Telefon komórkowy. Jak zmienił świat najbardziej mobilny ze środków komunikacji

Tym razem uczeń i współpracownik Marshalla McLuhana - Paul Levinson - bierze pod lupę najpopularniejsze obecnie medium przenośne - telefon komórkowy. Jego nazwy na świecie są różne - od handy w Niemczech, mobile w Europie Zachodniej, mobilczik w Rosji, do telefonu komórkowego w Polsce i USA. Levinson zaczyna swą książkę od nazwy hebrajskiej, stosowanej w Izraelu - Pele-fon, czyli cudowny telefon. Analizę opiera na rosnącym znaczeniu mediów przenośnych w życiu współczesnego człowieka. Internet wymaga naszej stacjonarności, natomiast telefon komórkowy pozwala nam na kontakt - także z Internetem - w każdym miejscu, czasie, nawet sytuacji. Książka pozwala lepiej zrozumieć fundamentalną rolę uniwersalnych przenośnych mediów, których wcieleniem jest jak na razie telefon komórkowy, a wkrótce jego następna faza - UMTS - telefon komórkowy czwartej generacji połączony z i-padem (odtwarzaczem MP3).

Informacje dodatkowe o Telefon komórkowy. Jak zmienił świat najbardziej mobilny ze środków komunikacji:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: b.d
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7319-824-5

Kup książkę Telefon komórkowy. Jak zmienił świat najbardziej mobilny ze środków komunikacji

Telefon komórkowy. Jak zmienił świat najbardziej mobilny ze środków komunikacji - opinie o książce

Miękkie ostrze
Levinson Paul0
Okładka ksiązki - Miękkie ostrze

Książka Paula Levinsona omawia rozwój środków przekazu od alfabetu do Internetu. Jest pasjonująca, przystępnie napisana, a przy tym tak nasycona treścią...