Okładka książki - Sztuka Polska. Malowanki

Sztuka Polska. Malowanki

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2016-05-19
Kategoria: Edukacyjne
ISBN: 9788379453849
Liczba stron: 60
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Każdy z nas chciałby stworzyć coś pięknego. Oto nieprawdopodobna okazja, żeby zostać kolorystą prawdziwych dzieł sztuki.

Malowanki Polskie to kolejna odsłona niezwykłej mody na kolorowanki dla dorosłych. To sposób artystycznego wyrażania siebie  i swoich ambicji twórczych. Przywędrowała do Polski z zachodu, gdzie rozwija się już od kilku lat. Wydawnictwo Edipresse wychodząc naprzeciw tym trendom przygotowało tę unikatową pozycję.

To absolutna nowość na rynku, która łączy walory antystresowe z walorami edukacyjnymi.

Tym razem rysunkami do pokolorowania są dzieła prawdziwych mistrzów - polskich artystów. To jeden z najprzyjemniejszych sposobów wyrażania emocji za pomocą sztuki.W książce znajdziesz aż 25 oryginalnych prac z Muzeum Narodowego w Warszawie, wraz z opisem sylwetek ich twórców.Dzięki malowankom poznasz warsztat mistrzów: ich sposoby kompozycji, skróty perspektywiczne, anatomię ludzi i zwierząt. Zachwycisz się linią rysunku, bogactwem detali i co najważniejsze,  spojrzysz na te dzieła oczyma artystów, poznasz sposoby myślenia m.in.: Matejki, Wyspiańskiego, Chełmońskiego, Kossaka czy Boznańskiej.

Ponadto poznasz biografie tych artystów, a każda z notatek posiada też ciekawostkę na temat danego malarza, często nieznaną ogółowi.

Jednym słowem staniesz się niekwestionowanym znawcą  twórczości polskich mistrzów, poznając płótna do ostatniego szczegółu

Absolutny hit w malowankach 2016 roku.

Atrakcyjność ksiązki zwiększa fakt, że każda z malowanek po skończonej pracy jest gotowym dziełem do powieszenia na ścianie, a każdy z obrazów to również twoje dzieło.

Do rysunków dołączone są reprodukcje kolorowych oryginałów, by łatwiej je było wypełnić  kolorami.

Książka to idealny pomysł na prezent.

Nad całością projektu czuwała malarka Katarzyna Rzontkowska, twórczyni niezwykłych płócien, znajdujących się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce i na świecie.

Kup książkę Sztuka Polska. Malowanki

Opinie o książce - Sztuka Polska. Malowanki

Recenzje miesiąca
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński
Okładka książki - Drogowskazy
Zadry
Dominik Rutkowski
Okładka książki - Zadry
Świat kupek
Terry Pratchett
Okładka książki - Świat kupek
Lata powyżej zera
Anna Cieplak
Okładka książki - Lata powyżej zera
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy