Dzięki tej kolorowance poznasz 100 najwspanialszych miejsc na Ziemi wybranych przez ekspertów Lonely Planet – znanych z najlepszych przewodników na świecie. Od Wielkiego Kanionu po Alhambrę, od Wielkiej Rafy Koralowej po Akropolis, przez Wielki Mur Chiński, Tadź Mahal, Sagradę Familię, Wyspy Galapagos, Dolinę Królów, Park Narodowy Yosemite i jeszcze więcej… Wszystkim tym zapierającym dech w piersiach miejscom warto poświęcić kilka chwil. Daj się ponieść wyobraźni i pokoloruj je tak, jak tylko zapragniesz. Twoja niezwykła podróż to gwarantowany trening kreatywności i skupienia, a także okazja do uwolnienia wewnętrznego zamiłowania do wędrówek, które drzemie w każdym z nas. 100 fantastycznych miejsc czeka… pokoloruj je!

Informacje dodatkowe o Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie. Książka do kolorowania dla każdego:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2016-03-30
Kategoria: Hobby
ISBN: 978-83-7924-626-7

Kup książkę Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie. Książka do kolorowania dla każdego

Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie. Książka do kolorowania dla każdego - opinie o książce

Avatar użytkownika - reading-mylove
reading-mylove
Przeczytane:2016-06-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Po zaliczeniu sesji mam chwilę, aby odetchnąć i zająć się sobą. Od jakiegoś czasu miałam ochotę sięgnąć po kolorowankę dla dorosłych. Chciałam powrócić do lat dziecinnych, bo kiedyś uwielbiałam malować i rysować. Obecnie na rynku wydawniczym kolorowanek jest niesamowita ilość. Dostępne są różne zawijańce, zakrętasy, a nawet kwiaty czy zwierzęta. Jeśli chcecie jednak czegoś więcej, np. wybrać się w podróż w 100 dni dookoła świata, to sięgnijcie po pozycję Wydawnictwa SQN. Kolorowanka ta zabierze Was w dowolne miejsce na świecie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym plusem tej kolorowanki jest różny poziom trudności. Wybór jest różnorodny. W jednej chwili oglądasz Hagia Sophia w Turcji, by w następnej chwili przyglądać się kościołowi Sagrada Familia w Barcelonie, stać na Moście Karola w Pradze, przy Koloseum w Rzymie albo podziwiać Operę w Sydney. Marzysz jednak o spokoju, więc przenosisz się na łono natury. Kartkujesz - już jesteś w Zambii i rozkoszujesz się Wodospadem Wiktorii albo delektujesz się widokiem gigantycznym głazem w Australii. Oprócz czarno-białych widoków zabytków mamy także do kolorowania różne gatunki zwierząt. Uważam też, że można użyć różnych narzędzi do kolorowania. Nie tylko kredek, ale również flamastrów czy pasteli. Na samym końcu książki znajdziemy słów kilka o każdym z obrazków. Przy kolorowaniu odprężyłam się, wyciszyłam, uspokoiłam, a uśmiech nie schodził mi z twarzy. Taka mała rzecz, a tak bardzo nie ucieszyła. Moim zdaniem to fantastyczny sposób na relaks, ale także dobry trening na cierpliwość i skupienie, a przede wszystkim na kreatywność. Bo to my tutaj rządzimy, to my gramy pierwsze skrzypce, my wybieramy barwę, jaką nadamy rzeczywistości. To moje pierwsze spotkanie z kolorowanką po kilku latach, ale na pewno nie ostatnie. Serdecznie polecam tę miłą i przyjemną rozrywkę na upalne dni. http://reading-mylove.blogspot.com/2016/06/kolorowanka-sqn-twoja-niezwyka-podroz.html
Avatar użytkownika - FireDancer
FireDancer
Przeczytane:2016-05-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Z tysiąca najbardziej interesujących kierunków podróżniczych wybraliśmy pięćset, a następnie poddaliśmy je głosowaniu wśród ekspertów Lonely Planet. W ten sposób uzyskaliśmy ostateczny ranking. Pełną listę umieściliśmy tutaj: lonelyplanet.com/ultimate-travel. [materiały wydawnicze].Miałam już do czynienia z kilkoma kolorowankami dla dorosłych. Zazwyczaj były to wymyślne wzory. Tym razem w moje ręce trafiła kolorowanka z najwspanialszymi miejscami świata. Dzięki niej udałam się w niesamowitą podróż. Od Wielkiego Kanionu po Alhambrę, od Wielkiej Rafy Koralowej po Akropolis, przez Wielki Mur Chiński, Tadż Mahal, Sagradę Familię, Wyspy Galapagos, Dolinę Królów, Park Narodowy Yosemite i jeszcze więcej... Zawsze marzyłam, aby udać się na Plac Czerwony, czy pod Wieżę Eiffla. Dzięki tej książce, można więcej, niż tylko zobaczyć te fantastyczne miejsca. Możemy choć na chwilę oddać się fantazji i zabawić się w Boba Budowniczego, tworząc te miejsca na nowo, według własnych upodobań.
Kto powiedział, że świat musi wyglądać, tak jak wygląda? To, co fascynuje mnie w dzieciach, to ich postrzeganie świata. Dorośli starają się być perfekcjonistami, zapominając o drzemiącej w nich duszy dziecka. Osobiście uwielbiam zamknąć na chwilę oczy i wrócić do tych pięknych, beztroskich chwil. Kocham przenosić wspomnienia na papier, w tym również na kolorowanki. No bo, dlaczego Wieża Eiffla nie mogłaby być różowa, Katedra Santa Maria del Fiore fioletowa, jezioro Bajkał złote, a Panteon w zielone kropki? To właśnie w tym wszystkim jest najpiękniejsze. Nadajemy wspaniałym, znanym miejscom nową twarz.
Siedząc raz w parku na ławce i czytając książkę, do moich uszu zaczęły docierać poszczególne słowa z rozmowy, jaką odbywały między sobą dwie młode dziewczyny. Rozmowa dotyczyła akurat antystresowych kolorowanek dla dorosłych. Padło wiele pytań, które również może wielu z Was sobie zadaje. Na czym to wszystko polega? Na otworzeniu książeczki i oddaniu się własnej wyobraźni. Czy muszę trzymać się jakichś specjalnych wzorów lub wytycznych? Oczywiście nie! Czy potrzebuję specjalne kredki i gdzie je dostanę? Wiadomo, że są kredki gorsze i lepsze. Osobiście używam kredek bambino i crikko, które w zupełności mi wystarczają. Mam jeszcze kolorowe cienkopisy, które rewelacyjnie sprawdzają się przy bardzo drobniutkich elementach. Polecam! Czy używa się tylko kredek? Jak już wspomniałam, używam również cienkopisów, ale... To nasza kolorowanka, nasza książeczka i to co z nią zrobimy, to tylko i wyłącznie nasza decyzja. Chcemy kolorować kredkami lub cienkopisami? Proszę bardzo! Może pastele lub farby? Jeśli tylko potraficie, to jak najbardziej! A co powiecie na wycinanki, przyklejanie bibułkowych kuleczek, cekinów, koralików, materiałów lub ozdabianie brokatami? Droga wolna!  Jak dużo czasu trzeba poświęcić na kolorowanie? Można minutkę, a można i cały dzień. To zależy od tego, jakim czasem gospodarujemy. Ja takiego czasu mam niewiele. Właściwie to go nie mam. Jednak z wielką przyjemnością łapię za swoje kolorowanki, żeby chociaż pomalować kilka elementów. Po troszkę nawet przy braku czasu, można stworzyć bardzo przyjemne, cieszące oko obrazki. Czy takie kolorowanki faktycznie sprawdzają się jako trening antystresowy? To właściwie zależy od tego jacy jesteśmy, jaki mamy nastrój. Są dni, kiedy mogę malować najdrobniejsze elementy i faktycznie w ten sposób się uspokajam. Relaksuję się i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Są jednak również takie dni, kiedy nic mi nie pasuje, nie mogę zdecydować się, czy użyć kredki niebieskiej, czy może czerwonej. W takich momentach po prostu radzę odłożyć kolorowankę i sięgnąć po nią innym razem. Tak samo jest z książkami. Jeśli totalnie nie mamy ochoty czytać, to nic nam nie podpasuje ;)Czy sobie poradzę? Kolorowanie ma nam sprawiać radość i przyjemność. Nie można tego robić z przymusu lub dlatego, że koleżanka też koloruje. Warto jednak spróbować. Proponuję przygotować sobie smaczny napój, jakieś orzeszki lub ciasteczka do pochrupania, kredki i do dzieła! Doskonała zabawa gwarantowana. Kolorowanka rewelacyjnie sprawdza się również, na wspólne spędzanie czasu. Przyjemne i leniwe niedzielne popołudnia, wieczory spędzone z dziećmi z kolorowankami, zamiast komputera lub telewizji. Wspólna zabawa jest najważniejsza ;) Choć moja Lena ma dopiero 7,5 miesiąca, to już dziś wybierała mi kredki, do pomalowania smoka. Rezultaty poniżej!
Twoja niezwykła podróż to zdecydowanie jednak z najciekawszych kolorowanek, jakie udało mi się zdobyć. Wiem, że przede mną długie wieczory z kredką w ręce, jednak mam świadomość, że spędzę je niezwykle przyjemnie. Odbędę wspaniałą podróż dookoła świata, nadając mu barwy, jakie tylko mi się zamarzą.

Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2016-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
W książce umieszczono sto najpiękniejszych miejsc na świecie, część znajduje się na jednej stronie , a inne zajmują dwie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Byłam pod wrażeniem, że ilustracje mają mnóstwo szczegółów. Wyraźne, czarne linie ułatwiają kolorowanie, ale i tak musimy wykazać się koncentracją i zarezerwować sporo czasu na zabawę. Strony są grube i kolorowane kredkami nie przebijają na drugą stronę. Muszę przyznać, że książka Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie może być świetnym sposobem na stres i zrelaksowanie umysłu. Książki do kolorowania oparte są na przeróżnych tematach, ale mają jedną wspólną rzecz , która sprawia że są tak popularne wśród dorosłych. Nie musimy być artystycznie uzdolnieni, by stworzyć coś kreatywnego i bardzo unikalnego.
Avatar użytkownika - Patrycja30733
Patrycja30733
Przeczytane:2016-03-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki - 2016 ,
" Twoja niezwykła podróż" to kolorowanka, która przedstawia nam 100 najpiękniejszych miejsc na ziemi, wybranych przez ekspertów Lonely Planet. Dzięki niej poznasz miejsca w których nie byłeś, a co więcej sam będziesz mógł stworzyć ich wygląd - a wszystko dzięki tej kolorowance.( troszkę zabrzmiało jak reklama Mango :D ) Możesz używać flamastrów, farb, kredek itp. znajdziecie tam wspaniałe obiekty, które dzięki wam nabiorą koloru, zaczynając od Japoni po Anglie, a kończąc na Etiopii. Kolorowanka jest świetnym sposobem na nudę, ale także na pobudzenie naszej kreatywności i poćwiczenie skupienia. Książeczka nie jest ani duża, ani mała - jest w sam raz. Niektóre obrazki są bardziej szczegółowe inne mnie, ale tak samo, z taka samą przyjemnością zapełnia się je barwami. Polecam wam mocno, na pewno umilą wolne chwile. ;) Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - addictedtobooks
addictedtobooks
Przeczytane:2016-03-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Egzemplarze recenzenckie, Mam,
,,Twoja niezwykła podróż" to kolorowanki, które przedstawiają 1o0 najpiękniejszych miejsc na Ziemi, które zostały wybrane przez autorów jednych z najbardziej znanych przewodników. Każda kolorowanka zabiera nas w niezwykłą podróż do malowniczych miejsc oraz zapierających dech w piersi widoków. Z jednej strony możemy pokolorować zabytkowe miejsca, jak Piramidy, Wielki Mur Chiński oraz Tadź Mahal, a z drugiej strony możemy przenieść się do pięknych okolic jak Park Narodowy Yosemite, Wyspy Galapagos, czy też Wielka Rafa Koralowa. Kolorowanki okazały się dla mnie świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Już zapomniałam, jak bardzo relaksujące może okazać się kolorowanie. W całą zabawę wciągnęłam także moją mamę oraz przyjaciółkę i we trzy miałyśmy wiele frajdy z nadawania kolejnym miejscom barw oraz kolorów. Każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie i na kilka godzin przeniesie się do zupełnie innego świata. Zarówno młodsze, jak i trochę starsze osoby docenią te niezwykle piękne oraz szczegółowe kolorowanki. W tej książce możemy całkowicie dać się ponieść naszej fantazji oraz stworzyć znane nam już miejsca na nowo. Tu liczy się tylko nasza kreatywność oraz pomysłowość. To my decydujemy, jakich barw nadamy kolorowanym przez nas obiektom. ,,Twoja niezwykła podróż" zapewnia wiele godzin dobrej zabawy, podczas której możemy trenować naszą dokładność oraz kreatywność. Komu polecam tę książkę? Myślę, że wiek nie odgrywa tutaj większej roli i każdy może czerpać wiele radości z zapełniania kolejnych kolorowanek. Bardzo podobało mi się to, że dzięki tej książce miałam możliwość podróżny niemal po całym świecie. Ostatnio coraz więcej powstaje książek, które umożliwiają rozwijanie swojej kreatywności, co niezwykle mnie cieszy. Gorąco polecam! :))
Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2016-03-22, Przeczytałam,
Tak jak opis wskazuje mamy tu 100 najróżniejszych kolorowanek z całego świata. Każdy miłośnik świata znajdzie w niej coś dla siebie. Wybrane obiekty są świetne i w większości charakterystyczne dla danego państwa czy regionu, jak Paryż kojarzy się z wieżą Effie. Może format nie jest tak duży jak w Inwazji bazgrołów, ale wystarczająco wielki  by miło spędzić czas z nią usiłując jak najlepiej dopracować szczegóły swojego dzieła :D

Powiem szczerze, że jakoś nigdy nie ciągnęło mnie do kolorowanek tych antystresowych. wydawało mi się to bezsensowne, bo przecież jak kolorowanka z milionami szczegółów może Nas uspokoić, chyba jeszcze bardziej wnerwić :D Strasznie się myliłam! Jedną kolorowankę malowałam na pełnym luzie tak po prostu z nudów, a drugą będąc pod wpływem bardzo złych emocji i dopracowując wszystko opanowałam się, wyciszyłam i w miarę ogarnęłam, choć to nie naprawiło mojego problemu. Nie spodziewałam się, że tak mała rzecz jak kolorowanki mogą tak skutecznie działać i teraz wiem, że na tej jednej to się nie skończy :D Co jeszcze mogłabym Wam o niej powiedzieć... może, że każda praca jest bardzo szczegółowa i trzeba jej poświęcić troszkę czasu by było widać porządne efekty. Ja jestem niesamowicie szczęśliwa, że mam ją już w swoich łapkach i Was ją serdecznie polecam, bo do premiery macie jeszcze trochę czasu, ale powtarzam się, że warto bo i obrazki i zabawa jest przy tym świetna!

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-03-21, Ocena: 5, Przeczytałem,
CAŁY ŚWIAT TWOICH BARW Sto miejsc. Sto ilustracji. Sto obrazków do pokolorowania. Setki godzin wspaniałej rozrywki. Kolorowanki dla dorosłych to już nie tylko ciekawostka, nie tylko chwilowa moda, ale wręcz odrębny gatunek. Samodzielna gałąź wydawnicza, która przyciąga rzesze spragnionych kolejnych tego typu zabaw czytelników. Samo kolorowanie jednak to już za mało, każdy sięgający po te pozycje chce czegoś więcej, czegoś nowego. I wydawnictwo SQN pierwszą swoją publikacją tego typu wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, oferując nie tylko skomplikowane wzory, ale przede wszystkim wzory, które zabierają nas w podróż dookoła świata po najpiękniejszych miejscach naszej planety! Od Bazyliki Świętego Piotra i Doliny Królów, przez malownicze okolice Bajkału i Chiński Mur, po Wielka Rafę Koralową i Zatokę Ha Long. Północ, południe, wschód i zachód, rozpalone słońcem pustynie i skute lodem ostępy, góry i doliny, soczysty bambusowy las i indyjskie pałace. Wszystko to spotyka się ze sobą, splata w szalonej wyprawie, która rzuca nami przez całą kulę ziemską, każąc czasem zadumać się nad pięknem miejsc historycznych, odkryć urok nowoczesności, spotkać na swojej drodze żywe zwierzęta, które dla pewnych regionów stanowią bardziej charakterystyczny obrazek niż uchwycenie konkretnego miejsca, a czasem stanąć oko w oko z Mona Lizą i ubrać ją we własne barwy. Na rozrywce się jednak nie kończy. Możliwość współtworzenia najpiękniejszych miejsc Ziemi to nie jedyne, co czeka na podróżników, którzy na wyprawę pozwalającą im zdobyć tak najwyższe szczyty, jak i najgłębsze otchłanie, wyruszają tylko z kredkami, mazakami i pędzlami. Indeks wszystkich obrazków, jaki znajduje się na końcu książki, może służyć za swoisty przewodnik, który dokłada kilka słów wiedzy na temat poszczególnych miejsc. Informuje, ale też i zachęca do zgłębienia tematu na własną rękę - a przede wszystkim odnalezienia wszystkich rzecz, które widziało się na łamach ,,100 najpiękniejszych miejsc..." i skonfrontowania prawdy z własną wizją artystyczną: na zdjęciach to czy może osobiście. Jednym słowem: polecam. I to gorąco. Na kolorowankowym rynku to pozycja naprawdę ciekawa i wyróżniająca się. Intrygująca, a że stworzona przy tym przez specjalistów z Lonely Planet, także wartościowa. Sięgnijcie więc, poznajcie i zanurzcie się w cały świat barw. Premiera już 30 marca 2016. Recenzja wraz ze zdjęciami niektórych ilustracji znajduje się także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/03/21/twoja-niezwykla-podroz-100-najpiekniejszych-miejsc-na-swiecie-ksiazka-do-kolorowania-dla-kazdego-lonely-planet-publications/
zbiorowa0
Okładka ksiązki - Małopolski słownik biograficzny uczestników dzialań niepodległościowych 1939-1956 t. 14

Małopolski Słownik Biograficzny Uczestników Działań Niepodległościowych 1939-1956 t. 14; Kraków 2010, Barbara; format 21 cm, s. 168, ISBN...

Nejlepsze serniki świata
zbiorowa0
Okładka ksiązki - Nejlepsze serniki świata

"Serniki to jedne z najpopularniejszych tradycyjnych przysmaków znanych na całym świecie. W książce tej zebraliśmy przepisy na serniki z krajów europejskich...