Turcja. Śladami św. Pawła. Przewodnik

Data wydania: 2015-10-20
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7660-919-5
Dodał/a książkę: czytam

Książka G. Uggeriego, profesora topografii starożytnej z Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie, to niezwykły przewodnik archeologiczny polecany tym, którzy chcą – odkrywając wspaniałe krajobrazy Turcji – poznać heroiczny okres głoszenia Chrystusowego orędzia przez Pawła z Tarsu wspólnotom Anatolii. To właśnie tu, w Antiochii będącej antyczną metropolią, ci, którzy przyjęli Dobrą Nowinę, po raz pierwszy zostali nazwani chrześcijanami. Stąd też chrześcijaństwo zrobiło pierwsze kroki poza miejscem nauczania Jezusa. Przewodnik pozwala odnaleźć i głębiej zrozumieć kontekst środowiskowy, historyczny, kulturalny i religijny, w jakim działał Apostoł Narodów. Autor przedstawia jego portret, specyfikę przepowiadania oraz prowadzi szlakami jego podróży misyjnych. Opisom towarzyszą piękne fotografie zabytków, mapy, a także rysunki i plany kościołów czy założeń urbanistycznych starożytnych miast. Autor tekstu: Giovanni Uggeri, profesor zwyczajny topografii starożytnej na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, badacz świata klasycznego, prowadził rozpoznania topograficzne i wykopaliska archeologiczne na Bliskim Wschodzie i we Włoszech. Znawca układów terytorialnych i infrastruktury, zwłaszcza dróg lądowych i wodnych okresu rzymskiego. Kieruje „Journal of Acient Topography”. Autor licznych rozpraw naukowych oraz książek, m.in. Paolo di Tarso: aspetti archeologici (2009).

Odbiorcy:
- czytelnicy zainteresowani bogatą historią i zabytkami starożytnej Anatolii (dziś Turcji), będącej jakby poszerzoną Ziemią Świętą, gdzie apostoł Paweł niósł wiarę chrześcijańską.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
- profesjonalnie opracowany tekst przybliżający misyjne podróże Apostoła Narodów z dokładnym opisem dróg i miejsc na Półwyspie Anatolijskim, które wybrał, by głosić tam Chrystusa
- szeroka panorama zabytków, w tym także paleochrześcijańskich
- praktyczne indeksy, bibliografia przedmiotowa oraz mapy dokumentujące misyjny szlak św. Pawła.

Kup książkę Turcja. Śladami św. Pawła. Przewodnik

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-11-20, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wędrówki ze św. Pawłem   Na rynku wydawniczym obecnych jest wiele przewodników, w tym przewodników opiewających uroki Turcji. Tak naprawdę jedna podróż do tego kraju nie wystarczy, by poznać wszystkie miejsca warte odwiedzenia, wszystkie smaki i zapachy. Otoczony aż czterema morzami kraj zaskakuje swą różnorodnością, kolorytem czy bogatą historią, czego najlepszym przykładem są zabytkowe dzielnice Stambułu, umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.   Przewodnik Turcja. Śladami św. Pawła. Przewodnik autorstwa Giovanniego Uggeriego to pozycja, która znacznie odbiega od typowych publikacji poświęconych podróżom i kulturze dalekich krajów. Wydawnictwo Jedność oddaje w ręce czytelników pozycję, która stawia sobie za cel analizę głównych szlaków, jakimi wędrował św. Paweł we wczesnym przepowiadaniu w Anatolii. Znajdziemy tu również opis głównych ośrodków miejskich i portowych ówczesnych czasów, ze szczególnym  uwzględnieniem  ich cech kulturalnych oraz historycznych. W przewodniku znajdziemy również piękne zdjęcia ilustrujące opisywane miejsca, mapy z okresu rzymskiego, plany i rzuty przywołanych budowli. To czyni pozycję Uggeriego czymś więcej niż typowym przewodnikiem – to prawdziwa perełka, adresowana do osób interesujących się Turcją, jej historią ...

Opinie o książce - Turcja. Śladami św. Pawła. Przewodnik