Uwikłani. Pokusa

Tom 1 cyklu Uwikłani

ELEKTRYZUJĄCA... HIPNOTYZUJĄCA... FASCYNUJĄCA...

KSIĄŻKA, O KTÓREJ MÓWIĄ WSZYSCY!

Ona zatraca się w swoich chorobliwych obsesjach.

On skrywa mroczne tajemnice z przeszłości.

Młoda, piękna i niezwykle inteligentna Alayna Wither właśnie obroniła tytuł MBA na prestiżowej nowojorskiej uczelni. Pracuje w klubie nocnym i marzy o awansie na stanowisko menedżera. Z mocnym postanowieniem stara się trzymać z dala od mężczyzn wyzwalających w niej chorobliwą obsesję miłosną, przez którą popadła w problemy z prawem.

Alayna jest pewna, że nic nie jest w stanie zakłócić jej doskonałego planu. Nie przewidziała jednak, że na jej drodze, w najmniej oczekiwanym momencie, stanie diabelnie przystojny miliarder Hudson Pierce - nowy właściciel klubu nocnego, w którym pracuje Alayna. Mężczyzna od pierwszych chwil zawładnie sercem kobiety, która nie będzie potrafiła oprzeć się wszechogarniającemu pożądaniu.

Wkrótce Hudson składa Alaynie propozycję nie do odrzucenia. Wybuch namiętności między nimi sprawi, że kobieta ulegnie zmysłowemu uczuciu, budząc głęboko skrywane grzechy przeszłości. Nie tylko swoje...

Czy mroczna przeszłość kochanków przeszkodzi im w walce o wspólną przyszłość?

,,Czytaj w klimatyzowanym pomieszczeniu, bo będzie GORĄCO".

Melanie Harlow, autorka Speak Easy

,,Ta książka całkowicie mną zawładnęła".

- Emma Hart, bestsellerowa autorka książki The Love Game

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Monika Pianowska

Kup książkę Uwikłani. Pokusa

Uwikłani. Pokusa - opinie o książce

Ostatnio postanowiłam sobie, że zacznę wreszcie sięgać po książki z mojego stosiku wstydu (czyt. stosiku książek nieprzeczytanych), a że zawsze lubiłam romanse/erotyki padło na „Uwikłanych. Pokusę”, które od ponad roku zalegają na mojej półce.

Skłamałaby gdybym powiedziała, że nie miałam oczekiwań względem tej książki. Liczyłam na naprawdę dobry romans/erotyk, który oderwałby mnie na chwilę od rzeczywistości. Tymczasem strasznie męczyłam się z tą pozycją. Jej schematyczność oraz irytujący do bólu bohaterowie sprawiali, że zastanawiałam się, dlaczego to sobie robię i dalej czytam tę książkę. Naprawdę! Myślałam, że to Mare z „Czerwonej Królowej” doprowadza mnie do szału i gorzej już być nie może, ale w momencie, w którym poznałam Alayne zrozumiałam, że się myliłam. Autorka na początku „Pokusy” za każdym razem podkreślała jak niezwykle inteligentną i silną osobą jest nasza główna bohaterka, jednak im więcej stron przeczytałam tym bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że jest wręcz przeciwnie. Alayna zachowywała się jak osoba niezrównoważona psychicznie. Ciągle płakała i dramatyzowała, a jedyne czym zaprzątała sobie myśli był niezwykle przystojny Hudson… który swoją drogą okazał się niewiele lepszy od niej. Laurelin Paige zapomniała chyba, że w tego typu literaturze nie tylko erotyczne uniesienia mają znaczenie. Szkoda, bo widać, że miała naprawdę fajny i oryginalny pomysł na bohaterów. Niestety wykonanie okazało się totalną klapą.

Choć pierwszy tom serii „Uwikłani” momentami wciągnął mnie na tyle, że chciałam poznać dalsze losy Alayny oraz Hudsona to nie jestem pewna czy skuszę się i sięgnę po następny. Lektura „Pokusy” zdecydowanie pozostawiła po sobie pewien niesmak.

