Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2015-11-18
Kategoria: Hobby
Dodał/a książkę: elibri

Znacie ,,Tajemny ogród"? To niezwykła książka do kolorowania, o której mówi już cały świat. Teraz powraca w wydaniu specjalnym dla kolekcjonerów - w znacznie większym formacie, na grubym, zadrukowanym jednostronnie papierze i z wyrywanymi kartkami - po to, by móc je pokolorować, oprawić i powiesić.

Ta ekskluzywna publikacja, zawierająca dwadzieścia ilustracji wybranych przez autorkę z ,,Tajemnego ogrodu", zachwyci kolorofanów w każdym wieku.

Johanna Basford jest rysowniczką i entuzjastką tuszu oraz atramentu. Tworzy na papierze skomplikowane, bogate w szczegóły ilustracje inspirowane florą i fauną szkockiej wsi, czyli okolic, w których dorastała.

Kup książkę Tajemny ogród dla wtajemniczonych. Książka do kolorowania z wyrywanymi kartkami. Secret Garden. Artist's Edition

Opinie o książce - Tajemny ogród dla wtajemniczonych. Książka do kolorowania z wyrywanymi kartkami. Secret Garden. Artist's Edition

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2015-11-28, Ocena: 4, Przeczytałem,
W OGRODZIE PEŁNYM TAJEMNIC Widzicie drzwi. Stare, drewniane, dąb pewnie ścięto do ich wykonania, okute żelaznymi zdobieniami. Osadzone są w cegłach, a może w roślinach, zieleń jest wszędzie, choć jeszcze nie ma koloru, plątanina liści, gęsto wyciągająca swoje ramiona w stronę wejścia. Wchodzicie dopiero, czy może już weszliście? Kto to wie. Jedno jest pewne: znajdujecie się dopiero u stóp Tajemnego Ogrodu. Wraz z opisaną wyżej ilustracją, zaczyna się niniejsza książka. Artystyczna kolorowanka dla każdego, niezależnie od wieku, kto chciałby własną dłonią nadać barw przesyconym detalami i skomplikowanymi kształtami ilustracjom. Z każdą kolejną stroną zagłębiamy się krok po kroku w roślinność i sekrety tego miejsca. Widzimy kwiaty, widzimy bogactwo owadów. Starą studnię. Domek na drzewie. Co jeszcze kryje się tam dalej? Za zakrętem i za kolejnym parawanem zieleni? Nagrodzona Elle Decoration Design Award i Channel 4 Talent Award artystka zaprasza nas do krainy, gdzie zabawa z kredkami, flamastrami czy farbami nawet, trwać będzie całymi godzinami. W odróżnieniu od większości podobnych publikacji, kolekcjonerska edycja ,,Tajemnego ogrodu" oferuje znakomitą jakość. Tekturowa podkładka, grube, wielkoformatowe plansze, świetny papier... Kartki nie ulegną wilgoci, nie pofałdują się, kolor niezależnie od używanych narzędzi nie przebije przez strony. Kolorowanie więc staje się zabawą, jaką być powinno, bez konieczności uważania na papier. Poza tym same rysunki są znakomite. Odpowiednio skomplikowane, odpowiednio wzorzyste. Nawet sama okładka aż kusi by ją pokolorować. Kto więc lubi tego typu aktywne spędzanie czasu, powinien z ,,Ogrodem..." się zapoznać. Kolorowanie stało się ostatni modne, ale w zalewie tytułów ten właśnie zdecydowanie wart jest polecenia. Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/11/28/tajemny-ogrod-dla-wtajemniczonych-johanna-basford/
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy warto zakupić sobie kolekcjonerskie wydanie "Tajemnego ogrodu", koniecznie zajrzyjcie: http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=21847 :)
Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody
Johanna Basford0
Okładka ksiązki - Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody

Światowy bestseller - książka do kolorowania, która zachwyci rysowników i poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Witaj w czarno-białym...

Magiczna dżungla. Koloruj i odkrywaj tajemnice tropików
Johanna Basford0
Okładka ksiązki - Magiczna dżungla. Koloruj i odkrywaj tajemnice tropików

Nowa, niepodobna do innych książka Johanny Basford, królowej kolorowanek! Ten niezwykły upominek dla kolorofanów w każdym wieku przeniesie...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa