Target FCE. Ćwiczenia, testy, wskazówki

Target FCE Ćwiczenia, testy, wskazówki to kompletny zestaw przygotowujący do egzaminu First Certificate in English. Uzupełnia, weryfikuje i utrwala wiadomości oraz umiejętności nabyte podczas nauki w szkole oraz w trakcie kursów językowych. Polecany jest zwłaszcza osobom samodzielnie przygotowującym się egzaminu, które chcą sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności.

Podręcznik zbudowany jest zgodnie ze strukturą prawdziwego egzaminu - składa się z czterech części: Reading and Use of English, Writing, Listening i Speaking. W każdej z nich zamieszczono ćwiczenia występujące na egzaminie FCE, dokładnie objaśniono polecenia, a także - dzięki opracowaniu Inteligentnego Klucza Odpowiedzi - szczegółowo omówiono prawidłowe rozwiązania. Dodatkowo w książce zamieszczono pełny zapis nagrań z części Listening, modeloweodpowiedzi z działu Speaking oraz wzorcowe teksty pisemne z działu Writing

Płyta Audio CD obejmuje 70 minut nagrań specjalnie dobranych lektorów. Prezentują oni różne akcenty, dające się usłyszeć podczas prawdziwego egzaminu: brytyjski, irlandzki, kanadyjski. Przykłady z części Listening umożliwiają osłuchanie się z językiem i - przede wszystkim - sprawdzają rozumienie ze słuchu

Target FCE. Ćwiczenia, testy, wskazówki:

- Nowa Formuła egzaminu zgodna ze zmianami obowiązującymi od 2015 r.

- Kompleksowe przygotowanie do wszystkich etapów egzaminu

- Zestaw ćwiczeń egzaminacyjnych

- Inteligentny Klucz Odpowiedzi z objaśnieniami

- Nagrania do części Listening: teksty i dialogi

- Wskazówki, idiomy, wyczerpujące omówienie wszystkich części egzaminu

- Płyta CD z nagraniami 13 profesjonalnych lektorów

Informacje dodatkowe o Target FCE. Ćwiczenia, testy, wskazówki:

Target FCE. Ćwiczenia, testy, wskazówki - opinie o książce

Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Dziś dalszy ciąg mych zmagań z nauką języka angielskiego. "Target FCE" to zbiór zadań i ćwiczeń dla osób, które przygotowują się do egzaminu językowego First Certificate in English. Można także korzystać z tej publikacji podczas przygotowań do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Materiały są tu podzielone zgodnie z nową strukturą egzaminu FCE (to pomaga w oswojeniu się z formą egzaminu), a zamieszczone tu ćwiczenia i końcowy test powstały w oparciu o model Cambridge ESOL. Na początku publikacji wyjaśniono jakie zaszły zmiany w sposobie przeprowadzania egzaminu począwszy od styczniowej sesji egzaminacyjnej 2015 roku. Każdy rodzaj zadań poprzedzony jest omówieniem teorii i praktycznymi wskazówkami. Opracowano tu także gotowe zwroty pomocne w wypowiedziach pisemnych i ustnych.

Ważne z mojego punktu widzenia jest tu także to, że klucz z odpowiedziami jest opatrzony obszernym komentarzem. Dołączono także transkrypcje wszystkich nagrań audio. Dodano tu również wiele informacji z gramatyki, wzbogacających słownictwo. Zamieszczono tabele czasowników nieregularnych, słowniczek idiomów czy phrasal verbs. Jeden z rozdziałów poświęcono na słowotwórstwo. Wspominano także o różnicach pomiędzy brytyjską i amerykańską wersją języka angielskiego. Ponadto wymieniono najczęściej występujące czynności z do, make, have czy take. I na aż 7 stronach wypisano rodziny wyrazów.

Do książki dołączono płytę CD z 70 minutami nagrań (aż 13 native spikerów), dzięki czemu można osłuchać się z akcentem brytyjskim, irlandzkim czy kanadyjskim. Nagrania dołączone do części "Listening" pomagają w weryfikacji stopnia naszego rozumienia ze słuchu. Znajdziemy tu także przykładowe odpowiedzi do wielu pytań z działu "Speaking" i ćwiczenia pomocne w opanowaniu wymaganych w części "Writing" form wypowiedzi pisemnych. Można tu też znaleźć spis danych teleadresowych do ośrodków egzaminacyjnych na terenie Polski. W ofercie tegoż wydawnictwa widziałam również książkę dla osób bardziej zaawansowanych w nauce tegoż języka, planujących przygotować się do egzaminu CAE - "Target CAE".

Hannah Montana. Przewodnik
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Hannah Montana. Przewodnik

Miley Stewart prowadzi zwariowane podwójne życie. Za dnia jest zwyczajną uczennicą, a nocami staje się międzynarodową gwiazdą pop! Poznaj najlepszych przyjaciół...

Powiedz to! Włoski. Rozmówki ze słowniczkiem + AUDIO CD
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Powiedz to! Włoski. Rozmówki ze słowniczkiem + AUDIO CD

Rozmówki LINGO z serii "Powiedz to!" odznaczają się aktualną i sprawdzoną w praktyce zawartością, wygodnym formatem oraz dołączonymi do książki...