Ula i Urwisy. Dzieciństwo jest super!

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-03-12
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788310125729
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 1 (1 głosów)

Ula nie może się doczekać zerówki, bo wreszcie będzie jej wolno wychodzić za ogrodzenie otaczające podwórko. Poza tym pozna inne dzieciaki, z którymi będzie grać w piłkę albo biegać. Niecierpliwie odlicza dni, jakie pozostały do końca wakacji.

Tylko czy na pewno w szkole jest bezpiecznie? A co jeśli starszaki z wielkimi stopami rozdepczą najmłodszych uczniów, zwłaszcza tych trochę małych jak na swój wiek? Albo dyrektor, który jest najstraszniejszym z nauczycieli, wezwie ich do swojego gabinetu?

Może jednak lepiej w ogóle nie iść do zerówki? Ula i Urwisy mają naprawdę trudny orzech do zgryzienia!

Gdy Katarzyna Majgier była w wieku Uli, poszła do zerówki. W pierwszej klasie zaczęła pisać pierwszą książkę, a w czwartej - wspólnie z koleżanką - założyła dwuosobowe wydawnictwo. To była świetna zabawa, ale później trzeba było zająć się nauką i pracą...

Jednak nadal lubiła książki i już jako dorosła osoba znowu zaczęła je pisać. Jest autorką utworów dla dzieci (,,Ula i Urwisy", ,,Amelka" i ,,Misiek, co ty opowiadasz?"), młodzieżowej serii dzienników Ani Szuch (,,Trzynastka na karku" i dalsze tomy) oraz innych książek dla młodszych i starszych czytelników (np. ,,Duch z Niewiadomic", pierwszy tom serii ,,Tajemnice starego pałacu").

Lubi też czytać, fotografować i podróżować.

Kasia Kołodziej - wrocławska ilustratorka, kucharka, mama, posiadaczka pręgowanego kota oraz królewna, która (jak każda królewna) musi być czasem porwana. Ponieważ najczęściej porywa ją rysowanie, rysuje bez przerwy. W swoich ilustracjach stara się pokazywać dziecięce emocje. Skończyła wrocławską ASP,  miewa czasem wystawy, pracuje z wieloma wydawnictwami dla dzieci i jak wielka kula śniegowa nabiera rozpędu... w tworzeniu. Jej prace można obejrzeć na stronie www. krolewnakasia.pl.

Kup książkę Ula i Urwisy. Dzieciństwo jest super!

Opinie o książce - Ula i Urwisy. Dzieciństwo jest super!

Avatar użytkownika - goster
goster
Przeczytane:2014-04-04, Ocena: 1, Przeczytałam,
Bardzo rozczarowuje. Pomysł super, miało być wesoło, zabawnie, miała być zaradna dziewczynka, która nie może doczekać się, że idzie do szkoły (konkretnie do zerówki) - wyszło tak, że nie dałam Luśce czytać z obawy, że się tej szkoły wystraszy. Przez całą książkę dziewczynka dowiaduje się jak w szkole jest strasznie - wiedzę tą zdobywa od starszego kolegi. Nie są to jakieś lekkie sprawy, delikatnie powiedziane, otóż nauczyciele są wredni, straszny dyrektor, którego wszyscy się boją a starsi uczniowie rozdeptują "pędraki" ilustracje równie przerażające jak opisy. Dla mnie nie ma w tym nic śmiesznego. Nawet jeśli faktycznie dziecko spotka na swojej drodze takiego kolegę, który je uświadomi negatywnie - trudno ale nie widzę powodu żeby samemu serwować mu takie coś. Za późno wyjaśnia się, że jednak nie jest źle....książka ma 96 stron, bohaterka jest pięciolatką więc jeśli czytać to pięciolatce, zanim dojdziemy do finału ona będzie przerażona. Zwłaszcza jeśli jest mocno wrażliwa. Poza tym nie trawię książek dla dzieci, w których najczęstszym określeniem na coś, czego się nie lubi jest głupie i durne: "durne kluski na obiad","głupie ogrodzenie" itd. Pierwszy raz zwróciłam do księgarni książkę dla dziecka.
Link do opinii
Inne książki autora
Przebój na pięć
Katarzyna Majgier0
Okładka ksiązki - Przebój na pięć

Jest ich pięć, ale mają wspólny cel: założyć zespół, który odniesie sukces. Każda z nich jest inna i każda z nich ma inny pomysł na muzyczną karierę. Karolina...

Trzynastka na karku
Katarzyna Majgier0
Okładka ksiązki - Trzynastka na karku

Sympatyczna powieść dla współczesnych nastolatków napisana w formie pamiętnika. Świetnie wpasowana w codzienne realia, posługuje się językiem dzisiejszych...

Reklamy