachetne serce" poświęcone zostało w większości Adamowi O'Learemu - synowi marnotrawnemu właścicieli Irlandzkich Łąk, który powraca do rodzinnego domu po zwolnieniu z więzienia. Bohater ma niebywałe szczęście, gdyż przebywając w zamknięciu trafia na niezwykłego człowieka - wielebnego Johna McNabba. To dzięki niemu decyduje się zmienić swoje życie i próbuje pogodzić się z rodziną, a przede wszystkim z ojcem, który w pewnych kwestiach jest nieprzejednany. Niestety przebywając na wolności Adam może liczyć tylko na siebie. Rodzina niczego mu nie ułatwia, problemy piętrzą się, ale nieoceniona przyjaźń i pomoc Johna pozwala mężczyźnie uwierzyć w marzenia. Przemiana jaka dokonuje się w bohaterze jest godna podziwu, a jego wytrwałość w dążeniu do celu powinno się naśladować.
Do Nowego Jorku przyjeżdża z Irlandii również rodzina Rylana - młodsza siostra Maggie i brat Gabe, którzy zamierzają spędzić wakacje na amerykańskiej ziemi. Pomoc w sierocińcu, którym kieruje Rylan sprawia, że ścieżki Maggie i Adama przeplatają się, a i serce Gabe'a zaczyna szybciej bić na myśl o pewnej dobrze zapowiadającej się pielęgniarce. A mamy rok 1914 i w Europie rozpoczyna się wojna...

"Szlachetne serce" bardzo dobrze i szybko się czyta. Wydarzenia są interesujące, akcja biegnie wartko, a my z niecierpliwością czekamy na finał tej intrygującej historii. Powieść wyzwala sporo emocji, a Adam - syn marnotrawny staje się naszym ulubionym bohaterem, któremu kibicujemy w osiągnięciu celów. Jego przemiana jest godna pozazdroszczenia, ale jednocześnie nie traci na swojej wiarygodności. Autorka nakreslila w tej powieści sporo ważnych tematów takich jak walka z epidemią, porzucenie noworodka, mezalians, konwenanse i zachowywanie pozorów, bezinteresowna pomoc bliźniemu, odkrywanie tajemnic przeszłości. Wprowadzenie wątku kryminalnego do tej opowieści dodatkowo podsyca zainteresowanie i wprowadza element niepokoju.
Zaprzyjaźniłam się z bohaterami tej opowieści i chętnie spotkam się z nimi ponownie w trzeciej części cyklu zatytułowanej "Przysięga miłości". Już dziś się zastanawiam czym autorka będzie chciała mnie zaskoczyć.
Polecam serdecznie lekturę cyklu "Mieć odwagę by marzyć". Miłośnicy powieści obyczajowych oraz sag rodzinnych odnajdą w nim swoje klimaty.

Spadkobierca
Susan Anne Mason0
Okładka ksiązki - Spadkobierca

Czy podbój świata pozbawi go wszystkiego, co jest mu najdroższe? Kiedy chłopiec stajenny Nolan Price dowiaduje się od swojej umierającej matki...

Przysięga miłości
Susan Anne Mason0
Okładka ksiązki - Przysięga miłości

Kiedy dwie zranione dusze odnajdują uzdrowienie, nieopodal musi czaić się miłość. Po udarze mózgu u matki studiująca medycynę Deirdre O’Leary...