Taniec ze smokami. Tom 2

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna...

W Meereen otoczona przez wrogów Daenerys Targaryen chwyta się rozpaczliwych środków, by zachować swoją pozycję. Wielu zabiega o jej względy, lecz ostrzegano ją, by nie ufała nikomu...

W Królewskiej Przystani królowa regentka, Cersei Lannister, oczekuje na proces, porzucona przez tych, którym ufała, podczas gdy w położonym na wschodzie mieście Yunkai jej brat Tyrion został sprzedany w niewolę i jest zmuszony na własną rękę szukać wyjścia z opresji.

W Braavos Arya Stark poznaje tajemnice Ludzi Bez Twarzy i pamiętanie o swym dziedzictwie sprawia jej coraz większe trudności.

Stannis Baratheon pozostawił żonę oraz czerwoną kapłankę Melisandre i pomaszerował na południe, by stawić czoło okupującym Winterfell Boltonom. Tymczasem za Murem armie Dzikich przygotowują się do szturmu...

Wszędzie narastają gwałtowne konflikty, w których uczestniczą banici i kapłani, żołnierze i zmiennokształtni, szlachetnie urodzeni i niewolnicy. W czasie narastających niepokojów fale przeznaczenia nieuchronnie prowadzą bohaterów do największego ze wszystkich tańców...

Informacje dodatkowe o Taniec ze smokami. Tom 2:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2016-04-25

Kup książkę Taniec ze smokami. Tom 2

Taniec ze smokami. Tom 2 - opinie o książce

Niesamowicie wciągająca i gęsta akcja, ciary przez pół książki, spiski, intrygi, mordy, podstępy, SMOKI, no coś pięknego! Z niecierpliwością będę wypatrywać Wichrów Zimy, żeby dowiedzieć się jak potoczą się dalsze wątki. Ta saga to mój numer 1! Polecam gorąco!
Kolejna już część z cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" zachwyca, wciąga, a potem zasmuca śmiercią. Jak można się było spodziewać po autorze nie wolno przyzwyczajać się do bohaterów, bo można ich szybko stracić... Bez czytania poprzednich oczywiście nikomu nie polecam, ale jak się już zacznie to ciężko oderwać się od kontynuacji. Wciąż nie mogę doczekać się na najnowszą.
z każda kolejną stroną uświadamiam sobie coraz bardziej ogrom tego dzieła, na pewno dzieła życia Martina, pomimo tak licznych bohaterów, miejsc akcji i faktów udaje mi się nie gubić w tym wszystkim, a nawet posuniecia polityczne są bardziej zrozumiałe niz w poprzednich częściach. Ten tom kończy się w takich momentach, że kac książkowy murowany
Stęskniłam się nieco, od poprzednich części, za stylem i fantazją ,, Pieśni lodu i ognia" i oto następna część otwarła się przed moją wyobraźnią w pełnej krasie. Cóż, jestem zadowolona.
Wreszcie drgnęło i ruszyła wyobraźnia, odgrywając w głowie wszystkie te sceny jakby to był film. Jestem usatysfakcjonowana, może dlatego, że naiwnie wierzę, że już niedługo przyjdzie nam czekać na "Wichry zimy". Więcej nie napiszę, bo za każdym słowem czai się spojler ;)
Chwilami trochę się nudziłam-nie wszystkie wątki były dla mnie interesujące, ale zakończenie zachęca baaaardzo do przeczytania części kolejnej ;) a poza tym jestem ogólnie zakochana w tym cyklu ;) Ciekawa jestem przede wszystkim czy co niektórych bohaterów uśmiercił autor tak na dobre, czy może jeszcze ożyją? ;) no i wątek smoków i "żywych-martwych" z północy... oj czekam na kolejny tom, czekam z niecierpliwością!!!
Po tej lekturze pozostał mi pewien niesmak. Autor pozostawia nas w takim momencie, że aż chce się krzyczeć 'co dalej?!'. Czy Jonowi uda się okiełznać Dzikich i zjednoczyć ich z Czarnymi Braćmi przeciwko wspólnemu wrogowi? Czy Tyrion dotrze do Daenerys by móc służyć jej radą i pomocą ? Co dzieje się z Rickonem? Jak potoczą się dalsze losy Aryi? Czy Brienne odnajdzie Sansę zgodnie z obietnicą? Nie łudźcie się, że w tej książce znajdziecie odpowiedzi na te pytania ;)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-03-09,
Początek się bardzo dłużył i trochę nudził, ale mniej więcej od połowy akcja nabrała tempa i już do końca tylko przyspieszała. Niesamowite zakończenie sprawia, że będę wypatrywać następnego tomu.
Ostatni dotąd wydany tom "Pieśni Lodu i Ognia". Książkę czyta się szybko i lekko. Opisy Martina są bardzo szczegółowe i rozbudowane, tak jak w poprzednich książkach, jest dużo interesujących dialogów i zwrotów akcji. Czytając wcześniejsze książki da się po raz kolejny dostrzec ten sam schemat - opisy, dialogi, opisy, dialogi i nagły zwrot akcji kończący dany rozdział. Z niecierpliwością będę wyczekiwała kolejnej części sagi.
Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2013-07-12,
Po raz kolejny Martin udowadnia, że nie cofnie się przed niczym. 'Nic nie wiesz, Jonie Snow" - to słowa jakby kierowane wprost do czytelnika. To ostatni z do tej pory dostępnych tomów "Pieśni Lodu i Ognia". Wielki szacunek za świetne panowanie nad mnogością wątków, dbałość o szczegóły. Mam nadzieję, że na fali popularności serialu, twarde warunki rynkowe narzucą autorowi szybsze tempo pracy:) Cieszę się niezmiernie, że mimo mojej ogólnej niechęci do fantasy, trafiłam do Westeros.
Lepsza niż pierwszy Taniec ze Smokami. Posiada ciekawe zakończenie, które sprawia, że nie mogę się doczekać kolejnego tomu.
Martin wraca w tym tomie do szczytowej formy. Zakończenie książki zostawia czytelnika z wieloma sprzecznymi uczuciami. Z niecierpliwością czekam na kolejne części, mam tylko nadzieję, że napisanie ich nie zajmie Martinowi znowu 5 lat...
Avatar użytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2021-07-18, Ocena: 3, Przeczytałam,

