Trening mentalny. Gry i zabawy dla dzieci

Z pewnością jesteś świadomym rodzicem, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile wyzwań niesie ze sobą właściwe wychowanie i ukształtowanie małego dziecka. Jeśli chcesz zapewnić mu najlepsze warunki rozwoju i wskazać drogę do niezwykłych osiągnięć, a jednocześnie nie chcesz zabierać dzieciństwa - to idealna książka dla Ciebie.

Trening mentalny ma niezwykły potencjał - sprzyja odnoszeniu przez dzieci sukcesów w sporcie, sztuce, a także nauce. Pomaga w utrzymaniu wysokiego poziomu koncentracji oraz motywacji, ponieważ dziecko uczy się stawiania sobie realistycznych celów i wyciągania wniosków z porażek. Poprzez różnorodne ćwiczenia i techniki Twoja pociecha przyswoi nowe, pozytywne wzorce myślenia, które będzie mogła zastosować w ważnych życiowych sytuacjach.

Dzięki treningowi mentalnemu pomożesz dziecku wyrosnąć na samoświadomą osobę - w dodatku poprzez zabawę, gdyż wszystko to działa tylko wówczas, gdy sprawia prawdziwą radość.

Informacje dodatkowe o Trening mentalny. Gry i zabawy dla dzieci:

Wydawnictwo: Septem
Data wydania: 2012-12-20
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-246-4108-6

Kup książkę Trening mentalny. Gry i zabawy dla dzieci

Trening mentalny. Gry i zabawy dla dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Jestem matką i doskonale sobie zdaję sprawę ile trudu należy włożyć, aby wpoić dziecku zasady życia we współczesnym  świecie oraz, by kształtować ich osobowość tak, by sobie mogły poradzić w sytuacjach, gdy mnie przy nich nie będzie. Rodzicielstwo nie jest łatwe i dlatego często posiłkuje się różnorodnymi poradnikami w tym temacie. Tym razem postawiłam na zapoznanie się z zagadnieniem jakim jest trening mentalny. Czym jest trening mentalny? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poradniku autorstwa Johanny Pana. Johanna Pana jest kierowniczką ośrodka w okręgu tenisowym Wiesbaden, nauczycielką wychowania fizycznego ,a także matką dziesięcioletniej córki. Od 1995 roku zawodowo zajmuje się wspieraniem rozwoju dzieci w sporcie. Co autorka właściwie umieściła w swoim poradniku? Johanna Pana większość część poświęciła ukształtowania dziecka, które chętnie się rusza i spełnia swoje sportowe zainteresowania. Jednak pierwsza cześć  przedstawia czynniki, które mają bezpośredni wpływ na ową aktywność w wieku szkolnym. Autorka wykazuje, że trening mentalny to całe życie dziecka, od narodzin do momentu, gdy staje się nastolatkiem i wkracza w świat dorosłych.  W treningu mentalnym nieodzowną rolę sprawuje nauka poprzez zabawę. Jest to idealny sposób , aby dziecko nabywało umiejętności rozumienia, koncentracji, współdziałania itp.  Ważne jest również określenie granic dziecku, by miało poczucie bezpieczeństwa.  W treningu mentalnym ważne jest także zorganizowanie każdego dnia. Pisarka zamieszcza przykładowe tabele i plany dnia , by dziecku ograniczyć stres związane z tym co nie znane.  W książce znajdziemy wiele rad, które mogą podpowiedzieć rodzicom , jak radzić sobie z dzieciakami. Rady odnoszą się również do zajęć niby prozaicznych, jakimi są : sen czy odżywianie. Niby nieznaczące, ale jakby się przyjrzeć, to wiele opisywanych sytuacji można zauważyć w każdym domu. Jak wiadomo człowiek uczy się całe życie.  Chciałabym zwrócić uwagę na oprawę graficzną tej pozycji. Jest ona pełna barw, zdjęć, propozycji zabaw, zajęć sportowych, które możemy wykonywać razem z dzieckiem i tym samym zawężać nasze więzi. Najważniejsze puenty są bardzo dobrze widocznie dzięki oprawieniu je w dodatkowy kolor. Istotne są także podsumowania pod każdym rozdziałem, dzięki czemu możemy szybko do danej myśli wrócić do szukanej kwestii bez zbędnego wertowania kartek. Komu bym poleciła ten poradnik? Na pewno każdemu rodzicowi, ale także tym, którzy pracują z dzieciaki, gdyż propozycje gier i zabaw, a nawet ćwiczeń fizycznych można by zastosować w każdym przedszkolu , szkole i na jakikolwiek zajęciach dodatkowych.
Avatar użytkownika - asymaka
asymaka
Przeczytane:2013-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki, Mam,

Autorka jest nauczycielką wychowania fizycznego, ma dziesięcioletnią przybraną córkę, zawodowo zajmuje się wspieraniem rozwoju dzieci w sporcie, jak czytam na okładce książki.
Ten tytuł ma pomóc nam, rodzicom w kształceniu naszych pociech, w wyrobieniu w nich pewnych nawyków, by łatwiej się rozwijały, by szybciej się uczyły, by były po prostu lepsze i nie trwoniły niepotrzebnie czasu na mało istotne sprawy. Nie wiem, czy jestem przekonana tak do końca do takiej taktyki, do takiego sposobu wychowywania dziecka, przecież taki maluch ma prawo się bawić, nie musi być wcale fenomenem i cudownym dzieckiem, w wieku lat kilku nadmiernie rozwiniętym? Może jeżeli miałby się to odbywać w formie zabawy, niekoniecznie nauki, to co innego.
Tutaj autorka przekonuje nas do tego, że dziecko należy kształcić możliwie wielostronnie, we wszystkich możliwych kierunkach, od jak najmłodszych lat. Trzeba jak najszybciej i regularnie uprawiać sport, wtedy się coś osiągnie. Maluch ćwiczy koordynację i sprawność ruchową. Istotna na tym polu jest również muzyka. Powinniśmy zachęcać nasze pociechy do tańca, śpiewu, tak często, jak tylko się da. Ważne jest także klaskanie, bębnienie, nauka gry na instrumentach, ale tych mniej skomplikowanych. Nie należy tylko dziecka zmuszać i to bardzo mi się w tym wszystkim podoba.
W pierwszym rozdziale czytamy, że "każda forma zajmowania się dzieckiem jest jednocześnie treningiem mentalnym. Jako rodzice przejmujecie tym samym zadanie bycia pierwszymi trenerami i nauczycielami Waszego dziecka. Czy wymaga to wielkiej odpowiedzialności? Oczywiście, że tak. Ponieważ wywieracie tak wielki wpływ na Wasze dziecko, powinniście sprostać tej roli." Cytat pochodzi oczywiście z książki.
Gdy wczytywałam się w ten poradnik, coraz bardziej mnie on do siebie przekonywał. Zdanie o tym, że tylko jasne reguły mogą pomóc nam w osiągnięciu celu, w wyrobieniu w dziecku nawyków, jest jak najbardziej zgodne z prawdą.
Z każdym kolejnym zdaniem utwierdzałam się w przekonaniu, że autorka ma rację, chociaż początkowo byłam dosyć sceptycznie nastawiona do całego tego treningu.
Polecam, jeżeli chcecie pomóc swojemu dziecku, szczególnie w osiągnięciach sportowych warto zapoznać się z tą pozycją.