Tytus, Romek i A'Tomek - Księga VII. Tytus poprawia dwójkę z geografii Polski

Pod koniec roku szkolnego a Tytus ma mieć poprawkę z geografii Polski, Romek i A'Tomek pokazują mu więc nasz kraj.

Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) to najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w ,,Świecie Przygód", a następnie w ,,Świecie Młodych". Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów ,,Tytus, Romek i A'Tomek", która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników. Henryk Jerzy Chmielewski był wielokrotnie nagradzany za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury; został odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym Medalem ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2007), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego). Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Czytelnicy, którzy wychowali się na jego twórczości, z nostalgią witają dzisiaj wznowienia znanych książeczek, kupują je swoim dzieciom i niecierpliwie czekają na nowe przygody ukochanych bohaterów z dzieciństwa.

Informacje dodatkowe o Tytus, Romek i A'Tomek - Księga VII. Tytus poprawia dwójkę z geografii Polski:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-07-14
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Tytus, Romek i A'Tomek - Księga VII. Tytus poprawia dwójkę z geografii Polski

Tytus, Romek i A'Tomek - Księga VII. Tytus poprawia dwójkę z geografii Polski - opinie o książce

Avatar użytkownika - Omega2
Omega2
Przeczytane:2017-07-16,
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2021-01-30, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, komiksy,

Tom 7 przeczytany - 7. dzień od śmierci Papcia Chmiela

Henryk Jezry Chmielewski0
Okładka ksiązki - Tytus, Romek i A`Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani

Kolejny album historyczny z przygodami Tytusa, Romka i A'Tomka. Po ukazaniu się 31 ksiąg w formacie zeszytowym przygody Tytusa przybrały formę albumów...