Taniec młynarza.

Tom 9 cyklu Poldark

Kornwalia, 1812-1813

W nowym roku rodzina Poldarków z Nampary staje wobec wielu nieoczekiwanych wyzwań. Ross i Demelza dostają niepokojące nowiny. Clowance, która niedawno wróciła do Kornwalii po triumfach w Londynie, przekonuje się, że jej romans ze Stephanem Carringtonem jest nie tylko źródłem szczęścia, lecz również goryczy.

Trwa wojna w Hiszpanii, a sytuacja polityczna Wielkiej Brytanii z każdym dniem jest coraz bardziej niejasna. Poldarkowie i Warlegganowie wkraczają w nową, burzliwą epokę, równie skomplikowaną i zmienną jak kroki tańca młynarza...

Informacje dodatkowe o Taniec młynarza.:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2018-04-04
Tytuł oryginału: The Miller's Dance
Tłumaczenie: Tomasz Wyżyński

Kup książkę Taniec młynarza.

Taniec młynarza. - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2018-07-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Jak zwykle słów kilka na temat powieści znajdziecie na moim blogu. Zapraszam :)

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

9 tom sagi rodu Poldarków pochłonęłam w dosłownie 2 dni! Zmieściłabym się w jednym, ale musiałam zostawić sobie chociaż kawałek na później, żeby odsunąć w czasie opuszczenie Kornwalii na miesiąc (czyli na czas oczekiwania na kolejną część).

„Taniec młynarza” znów skupia się przede wszystkim na uczuciu Clowance i Stephena Carringtona. Para planuje ślub,  jednak kłótnia Stephena z Benem Carterem przelewa szalę goryczy i dziewczyna zrywa zaręczyny. Szczerze mówiąc, nie potrafię ścierpieć postaci Stephena i mam cichą nadzieję, że po raz ostatni był wspomniany w tym tomie i już nie będzie próbował wchodzić w życie Clowance i reszty Poldarków.

Jeremy, pod wpływem Carringtona, pakuje się w kolejne kłopoty. Mam jednak nadzieję, że młody Poldark wyjdzie z całej sytuacji bez szwanku.

Ponownie otwarta Wheal Leasure zaczyna przynosić zyski kiedy Ben Carter przypadkiem odkrywa starą kopalnię Trevorgie.

George Warleggan bierze ślub z lady Harriet Carter. Większe pole do popisu ma również jego syn, Valentine. George aranżuje małżeństwo młodego Warleggana z miłością Jeremy’ego, Cuby.

Rodzina Poldarków znów się powiększa – na świat przychodzi drugi syn Rossa i Demelzy, Henry Vennor. Również Geoffrey Charles zmienia swoje życie – bierze ślub z poznaną w czasie wojny dziewczyną.

Nie mogę się doczekać kolejnego tomu. „Taniec młynarza” wydaje mi się ciekawsza od poprzedniej części. Może dlatego, że akcja była bardziej rozkręcona, a może po prostu przyzwyczaiłam się do tego, że na pierwszy plan wysuwa się młodsze pokolenie.

Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2018-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2018,
Puchar miłości
Winston Graham0
Okładka ksiązki - Puchar miłości

Kornwalia, 1813-1815 W ciemnej jaskini, wśród stosu zrabowanych kosztowności, leży zapomniany srebrny puchar z wygrawerowanym napisem Amor gignit...

Przybysz z morza
Winston Graham0
Okładka ksiązki - Przybysz z morza

To ósma powieść osadzonej w malowniczej Kornwalii sagi rodu Poldarków. Kornwalia, rok 1810. Rodzina Poldarków oczekuje powrotu Rossa...