The Walking Dead. Żywe Trupy. Zejście

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2015-09-09
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788379243501
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 5 (1 głosów)

Przed wami zupełnie nowa historia uzupełniająca komiksowo-serialowe UNIWERSUM THE WALKING DEAD.

Z popiołów mrocznej przeszłości rodzi się nowe Woodbury. Oaza bezpieczeństwa w świecie opanowanym przez żywe trupy.

Po śmierci Gubernatora Woodbury znów jest wolne. Jednak życie wcale nie jest teraz łatwiejsze. Zwłaszcza że do miasta zmierza horda żywych trupów. Największa, jaką kiedykolwiek widziano. Tymczasem mieszkańcy Woodbury odkrywają nieopodal grupę pod przywództwem charyzmatycznego kaznodziei. Potrzebują pomocy, ale w zamian są gotowi przyłączyć się do walki o Woodbury.

Garstka wycieńczonych ludzi musi stanąć naprzeciw tysięcy wygłodniałych zombie. Muszą nauczyć się współpracować i... ufać sobie nawzajem.

Pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o odwadze i szaleństwie - przymiotach, które tak trudno odróżnić w sytuacjach wyjątkowo kryzysowych. Przekonujące studium psychiki ludzi poddanych traumatycznym wydarzeniom.

W szóstym sezonie serialu Rick, Daryl i ich grupa WALCZĄ O ALEKSANDRIĘ.

Zobacz, jak poradzi sobie Lilly, Bob i reszta W WALCE O WOODBURY.

***

Kolejny niezwykle udany wynik współpracy Kirkmana i Bonansingi, który przypadnie do gustu również całkiem nowym czytelnikom!

- Paweł Deptuch, Dzika Banda i ,,Nowa Fantastyka"

Kup książkę The Walking Dead. Żywe Trupy. Zejście

Opinie o książce - The Walking Dead. Żywe Trupy. Zejście

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2015-10-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
  Popularność serialu "The Walking Dead" bije wszelkie rekordy, zaś miliony fanów już odliczają dni do premiery najnowszego - szóstego już sezonu. Przygody Ricka, Daryla, Glenna i innych bohaterów tej opowieści o egzystencji w świecie opanowanym przez zombie, jest po prostu widowiskowa, intrygująca i zaskakująca na każdym kroku - czegóż chcieć więcej:)? Nie każdy widz jednak o tym wie, iż ów serial powstał na podstawie komiksów autorstwa Roberta Kirkmana i współpracujących z nim Charliego Adlarda i Tonnyego Morr'a. Komiksów, które wraz z kolejnymi latami i nie słabnącą falą popularności przeniosły się także na grunt powieści literackich. I tak oto dzisiaj na półki polskich księgarń trafia pierwszy tom zupełnie  nowej trylogii ze świata Universum "The Walking Dead", której to autorem jest ceniony pisarz literatury grozy - Jay Bonansinga. Tytuł zaś, tej wydanej przez Wydawnictwo Sine Qua Non książki, brzmi: "The Walking Dead. Zejście".    Powieść przedstawia dalsze losy bohaterów poprzedniej książki z tego świata - "The Walking Dead. Upadek gubernatora. Tom 2". Oto psychopatyczny gubernator - Philip Blake umarł, zaś ocalali w bitwie na dziedzińcu więzienia  jego podopieczni, powrócili do Woodbury, by rozpocząć nowe, lepsze życie. Pod przywództwem Lilly Caul mieszkańcy miasteczka próbują powrócić ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2015-09-09, Przeczytałem,
ZWYCIĘSKI POCHÓD TRUPÓW TRWA   ZWYCIĘSKI POCHÓD TRUPÓW TRWA   W książkowej części uniwersum „Walking Dead” zaczyna się nowy rozdział. I nie tylko dlatego, że Jay Bonansinga przejmuje w pełni stery nad opowieścią, przez Kirkamana jedynie nadzorowany dla spójności materiału, Gubernator przecież nie żyje, Woodbury zostało pokonane… Potrzebna jest zmiana warty, a kto nadaje się do tego lepiej, niż doskonale nam już znana Lilly Caul?   Gubernatora nie ma już wśród żywych, ale to nie czas na żałobę. Mieszkańcy Woodbury muszą zapewnić sobie bezpieczeństwo, a to nie łatwe zadanie. Na ich czele staje Lilly Caul, która chce zaprowadzić własny porządek, ale przede wszystkim zmuszona jest stawić czoło największemu atakowi Zombie jaki dotychczas nastąpił. Atakowi, którego celem jest Woodbury właśnie…   Trylogia Gubernatora dobiegła końca wraz z jego upadkiem, nie mniej nowe rozdanie, choć śmiało można czytać je bez znajomości poprzednich tomów, nie stanowi powieści w pełni autonomicznej. Nie ma już Blake’a, ale towarzyszy nam przecież cała reszta mieszkańców Woodbury, a w szczególności Lilly. Lilly, która stanowiła poniekąd główną bohaterkę poprzednich książek, a która oczywiście nie traci i teraz swojego statusu.   Sama powieść zaś, jej treść i akcja, to kolejna porcja tego, co ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - The Walking Dead. Żywe Trupy. Zejście

Reklamy