Terapia manualna holistyczna wyd. 2

Naturalne zasoby do odzyskania, a następnie utrzymania zdrowia przez każdego z nas są niewyczerpane. Na ogół nie zdajemy sobie sprawy z ich obecności oraz potęgi i nie korzystamy z tego dobrodziejstwa. Prawdziwą sztuką jest je zauważyć i docenić! Jedynie wtedy leczenie ma szanse zakończyć się sukcesem.

,,Każdy pacjent nosi własnego lekarza w sobie. Ludzie przychodzą do nas i nie znają tej prawdy. Uczynimy najlepiej, jeżeli lekarzowi, który mieszka w pacjencie, damy sposobność wykonania swej pracy" Albert Schweitzer.

Andrzej Rakowski - absolwent AWF w Warszawie (1969), doktorat w AWF Poznań (1971). Od 40 lat zajmuje się medycyną manualną. Twórca systemu, szkoły terapii manualnej holistycznej. W latach 1994-2002 prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej. Obecnie prezes Polskiego Towarzystwa  Terapii  Manualnej w Modelu Holistycznym oraz od 1988 r. członek Deutsche Gesselschaft für Manuelle Medizin, nauczyciel Terapii Manualnej Holistycznej. Prowadzi Centrum Terapii Manualnej (założone w Poznaniu w 1979 r.) mieszczące się obecnie w Sierosławiu pod Poznaniem. W CTM kieruje pracami naukowymi, dydaktyką oraz terapią zaburzeń czynności narządu ruchu.  Zakres tej działalności ilustruje niniejszy podręcznik.

W Centrum Terapii Manualnej każdy pacjent jest w stanie uruchomić zasoby własne i skutecznie zmierzyć się z najtrudniejszymi przypadkami chorób czynnościowych: kręgosłupa, głowy, kończyn, narządów wewnętrznych, krocza - dna miednicy. Drugą formą działalności CTM jest nauka oraz edukacja. W Centrum prowadzi się  kursy dla lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów w zakresie:  terapii manualnej holistycznej, terapii edukacyjnej (reakcje fizycznością na stres), autoterapii.

Informacje dodatkowe o Terapia manualna holistyczna wyd. 2:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2017-10-02
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Terapia manualna holistyczna wyd. 2

Terapia manualna holistyczna wyd. 2 - opinie o książce

Andrzej Rakowski0
Okładka ksiązki - Kręgosłup w stresie. Nowe, uaktualnione wydanie o tym, jak usunąć ból i jego przyczyny

Książka ,,Kręgosłup w stresie" Andrzeja Rakowskiego jest poradnikiem zaadresowanym do pacjentów cierpiących z powodu bólów odkręgosłupowych, a także...