Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua, tom 1

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-10-06
Dodał/a książkę: elibri

Tomek i Jacek są zwyczajnymi misiami - chodzą do szkoły, grają w piłkę, spotykają się z przyjaciółmi. Kiedy jednak pojadą z rodzicami na wyspę Lua Lua, trafią do miejsca, gdzie nic nie będzie zwyczajne. Wystarczy, że zanurkują w morzu, a znajdą tajemnicze przejście, które zaprowadzi ich do świata na opak... Komiks nagrodzony w pierwszej edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci.

Kup książkę Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua, tom 1

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2014-11-08, Przeczytałem,
Niezwyczajne przygody zwyczajnych misiów  Tomek i Jacek są misiami. Takimi, jakich wiele. Nie, nie w realnym życiu, głownie w książkach dla dzieci, kreskówkach. Chodzą do szkoły pełnej zwierząt, uczą się, bawią, psocą. Jeżdżą na wakacje, tak jak i tym razem, kiedy wybierają się nad morze, do Lua Lua. To przyjaciele z jednej klasy lubiący swoje towarzystwo.Wakacyjny wyjazd niezmiernie cieszy misie. Morze, przygoda, plaża - tyle możliwości, o ile tylko dopisze pogoda. Nie wszystko jednak da się przewidzieć, na przykład niezwykłe przygody, które przydarzą się przyjaciołom. Odkryją inny świat, gdzie wszystko (prawie wszystko) jest na opak. Spotkają nowych przyjaciół, przeżyją dramatyczną historię. Na szczęście wszystko (naprawdę wszystko) zakończy się dobrze.Komiks Tomek i Jacek - 1 - Piraci z Lua Lua jest przeznaczony dla dzieci. To jeden z laureatów I Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy. Przyjemny w lekturze, z dosyć oryginalną kreską, miłą dla oka. Postaci potraktowane są z przymrużeniem oka. Świat komiksu przypomina świat ludzi, ale wzbogacony elementami fantastycznymi. Komiks jest kolorowy, ale dominują w nim barwy stonowane, lekko zabrudzone odcienie brązu, zieleni, smutnego koloru blue. Fabuła będzie ciekawa, ale tylko dla dzieci, choć są tu również "smaczki" dla starszych czytelników (np. dialogi rodziców jednego z bohaterów). Historia jest ...

Opinie o książce - Tomek i Jacek. Piraci z Lua Lua, tom 1

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Wartka akcja, ładne ilustracje, ciekawe przygody czyli to co młody czytelnik lubi najbardziej. Bardzo udany komiks.