Talizman Nergala - Wybraniec z Babilonu

Data wydania: 2010-11-16
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-60894-96-5
Dodał/a książkę: MAMUT

Talizman Nergala to cykl sześciu książek, w których fantastyczne wydarzenia fabuły rozgrywają się na tle wydarzeń historycznych, splatając sie z nimi zależnością przyczynowo-skutkową. Powieść opowiada historię syna wziętego adwokata, który po zawaleniu się zaprojektowanego przez niego budynku, na mocy prawa Hammurabiego został stracony. Na mocy tego samego prawa chłopiec traci resztę rodziny. Musi kraść żeby przeżyć. Jest zewsząd przeganiany, wyszydzany i nazywany dzieckiem-rybą, bo palce jego lewej ręki są połączone błoną. Po czterech latach tułaczki zostaje przez swych przyszlych wrogów rozpoznany jako wybraniec i staje się celem ich polowania. Ratuje go z powozu przypadek, w rzeczywistości zaś ingerencja bogów i przyszły mistrz. Teraz chłopiec musi poznać swoje przeznaczenie i przyjąć je lub odrzucić. Dowiaduje się o istnieniu talizmanu, mogącego zniszczyć świat, poznaje tajemnice dostępne tylko wybranym i swoja misję.

Kup książkę Talizman Nergala - Wybraniec z Babilonu

Opinie o książce - Talizman Nergala - Wybraniec z Babilonu

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Jest na rynku sporo książek, których akcja toczy się w czasach starożytnych, ale najczęściej jest to Egipt lub Grecja. a tu mamy Babilon, wiek II p.n.e. Jest tu mnostwo o życiu i wierzeniach tamtej epoki, na początku każdego rozdziału czarno-białe zdjecie zabytku z czasow babilonskich (najczęściej fragmenty płaskorzeźb). Manail, główny bohater książki, zostaje wybrankiem bogini Isztar. Niegdyś magowie zgłebili tajemnice czasu, dzięki temu mogą bez przeszkód poruszac sie w epokach. W jednej z epok spotkali istoty okrutne i złe, ale obdarzone jeszcze większą mocą niż ich. Jeden z mieszkanców tamtego świata, Nergal, zaproponował by magowie przyłączyli się do niego. Na szczęście znalazł się śmiałek, który skradł talizman łaczący te dwa światy i podzielił go na pięć części. Nergalczycy przeszukują wszystkie światy aby znów go złożyć i przywołać Nergala.