Thorgal. Louve. Raissa

Tom 1 cyklu Thorgal. Louve

Nowa seria, której główną bohaterką jest Louve, córka Thorgala i Aaricii. Dziewczynka, która potrafi porozumiewać się ze zwierzętami, nie jest tolerowana przez rówieśników z wioski wikingów Północy. Woli samotnie ćwiczyć strzelanie z łuku i włóczyć się po lesie. Pewnego razu trafia do stada krwiożerczych wilków, ale może uda się jej ocalić życie, wszak jej imię znaczy właśnie Wilczyca. To dopiero początek jej niezwykłych przygód w baśniowej krainie młodości, do której przejście znajduje się obok kryjówki wilczej hordy.

Informacje dodatkowe o Thorgal. Louve. Raissa:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2011-11-01
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Thorgal. Louve. Raissa

Thorgal. Louve. Raissa - opinie o książce

Piękna wizualnie, ciekawa fabularnie - wspaniały początek nowego cyklu!

Nie znam innej serii komiksów w której główną bohaterką byłaby mała, silna, inteligentna i niezależna dziewczynka! A więc choćby z tego powodu - warto się zapoznać.

Ogromny plus za kolory i ogólnie kreskę (spójrzcie na okładkę! cudeńko! a w środku jest jeszcze więcej wilków i księżyca!).

Kolejny gigantyczny plus za 'dzikość' Louve - ta mała nie da sobie w kaszę dmuchać! - walczy z 5 łobuzami na raz i ... przytomnie krytykuje ekscesy ojca ('zabawa w bohaterów' - dokładnie, Louve, dokładnie!)!

[spoiler]: Niepokoi mnie wątek odłączenia 'dzikiej' części Louve - jeszcze nie czytałam kolejnych tomów, ale jeśli to ta 'dzika' wersja 'bawi się w bohaterkę' w dalszej części historii to... to zaprzecza trochę temu, co mówiła sama Louve. Bo jak widać dziewczynki trzeba 'naprawić' żeby mogły zostać bohaterkami...  Oj, słabo, słabiusieńko by było... Ale zobaczymy.

Avatar użytkownika - gan1983
gan1983