Tylko bez nerwów. Zarządzanie stresem w pracy

Gaśnica emocji

Oddziaływanie stresu w Twojej codzienności Stres generowany wewnętrznie i płynący z zewnątrz Syndrom wypalenia zawodowego Techniki radzenia sobie ze stresem Budowanie odporności psychicznej

Praca w afekcie

Stresu nie da się zupełnie wyeliminować. Życie pozbawione stresu byłoby zresztą jałowe i bezproduktywne, ponieważ pełni on funkcje motywacyjne i pomaga we wspinaniu się po drabinie własnej efektywności. To pozytywna strona życia pod presją. Istnieje także stres wywołany frustracją, złością, bezsilnością. Stresujące mogą być relacje z ludźmi, warunki pracy, styl zarządzania preferowany przez przełożonego, kultura organizacyjna, charakter pracy i presja związana z wykonywanymi zadaniami. Ten stres nie jest dobry, nie buduje, jedynie niszczy - Ciebie, Twoje relacje z innymi, Twoją motywację do pracy.

Długotrwały stres wyciska trwałe piętno na Twojej kondycji psychofizycznej. Dokonuje takiego spustoszenia w obszarze zdrowia i osobowości, którego nie da się później cofnąć. W zasadzie nie masz wyboru - musisz zacząć nim zarządzać. Każdy z nas jest inny, inne są źródła targających nami emocji, inaczej reagują na nie różne organizmy. Dlatego przystępując do zarządzania własnym stresem, dobrze uzbroić się w wiedzę o sobie samym i zestaw narzędzi, które pomogą nam go zwalczyć. Wsłuchaj się w siebie, poznaj swoje prawdziwe ambicje, zdefiniuj emocje. Zacznij wykonywać ćwiczenia, które pomogą Ci wykorzystać w pełni Twój potencjał. Dowiedz się, czym jest sukces, realizuj marzenia i czerp satysfakcję z wykonywanej pracy. A to wszystko z uśmiechem na spokojnej twarzy.

Odłóż "ziółka" na uspokojenie. Z tą książką już dzisiaj:

lepiej poznasz siebie; zaczniesz efektywniej wykorzystywać swój potencjał; postawisz na pełniejszy rozwój osobisty i zawodowy; wykorzystasz ćwiczenia do skutecznego radzenia sobie ze stresem.

Wacław Kisiel-Dorohinicki - psycholog, absolwent Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, certyfikowany trener kadr, licencjonowany doradca zawodowy, specjalizujący się w obszarach rozwoju osobistego, rynku pracy i biznesu. Autor książki AntyMOBBING. Walcz o swoje prawa w miejscu pracy oraz współautor książki poświęconej rozmowie kwalifikacyjnej Successful Interview. Jak odnieść sukces podczas rozmowy kwalifikacyjnej w języku polskim i angielskim.

Informacje dodatkowe o Tylko bez nerwów. Zarządzanie stresem w pracy:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2011-12-14
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Tylko bez nerwów. Zarządzanie stresem w pracy

Tylko bez nerwów. Zarządzanie stresem w pracy - opinie o książce

Fundamenty kariery. Strategiczne poszukiwanie i zdobywanie pracy
Wacław Kisiel-Dorohinicki0
Okładka ksiązki - Fundamenty kariery. Strategiczne poszukiwanie i zdobywanie pracy

Operacja "praca" - od planu do realizacji Kilka lat temu wielu aktywnych zawodowo ludzi wyjechało z kraju, tymczasem wskaźniki gospodarcze szły ostro...

AntyMOBBING. Walcz o swoje prawa w miejscu pracy
Wacław Kisiel-Dorohinicki0
Okładka ksiązki - AntyMOBBING. Walcz o swoje prawa w miejscu pracy

Przeciwdziałaj mobbingowi Typy, fazy i konsekwencje mobbingu Krzywdząca organizacja Konflikty jako zarzewie problemu Przeciwdziałanie psychicznemu...