Ten tom wydawał mi się nieco ciekawszy od poprzedniego. Działo się trochę więcej, mroczniej, bardziej dosadnie, a niekiedy tajemniczo. Wciąż jednak przy dobrnięciu do potencjalnego literackiego finału tej serii trzyma mnie porównywanie poszczególnych elementów z serialem. Moje zainteresowanie nią jako osobnym tworem opadło po pierwszych trzech tomach i nie powróciło z dalekiej podróży.
Jeśli ktoś oczekuje po tej części przełomu, to go nie zastanie.

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2020-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam,

No dobra, nadszedł ten czas, kiedy i ja zaczynam jak setki fanów narzekać "Kiedy kolejny tom?" ;-D Martin jest mistrzem kończenia powieści w takim momencie, w którym czytelnik akurat chce czytać dalej. Jak się to czyta, napięcie rośnie z kolejną stroną, aż tu nagle... koniec książki. Ech, co za życie. Najgorsze jest to, że zdążę przed wydaniem "Wichrów zimy" zapomnieć większość wątków, o ile nie wszystkie. I to jest właśnie mankament powieści z serii "Pieśń lodu i ognia". Czytelnik wsiąka w świat przedstawiony, ale nie jest w stanie go objąć rozumem w całości i finalnie sporej ilości wątków nie rozumie, zwłaszcza, jak o nich zapomni między kolejnymi tomami. Taki szkopuł tak dopracowanej i rozwiniętej serii. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko cierpliwie czekać, aż dostanę w ręcę kolejny tom. I oby to się stało jak najszybciej! ;-)

Avatar użytkownika - Odbytnica
Odbytnica
Przeczytane:2019-03-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

Wciąga, wciąga i jeszcze raz wciąga. Tylko co potem? Rozdziały kończą się standardowo, w najmniej oczekiwanych momentach, zostawiając okropny niedosyt. A potem zdajemy sobie sprawę, że to już koniec tomu i nie ma kontynuacji, i co tu dalej począć? Sagę zacząłem czytać w 2018 r., więc nie jest to jak na razie jakiś długi czas oczekiwania, ale Martin mógłby się wziąć w końcu do roboty!

Akcja w epilogu mnie zaskoczyła, nie spodziewałem się Varysa zabijającego Kevana. Ciekawią mnie też dalsze losy Aryi i Tyriona, i czy z Daenerys będzie podobna akcja jak w serialu:D? Mam nadzieję, że niedługo się dowiemy.

Avatar użytkownika - RenKa76
RenKa76
Przeczytane:2017-10-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

Druga część piątego tomu przypomina nam czyn jest gra o tron i pokazuje jak wielkim dziełem jest Pieśń Lodu i Ognia. Polecam również wersję audio w interpretacji Krzysztofa Banaszyka.

Rycerz Siedmiu Królestw
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Rycerz Siedmiu Królestw

Rycerz Siedmiu Królestw to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników George'a R.R. Martina i jego Gry o tron. Osadzone w świecie cyklu Pieśń...

Jednookie walety
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Jednookie walety

Na Ellis Island przebudziło się coś tak niebezpiecznego, że wygasiło nawet rozżarzone do białości napięcia między dzikimi kartami a ludźmi... Wydarzenia...