Takeshi. Taniec tygrysa

Tom 2 cyklu Takeshi

Nadchodzi czas kiedy wszyscy zatańczą taniec śmierci

Zmiany są nieuchronne, wszystko zmierza do konfrontacji. Człowiek z Hakiem przychodzi cicho niczym anioł śmierci, Jaguar nerwowo szczerzy kły w ciemności, Sancto bandito spokojnie strząsa krew z ostrzy, ale wszyscy czekają na przebudzenie Tygrysa.

Człowiek zwany niegdyś Cieniem Śmierci wkroczył między szprychy odwiecznego koła przemian. Lecz z pewnością pragnął, aby jego broń potraktowano z szacunkiem i należną miłością. Rei zamierzał złożyć Blask w odległej, górskiej świątyni jako pewnego rodzaju relikwię po zmarłym przyjacielu. Łudził się jednak.

Takeshi nie oblecze kolejnego ludzkiego ciała. Odradza się właśnie jako ashura, wojowniczy demon, który będzie nieustannie ginął i powstawał z martwych tylko po to, żeby znów stawać do walki.

Informacje dodatkowe o Takeshi. Taniec tygrysa:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-06-12

Kup książkę Takeshi. Taniec tygrysa

Takeshi. Taniec tygrysa - opinie o książce

Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Pokochałam Takeshiego za jego dobre serce pomimo tego, że jest płatnym zabójcą. Druga już, ale nie ostatnia część odsłania wielowątkowość tej powieści i daje podstawy do myślenia o tym, co będzie dalej. Wspaniale czyta się historie o duchach, demonach i czarownicach w oparciu o przygody dobrych i złych charakterów.
Spodziewałam się przede wszystkim poznać dalsze losy Takeshiego i Haru, tymczasem pojawiło się sporo wątków nowych bądź tylko zarysowanych w pierwszej części. Historia rozrasta się. Czekam z niecierpliwością na odsłonę numer trzy.
Avatar użytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
pierwsza część lepsza, zobaczymy czy podoła z trzecią
Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2023-09-15, Ocena: 3, Przeczytałem,
"Takeshi 2. Taniec tygrysa" to drugi tom serii polskiej autorki o niezwykłym klimacie, tajemniczych zakonach, gangsterach, z brutalnymi walkami oraz nutą mistycyzmu.

Pierwszy tom zakończył się w taki sposób, że byłam bardzo pozytywnie nastawiona na tę kontynuację. Musiałam dowiedzieć się co się stało z Takeshim i jak dalej potoczą się jego losy.

Niestety ten tom nie spełnił do końca moich oczekiwań. Odniosłam wrażenie, że wątek tytułowego bohatera nie jest tu wiodący i w zasadzie okazał się momentami nudny i nieciekawy. Jego sytuacja bardzo niewiele posunęła się naprzód.

Autorka zaserwowała nam za to wachlarz nowych postaci, które niestety nie wzbudziły mojego zainteresowania. Było ich dość sporo, mieszali mi się, a to, że mało mnie ciekawili wcale nie poprawiło tej sytuacji ?

Dodatkowo spotkałam się ponownie z tym samym co w pierwszym tomie - nie mogłam się wgryźć w ten tom, jeszcze dłużej niż w pierwszy.

Ciężko mi rzec coś konkretnego na temat stylu autorki, momentami czytało mi się świetnie, płynęłam przez tekst, a czasem mi zgrzytało i czułam, że to idzie jak po gruzie. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, rzadko miewam takie sytuacje, ale sposób narracji, opisywania różnych scen czy prowadzenia historii zwyczajnie nie zawsze mi leżały.

Oceniam ten tom słabiej niż pierwszy, mniej mi się podobał, nie wzbudził we mnie takiego zainteresowania i przede wszystkim nie dał mi tyle akcji z Takeshim na ile liczyłam.

Całkiem polubiłam tego bohatera i to o nim głównie chciałam poczytać. Na plus oczywiście jest całościowy klimat tej książki, autorka naprawdę się na tym polu wykazała, ten świat mocno działa na moją wyobraźnię.

Jeśli lubicie fantasy z azjatyckim vibem, klimatem gangsterskim, cyberpunkowym, z bohaterami będącymi członkami skrytobójczych zakonów to warto sprawdzić tę serię, lecz niestety mam wrażenie, że ten 2 dotknęła klątwa 2 tomu ?

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2021-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Ta już była nieco trudniejsza niż część pierwsza. Więcej polityki, więcej mitologii, opisanie drugiego kontynentu i jego problemów. Takeshi i przyjaciele wciąż usiłują się ukryć przed gansterami, ale niefortunnie podpadają coraz nowszym postaciom. Ważniejsze Zakony prowadzą własną politykę i niekoniecznie interesują sie jakimś byłym zbójcą. W końcu przyjaciele decydują się szukać pomocy u samego Tygrysa nie wiedząc do końca jaka gra on rolę w państwowych intrygach.

Ucieczka przed przeznaczeniem nie ma sensu. Trzeba mu stawić czoła.

Avatar użytkownika - Pegi
Pegi
Przeczytane:2015-08-11, Przeczytałam, Przeczytane w 2015,
Zakon Krańca Świata t. 1
Maja Lidia Kossakowska0
Okładka ksiązki - Zakon Krańca Świata t. 1

Apokalipsę zapowiadano od wieków. Miał nadejść gniew Boży. Miała wybuchnąć wojna atomowa, zaraza albo zapanować efekt cieplarniany. Mieli przybyć...

Bramy Światłości: Tom 3
Maja Lidia Kossakowska0
Okładka ksiązki - Bramy Światłości: Tom 3

Nad wyprawą do Stref Poza Czasem zawisło widmo utraty Abaddona. Świadomość, że nie ma nikogo, kto rozpozna Światłość u kresu poszukiwań, odbiera wszelką...

Forget Me Not
Julie Soto