Tabloid. Śmierć w tytule

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2015-06-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788326822575
Liczba stron: 344
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Porywający kryminał bez fikcji. Jeśli pieniądze, to duże pieniądze. Jeśli dom, to willa pod gotycką wieżą - taką, jak z horrorów. Jeśli miłość, to do bólu. Jeśli obłęd, to do utraty siebie. Jeśli śmierć, to niewyobrażalnie okrutna. Życie Krzysztofa i Doroty Mrugałów było snem o wielkim bogactwie, który szybko zmienił się w koszmar. Kiedy Krzysztof umierał, w rękach trzymał kominiarkę zdartą z głowy swojego zabójcy. Być może był jeszcze w stanie spojrzeć mu w oczy. Być może go poznał. Morderca miał tego świadomość. Właśnie dlatego użył pistoletu z tłumikiem. O zlecenie zabójstwa oskarżona została żona Krzysztofa. Ale to nie sąd nie wydał w tej sprawie wyrok. Wydał go tabloid. I był to wyrok śmierci. Córkom Krzysztofa i Doroty pozostało już tylko jedno: zemsta.

Kup książkę Tabloid. Śmierć w tytule

Opinie o książce - Tabloid. Śmierć w tytule

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2015-11-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, polskie czytanie,
W Busku Zdroju został zamordowany miejscowy "biznemen", właściciel kantoru. O morderstwo zostaje oskarżona jego żona. Zanim sad podejmie decyzję, tabloidy wydają swój wyrok. Jest to prawdziwa historia, fantastycznie zrelacjonowana przez obu autorów. Nie można się od niej oderwać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dziama0
dziama0
Przeczytane:2015-10-06, Ocena: 5, Przeczytałem,
Niby dokument a jak powieść, jak najlepszy kryminał. Oby więcej takich
Link do opinii
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2015-06-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 2015, 52 książki - 2015, Sensacja/Kryminał,
Książkę ,,Tabloid.Śmierć w tytule" czyta się jak najlepszy kryminał. Jest to jednak prawdziwa historia oparta na faktach. W Busku Zdroju zostaje brutalnie zamordowany i okradziony właściciel kantoru. O zlecenie tego zabójstwa zostaje oskarżona jego żona. Zanim sąd wyda wyrok, popularny tabloid już skazał Dorotę Mrugałę, pisząc, że to ona zamordowała swojego męża. Oprócz tego, że w książce przedstawiono fakty dotyczące prowadzenia śledztwa, pracy prokuratury oraz kulisy podnoszenia nakładów tabloidy to jest jeszcze kilka innych wątków. Historia małżeństwa, w którym toksyczny ojciec znęca się nad rodziną, mentalność ludzi z małego miasteczka, którzy odwracają się od rodziny a nade wszystko walka córek o oczyszczenie matki z zarzutów. Córki walczą też o odzyskanie równowagi psychicznej i próbują na nowo ułożyć sobie życie. Ta książka to nie tylko świetnie napisana historia kryminalna ale również studium psychologiczne walki z demonami we własnej duszy i tymi w realnym świecie. Polecam gorąco, tak jak nie można się od niej oderwać tak samo nie można o tej historii szybko zapomnieć.
Link do opinii
Avatar użytkownika - IzaaK
IzaaK
Przeczytane:2017-04-23, Przeczytałam, 2017, Mam,
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy