Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2006-03-07
Kategoria: Przygodowe
ISBN: 83-9278-968-0
Tytuł oryginału: A Feast for Crows
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Ilustracje: -
Dodał/a książkę: Sławomir Krempa

Wojna pięciu królów zbliża się powoli do końca, a Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców. Jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Rozdarte wojną królestwo staje na progu pokoju tylko po to, by wkroczyć na ścieżkę wiodącą ku jeszcze straszliwszym zniszczeniom.
Po śmierci króla potwora, Joffreya, władzę w Królewskiej Przystani przejęła Cersei. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie.
Jest jeszcze kilka inych osób mogących rościć sobie pretensje do Żelaznego Tronu, ale są one zbyt słabe lub przebywają za daleko, by mogły stanowić realne zagrożenie. Jak po każdym wielkim konflikcie, wkrótce zaczynają się też zbierać niedobitki, banici, renegaci i padlinożercy, którzy ogryzają kości poległych i łupią tych, którzy wkrótce również rozstaną się z życiem.
W Siedmiu Królestwach ludzkie wrony zgromadziły się na bankiet z popiołów...

Kup książkę Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków

Opinie o książce - Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków

Avatar użytkownika - mymoonlight
mymoonlight
Przeczytane:2017-05-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Po przeczytaniu obu części Uczty dla Wron mogę z czystym sercem nie zgodzić się z opiniami, że to najgorsza część. W ogóle nie zastosowałabym takiego epitetu przy Pieśni Lodu i Ognia. Może trochę wolniejsza, spokojniejsza, nie biegnąca z akcją na łeb na szyję, ale za to pięknie poprowadzone postacie i przecudnie satysfakcjonująca rozbudowana ścieżka autodestrukcji naszej złotowłosej regentki (przyznam, że tak jej nie lubię, że aż się uśmiechałam z każdym schodem w dół przy jej ścieżce ku upadkowi - mimo, iż z serialu wiem, że jednak chyba nie na długo ten uśmieszek mi pozostanie). Bardzo na plus działa mocno rozwinięty wątek Dorne, które było w serialu potraktowane jak mały dodatek, a tu czuję, że pozornie nieszkodliwy Doran może sporo namieszać. Chwila oddechu od Sagi i rzucam się na Taniec Ze Smokami, niecierpliwie czekając na rozwój wydarzeń u pozostałych bohaterów! Jeżeli ktoś sugerując się negatywnymi opiniami o tym tomie nie może się zabrać za przeczytanie, to proponuje na chwilkę zacisnąć zęby, przełamać się a po pierwszych 2-3 rozdziałach samo popłynie - Martin poszalał ze spiskami i intrygami! Polecam gorąco!
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2014-02-21, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014,
tez nie czuje się na siłach oceniać , zwłaszcza że nadal czytam kolejne części. na pewno nastapiło w tej części zwolnienie akcji, ale wątki rozwijają się nadal wciągająco.
Avatar użytkownika - amalka
amalka
Przeczytane:2013-06-07, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
W tej części autor postawił na postaci poboczne. Ukazuje krajobraz po bitwie, prawdziwą ucztę dla wron. Królestwo pełne jest degeneratów, banitów, zbójców. Ciekawym motywem są rosnące w siłę wróble. Na pewno mniej akcji niż w "Nawałnicy mieczy", ale mistrzowsko poprowadzona postać Cersei rekompensuje wszystko.
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2013-04-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki (2013),
Tak wiele intryg... że aż zbyt dużo. Ale teraz przynajmniej wiem, że kolejna część opisywać będzie bohaterów teraz pominiętych ;)
Avatar użytkownika - kpt_Yossarian
kpt_Yossarian
Przeczytane:2012-12-09, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Nieco lepsza od pierwszej Uczty dla Wron. Nie jest to poziom Nawałnicy Mieczy, ale i tak jest bardzo dobrze.
Avatar użytkownika - dredota
dredota
Przeczytane:2011-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
I tak jak trzecią część uznaję za najlepszą z całej sagi, "Uczta dla wron" obniża nieco poziom. Dalej jest to jednak fantasy na bardzo dobrym poziomie.
Avatar użytkownika - danutka
Przeczytane:2017-03-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-05, Przeczytałam,
Gra o tron (edycja ilustrowana)
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Gra o tron (edycja ilustrowana)

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry...

Starcie królów. Audiobook
George R.R. Martin0
Okładka ksiązki - Starcie królów. Audiobook

Powieść „Starcie królów” to drugi tom cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Zima jest coraz bliżej, z Cytadeli przybywa biały kruk, który jest tego...