Tunele. Bliżej

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2011-02-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-259-0248-3
Liczba stron: 488
Dodał/a książkę: AgataD

Ocena: 4.92 (12 głosów)

Kolejne wciągające, ekscytujące i przerażające przygody Willa Burrowsa znajdujemy w najnowszym, już czwartym, tomie bestsellerowej serii TUNELE autorstwa Rodericka Gordona i Briana Williama.

 

Nastolatek Will, pasjonat archeologii, pochłonięty zostaje w nieznanym świecie podziemnego Londynu - w świecie tajemnym, w którym za każdym rogiem czai się śmierć, a ciemność obezwładnia wszystko.

 

W samym środku Ziemi Will wpada w kolejne kłopoty, przez które ma okazję odkryć zapomniane cywilizacje i ich tajemnice. Jego tropem nieustannie podążają Styksowie. W tym samym czasie w Górnoziemiu trwają przygotowania do walki, która przyniesie ludziom ocalenie albo śmierć.

 

"Czy warto robić szum wokół tej książki? Warto!" - Daily Express

 

"Powieść w równym stopniu składa się z dobrego tempa i akcji, jaki i przerażenia oraz zbrodni" - Guardian

 

"Rozmach opowieści zupełnie jak w historii o Harry`m Potterze" - Observer

 

Serię TUNELE sprzedano do tej pory w ponad milionowym nakładzie. Poszczególne tytuły zdobywają pierwsze miejsca na listach bestsellerów w Wielkiej Brytanii, Francji, Japonii i w Stanach Zjednoczonych.

 

Obecnie w przygotowaniu są: film kinowy na podstawie czterech pierwszych tomów oraz piąta i szósta część serii.

 

Tom 1 - Tunele

Tom 2 - Tunele. Głębiej

Tom 3 - Tunele. Otchłań

Tom 4 - Tunele. Bliżej

Kup książkę Tunele. Bliżej

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2011-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki dla młodzieży,
Ciesząca się ogromną popularnością seria „Tunele” Rodericka Gordona i Briana Williamsa doczekała się kolejnej, bo już czwartek części. Jak zapowiadają autorzy, a trudno się z nimi po lekturze powieści nie zgodzić, „Tunele. Bliżej” są wciągające, ekscytujące i jeszcze bardziej niż poprzednie tomy… przerażające!Dysponując wiedzą zaczerpniętą z trzech poprzednich tomów powieści, czytelnik doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że autorzy uwielbiają otwarte zakończenia każdej z części „Tuneli”. Nie inaczej jest z czwartym tomem – o tym jednak za chwilę. „Tunele. Otchłań”, część trzecia przygód młodych i nieco starszych odkrywców, skończyła się wraz pojawieniem się tajemniczego niemieckiego samolotu w samym środku Ziemi. Rozwiązanie tej zagadki w „Tunelach. Bliżej” pojawia się dopiero na siedemdziesiątej stronie powieści, jednak wcześniej czytelnik ma okazję poznać kilka interesujących faktów oraz dowiedzieć się, jakie wątki autorzy zaserwują mu w książce. A tych – zarówno faktów, jak i wątków – pojawia się w powieści aż nadto. Mamy wątek dotyczący Willa, Elliott i doktora Burrowsa, którzy badają tajemnicze piramidy znajdujące się we wnętrzu Ziemi, szykują doskonałą kryjówkę przed Styksami, a także zastanawiają się, jak bezpiecznie przetransportować na powierzchnię niezwykle groźnego wirusa ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Tunele. Bliżej

Chyba autorzy nabierają wprawy bo książkę czyta się zdecydowanie lepiej niż pierwszy i drugi tom. Akcja się rozkręca i rozbija na kilka wątków. Bohaterowie się rozdzielają i każdy próbuje na swój sposób pokrzyżować plany Styksów. W końcu zaczyna też bohaterom dopisywać fuks od czasu do czasu (typowy dla książek młodzieżowych w sytuacjach bez wyjścia). Czyta się to dużo przyjemniej niż nadmiar makabry w tomie pierwszym.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dunia20002
dunia20002
Przeczytane:2015-09-27, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świetna ksiażka. Polecam wszystkim. Najlepsza cześć ze wszystkich.
Link do opinii
Wciąga mimo, że dość gruba to książka... czekam na ekranizację...
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Avatar użytkownika - Martinezzz
Martinezzz
Przeczytane:2013-11-25, Ocena: 2, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - gosia5
gosia5
Przeczytane:2013-09-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Serena1975
Serena1975
Przeczytane:2013-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2013-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, fantastyka, SF, przygoda,
Inne książki autora
Tunele
Roderick Gordon, Brian Williams0
Okładka ksiązki - Tunele

Przygodowa powieść fantasy "Tunele", napisana przez Briana Williamsa i Rodericka Gordona. Ten światowy bestseller dla dzieci i młodzieży okrzyknięty został...

Tunele. Spirala
Roderick Gordon, Brian Williams0
Okładka ksiązki - Tunele. Spirala

Tunele Spirala.Piąty tom światowego bestsellera Zaskakujący, brutalny, budzący grozę i przerażenie!Według Barry'ego Cunninghama - odkrywcy Harry'ego Pottera...

Reklamy