Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

Bestsellerowe wspomnienia twórcy NIKE.

Firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z najpotężniejszych graczy na rynku odzieży, obuwia i sprzętu sportowego, z roczną sprzedażą rzędu 30 miliardów dolarów. Nie każdy jednak wie, kim jest Phil Knight - człowiek, który stworzył tę markę za garść dolarów pożyczonych od ojca, a potem przez dziesięciolecia kształtował jej potęgę. Jego wspomnienia są fascynującą podróżą w czasie i zaskakująco szczerą, intymną opowieścią o tym, jak realizować marzenia. Knightowi dopisało szczęście: jak większość młodych ludzi, krótko po studiach nie miał szczegółowego planu na życie, ale miał swój Szalony Pomysł. Kochał bieganie i czuł, że nie będzie szczęśliwy, jeśli nie zwiąże kariery zawodowej z pasją. I właśnie o tym, jak zmienić zamiłowanie do sportu w niewyobrażalny sukces komercyjny, opowiada ten pamiętnik - zaskakujący, skromny, niefiltrowany, zabawny i pięknie napisany.

To wspaniała, amerykańska opowieść o szczęściu, determinacji, znajomości rzeczy oraz magicznej alchemii, która połączyła grupkę ekscentryków, twórców sukcesu Nike. To, że odnieśli sukces, jest cudem, bo - jak dowiedziałem się z tej książki - choć jako naród cenimy sobie wolność gospodarczą, to jednocześnie jesteśmy niezrównani w jej tłamszeniu. To, co Phil Knight ma do powiedzenia na temat przedsiębiorczości oraz przeszkód, które trzeba pokonać na drodze do sukcesu, jest wręcz bezcenne. Trudno zliczyć zakładki, które zostawiłem między stronicami tej książki. - Abraham Verghese, autor Powrotu do Missing, bestsellera z listy ,,New York Timesa"

Byłem jeszcze dzieciakiem, gdy po raz pierwszy spotkałem Phila Knighta, ale tak naprawdę poznałem go dopiero teraz, gdy przeczytałem tę piękną, przejmującą, intymną opowieść. To samo mogę powiedzieć o Nike - z dumą nosiłem stroje tej firmy, ale nie miałem pojęcia, że za popularnym symbolem zwanym swoosh kryje się tak niezwykła historia ludzkiej pomysłowości, woli przetrwania oraz triumfu. Szczery, zabawny, trzymający w napięciu, prawdziwie literacki - oto pamiętnik dla ludzi, którzy kochają sport, lecz nade wszystko dla tych, którzy kochają pamiętniki. - Andre Agassi, tenisista, jego autobiografia Open stała się bestsellerem ,,New York Timesa"

Informacje dodatkowe o Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2016-11-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788380620698

Kup książkę Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE

Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy NIKE - opinie o książce

Każdy z nas kojarzy firmę Nike, większość z nas posiada zapewne jakieś produkty z tym charakterystycznym znakiem. Jednak jak doszło do tego, że w każdym zakątku świata można znaleźć produkty tej marki, jaką drogę pokonał jej założyciel, by osiągnąć tak ogromny sukces i stać się jednym z najbardziej wpływowych magnatów światowego biznesu? Na wszystkie te pytania znajdziemy odpowiedź czytając tę książkę. To barwnie spisane dzieje firmy i historia jej właściciela, który kochał bieganie i za wszelką cenę pragnął połączyć zamiłowanie do sportu z karierą zawodową, z wykształcenia był księgowym, co pomogło mu w prowadzeniu własnej działalności. Jednak tym co dodawało mu sił do działania był sport, jego największa pasja, którą przekuł w ogromny sukces, stworzył markę rozpoznawalną na całym świecie. Jego wspomnienia pokazują jak długą drogę przebył, ile pokonał trudności, jak radził sobie z pojawiającymi się problemami, w jaki sposób życie zawodowe wpływało na rodzinę i jego samego.
To dobrze napisany pamiętnik, który pokazuje, że warto walczyć o swoje marzenia, realizować cele i stawiać sobie kolejne zadania do zrealizowania. Jednak warto pamiętać też o słowach założyciela Nike: "Poszukajcie swego powołania. Nawet jeśli nie wiecie, co to znaczy, szukajcie. Kto realizuje swoje powołanie, temu łatwiej jest znieść trud, temu rozczarowania służą za paliwo, a wzloty smakują jak nic innego pod słońcem".

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2017-02-20, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2017,
"Sztuka zwycięstwa" nie jest moralizatorskim quasi poradnikiem jak odnieść sukces. To szczera, miejscami gorzka opowieść o wątpliwościach, nieustających wyborach, a przede wszystkim o trudnościach prowadzenia własnej firmy. To opowieść o pasji, szczęściu i uporze w realizacji marzeń oraz poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. Szalenie inspirująca.

Jak powstało Nike? Jeśli myślicie, że zakładanie własnego imperium to prosta droga, to ta pozycja głęboko zweryfikuje wasze myślenie. Nike pomimo bijących rekordów sprzedaży z roku na rok, przez bardzo długi okres czasu był na skraju bankructwa. To jaką pozycje Nike ma obecnie i do czego Phil Knight sam się przyznaje, że miał cholernie dużo szczęścia. Zwłaszcza do spotykania odpowiednich ludzi na swojej drodze, ponieważ to dzięki nim udało mu się przetrwać, rozrosnąć oraz ciągle się rozwijać.
Książka godna polecenia nie tylko dla wielbicieli tej marki sportowej, ale dla wszystkich przedsiębiorców którzy mają lub marzą o własnej firmie.

Sztuka zwycięstwa dla młodzieży. Wspomnienia twórcy Nike
Phil Knight0
Okładka ksiązki - Sztuka zwycięstwa dla młodzieży. Wspomnienia twórcy Nike

Musisz zapomnieć o swoich ograniczeniach. - Phil Knight. Kiedy Phil Knight nie dostał się do licealnej drużyny baseballowej, matka zasugerowała mu, by...