Titanic. Pamiętna noc

Data wydania: 2016-04-08
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Dodał/a książkę: elibri

POZNAJ PRAWDZIWĄ HISTORIĘ TITANICA

Najważniejsza książka poświęcona tragedii Titanica, bez której nie byłoby słynnego filmu Jamesa Camerona, po raz pierwszy w polskim wydaniu.

Walter Lord przenosi nas na pokład tonącego statku, opisując minuta po minucie poruszającą historię walki o przetrwanie ponad dwóch tysięcy pasażerów.

Opowiada przebieg dramatycznej nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku z perspektywy mostku kapitańskiego, salonów pierwszej klasy i kajut pasażerów tłoczących się na najniższych pokładach.

Autor towarzyszy ofiarom katastrofy od chwili zderzenia statku z górą lodową aż do ich śmierci lub szczęśliwego ocalenia w szalupach ratunkowych, pokazuje akty heroicznej odwagi i tchórzostwa. Pełna emocji opowieść pozwala czytelnikowi poczuć się jednym z pasażerów legendarnego transatlantyku, który miał być niezatapialny.

Kup książkę Titanic. Pamiętna noc

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2016-12-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku,
Tragedia Titanica to prawdopodobnie najbardziej znana morska katastrofa w dziejach ludzkości. Nie ze względu na liczbę ofiar – chociaż tych ocean pochłonął ponad półtora tysiąca – czy też z uwagi na wydarzenia towarzyszące zatonięciu statku. Wokół Titanica narosły tak liczne legendy, powstało tak wiele filmów czy publikacji, że w pewnym momencie trudno już było oddzielić fakty od mitów. Pewne natomiast jest to, że katastrofa Titanica stanowiła koniec epoki pełnej luksusów, wygody i bezgranicznego zaufania pokładanego w myśli technicznej. Opowiada o tym Walter Lord w swojej publikacji Titanic. Pamiętna noc.   Nie ma chyba wśród czytelników osoby, która chociaż raz nie widziałaby „Titanica” z Kate Winslet i Leonardo di Caprio w rolach głównych. Ten poruszający film nie powstałby, gdyby kilkadziesiąt lat wcześniej Walter Lord nie opublikował swojej książki. Titanic. Pamiętna noc to zapis rozmów z ludźmi ocalałymi z katastrofy bądź ich rodzinami wraz z dokładną i szczegółową prezentacją samego statku. Czytelnik postrzega Titanica tak, jak widzieli go w 1912 roku wsiadający na jego pokład pasażerowie – jako majestatyczny, potężny i ekstremalnie luksusowy transatlantyk, który był szczytem i namacalnym spełnieniem marzeń inżynierów. Obok specyfikacji technicznej – zaprezentowanej szczegółowo ...

Opinie o książce - Titanic. Pamiętna noc

Uporządkowany świat, w którym każdy zna swoje miejsce w hierarchii. Rejs, w trakcie którego nie miało zdarzyć się nic, co mogłoby zakłócić spokój podróżujących. Dlaczego doszło do tak wielkiej tragedii? Niefart, splot niekorzystnych zdarzeń, wina człowieka? Wszystko po trochu... Przestroga przed butą, niefrasobliwością. Przykłady heroizmu i zwykłej ludzkiej życzliwości. A wszystko bez nadmiernego patosu.
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2016-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Niesamowita lektura. Ma się wrażenie, że naprawdę jest się na pokładzie "Titanica" w tę okropną noc.
Avatar użytkownika - RyanKam
RyanKam
Przeczytane:2016-04-23, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Rewelacyjna książka o Titanicu, a raczej o 2 h i 40 minutach, które wydarzyły się w tą pamiętną kwietniową noc 1912 roku. Książka powstała na bazie wspomnień żyjących pasażerów i członków załogi Titanica. Autor, Brytyjczyk napisał ją po raz pierwszy w latach 50. Jako ciekawostkę można podać, że na podstawie tej pracy powstała film fabularny o Titanicu w latach 50 XX. Sama książka opowiada historię tragedii, słowami świadków. Jest ona wspaniałym uzupełnieniem innej ciekawej pracy pt. "Niezatapialny". Oddając głos świadkom, patrzymy jak diametralnie różnie była postrzegana katastrofa przez różnych ludzi. Jak każdy z nich inaczej zapamiętał wydarzenia. Polecam nie tylko fanom Titanica
Avatar użytkownika - Muminka789
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa