Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-06-12
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788379640775
Liczba stron: 448

Ocena: 4.67 (3 głosów)

Nadchodzi czas kiedy wszyscy zatańczą taniec śmierci

Zmiany są nieuchronne, wszystko zmierza do konfrontacji. Człowiek z Hakiem przychodzi cicho niczym anioł śmierci, Jaguar nerwowo szczerzy kły w ciemności, Sancto bandito spokojnie strząsa krew z ostrzy, ale wszyscy czekają na przebudzenie Tygrysa.

Człowiek zwany niegdyś Cieniem Śmierci wkroczył między szprychy odwiecznego koła przemian. Lecz z pewnością pragnął, aby jego broń potraktowano z szacunkiem i należną miłością. Rei zamierzał złożyć Blask w odległej, górskiej świątyni jako pewnego rodzaju relikwię po zmarłym przyjacielu. Łudził się jednak.

Takeshi nie oblecze kolejnego ludzkiego ciała. Odradza się właśnie jako ashura, wojowniczy demon, który będzie nieustannie ginął i powstawał z martwych tylko po to, żeby znów stawać do walki.

Kup książkę Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2015-06-20, Przeczytałem,
Przeznaczenie to dziwne zjawisko, prawda?   Smutek zamknięty w nostalgii. Smutek podejmowania decyzji. Zarówno tych małych, pozornie nieważnych, jak i tych istotnych. Decyzji, które zgodnie z zasadą „efektu motyla” mogą zmienić niejedno życie, a nawet losy świata. Od tego smutku zaczyna się kolejne spotkanie z cieniem Takeshiego. Spotkaniem ze smutkiem, który dotyka Fumiko - gałąź Uśpionej Wierzby czy Rei – niosącego Blask, by go złożyć w świątyni jako relikwię po zmarłym przyjacielu. Naprawdę zmarłym? Nie, nie do końca. Takeshi powraca z wycieczki na drugą stronę życia. Ledwie żywy, ale żywy. Wraz z Cieniem Śmierci powracają inne postaci oraz pojawiają się nowe: Fumiko, Rei, pies Shiba z Wakuni, Pepe Alvarez „Chudzielec” z Antilii, Sanchez, Haru, Tygrys, Etsuke i Urakami. Każda z nich jest inna, każda wnosi do opowieści swoją historię. Jedne pną się w górę, inne upadają. Takeshi. Cień Śmierci – pierwszy tom nowego cyklu Mai Lidii Kossakowskiej miał w sobie uroczy powiew świeżości. Pozytywnie zaskakiwał wieloma pomysłami. W Tańcu Tygrysa te elementy nie mają już takiej wagi. Trudno mówić o jakimś zaskoczeniu. To raczej penetrowanie już wymyślonego świata, chwilami mozolne. Rozpoznawanie go bojem. Elementem wyróżniającym jest właśnie walka, niekończąca się, nieustanna walka. I towarzyszące jej cierpienie, kalectwo oraz śmierć. Tym razem lepiej ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2

Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Pokochałam Takeshiego za jego dobre serce pomimo tego, że jest płatnym zabójcą. Druga już, ale nie ostatnia część odsłania wielowątkowość tej powieści i daje podstawy do myślenia o tym, co będzie dalej. Wspaniale czyta się historie o duchach, demonach i czarownicach w oparciu o przygody dobrych i złych charakterów.
Link do opinii
Spodziewałam się przede wszystkim poznać dalsze losy Takeshiego i Haru, tymczasem pojawiło się sporo wątków nowych bądź tylko zarysowanych w pierwszej części. Historia rozrasta się. Czekam z niecierpliwością na odsłonę numer trzy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
pierwsza część lepsza, zobaczymy czy podoła z trzecią
Link do opinii
Avatar użytkownika - Pegi
Pegi
Przeczytane:2015-08-11, Przeczytałam, Przeczytane w 2015,
Inne książki autora
Ruda Sfora
Maja Lidia Kossakowska0
Okładka ksiązki - Ruda Sfora

Opowieść o jasnej i mrocznej stronie woli tworzenia Gdy zwycięża wiara ludzi przekonanych, że nie wierzą w nic, Ruda Sfora spopiela Świat i Zaświaty....

Zakon Krańca Świata t. 2
Maja Lidia Kossakowska0
Okładka ksiązki - Zakon Krańca Świata t. 2

Lars Bergson jest Grabieżcą u szczytu sławy i możliwości, swobodnie poruszającym się między wymiarami, jednak nic nie trwa wiecznie. Tym razem szczęście...

Zobacz wszystkie książki tego autora