TDD. Sztuka tworzenia dobrego kodu

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2014-03-14
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788324685004
Liczba stron: 232
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

Twórz niezawodny kod!

Idealny kod, pokryty w pełni testami, to marzenie każdego dewelopera. Niestety, marzenia zazwyczaj rozmijają się z rzeczywistością. Codzienność większości programistów to nieczytelny kod i brak testów. Są to doskonałe warunki do powstawania błędów, często bardzo trudnych do wykrycia. Czy jest sposób, żeby wybrnąć z tego ślepego zaułka? Czy są techniki pozwalające tworzyć przejrzysty kod, którego zmiana nie będzie sprawiała trudności?

Oczywiście, że tak - wykorzystaj TDD (ang. Test Driven Development). Programowanie sterowane testami można sprowadzić do prostej zasady: w pierwszej kolejności napisz test, a następnie kod, który ma być testowany. Kent Beck w swojej książce zaprezentuje Ci w praktyce podejście TDD i pokaże, jak wdrożyć jego zasady w codziennej pracy. Zapoznaj się z licznymi przykładami zastosowania tej metody, przydatnymi poradami i najlepszymi wzorcami. To doskonały początek, żeby wdrożyć TDD w Twoim projekcie. Dowiedz się, jak tworzyć idealny kod!

Dzięki tej książce:

  • poznasz technikę programowania sterowanego testami
  • stworzysz czytelny kod, doskonale pokryty testami
  • nie będziesz się bał dokonywać zmian w Twoim kodzie
  • Twój kod osiągnie nowe standardy jakości

Twoja przepustka do świata idealnego kodu!

Kup książkę TDD. Sztuka tworzenia dobrego kodu

Opinie o książce - TDD. Sztuka tworzenia dobrego kodu

Inne książki autora
Wzorce implementacyjne
Kent Beck0
Okładka ksiązki - Wzorce implementacyjne

Sprawdzone rozwiązania Twoich problemów! Przy nauce programowania warto uczyć się na cudzych błędach. Programiści tworzący aplikację codziennie...

Reklamy