Aleksandra

Avatar użytkownika - scienceoffly
scienceoffly
Przeczytane:2019-03-10,
Alayna ma za sobą trudną przeszłość. Straciła rodziców, nie dogaduje się z bratem, w dodatku ma obsesyjne nawyki. Jest już po terapii i stara się trzymać z dala od kłopotów. Na jej przykładzie właśnie pokazany jest proces zdrowienia. Choć w tej części bywa irytująca ze swoimi wybuchami i podejrzliwością, to została przedstawiona jako inteligentna i pewna siebie kobieta, która dąży do wyznaczonych sobie celów i walczy ze swoimi słabościami. Jak każda uległa bohaterka, jest naiwna i szybko wybacza, niestety. Przeszłość Hudsona była o wiele mroczniejsza niż można by się spodziewać, czego dowiadujemy się z czasem. On lubi wszystko kontrolować, jest ciekawy, ale w wyrachowany sposób. Ma wiele pozytywnych cech, które ukrył głęboko w sobie, nie wierząc, że mógłby je posiadać. Sposób jego zachowania oraz myślenia wynika z braku wsparcia i problemów rodzinnych, które trwają do tej pory. Przez większość czasu autorka pokazuje go z dobrej strony, ale im dalej w las, tym bardziej okazuje się, że Hudson ukrywa więcej niż chce przyznać.   Książka skupia się głównie na relacjach pomiędzy głównymi bohaterami. Za dnia są aktorami, natomiast, gdy nikt ich nie widzi, mogą swobodnie się sobą cieszyć. Łączy ich pragnienie, które nie ma nic wspólnego z uczuciami, a przynajmniej nie po jednej ze stron. Narratorką jest Alayna, której wewnętrzne rozterki śledzimy przez całą książkę. Radość, smutek, zdrady. Musi walczyć z pokusą, a jednocześnie się jej poddawać. W tle przewijają się wszystkie bardziej i mniej poważne problemy. W fabule znajdujemy również wiele intryg i kłamstw, które stopniowo odkrywamy. Choć zakończenie zamyka historię, to elementy przeszłości pozostaje nam odkryć dopiero w kolejnej części.   Pokusa jest pełna erotyzmu, więc jeśli tego nie lubicie, to nie jest książka dla was. Jeśli nie przepadacie za brzydkimi słowami, również nie jest to książka dla was. Jeśli nie lubicie podstępnych kobiet, uprzedzam, że jest ich tam mnóstwo. Bohaterów drugoplanowych jest cała gama, do wyboru, do koloru. Autorka świetnie poradziła sobie akurat w tej kwestii, kreując postacie tak różne, że wywołują skrajne emocje - od miłości do nienawiści. Nie brakuje też standardowego humoru. Język pisarki jest prosty, a okładki dopasowane do treści. Książka sama w sobie jest ciekawa i przeczytałam ją w jeden dzień. Dla niewymagających czytelników będzie idealna, jednak mi czegoś w niej brakowało. Nie jestem pewna, czego, może akcji? Jak to bywa w tego typu książkach, zawsze pojawia się jakiś demon przeszłości, który zwiastuje niebezpieczeństwo w teraźniejszości. Tutaj nie ma, ani demonów ani mafii (przynajmniej nie fizycznie), jedyne, co nie daje spokoju bohaterom, to ich własna psychika i ta tematyka jest tutaj subtelnie poruszona.
Avatar użytkownika - Aivalar
Aivalar
Przeczytane:2016-02-26, Ocena: 4, Przeczytałam,

Wodząc na pokuszenie

Alayna Wither jest piękna i stopniowo pnie się po szczeblach kariery w swojej wymarzonej pracy. Jej przeszłość nie jest zbyt kolorowa, jednak w końcu czuje, że może się od niej odciąć. Z kolei Hudson Pierce na pierwszy rzut oka wydaje się idealny: przystojny, bogaty, wpływowy… A do tego wyraźnie zainteresowany Alayną. Oboje wchodzą w relację pełną pożądania i seksu, ale także rosnących wątpliwości i piętrzących się pytań.

Co to jest – każdy widzi, wystarczy zerknąć na okładkę. Przyznaję, że moje wcześniejsze spotkania z współczesnymi erotykami nie miały zbyt szczęśliwych zakończeń. Greya przeczytałam z czystej ciekawości, Crossa zdzierżyłam tylko przez pierwszy tom. Nic zatem dziwnego, że krótka rekomendacja „Lepsze od Greya” nie zrobiła na mnie wrażenia. Prawdę powiedziawszy byłam pełna obaw i myślę, że część się ze mną zgodzi, że były to obawy uzasadnione. Mimo to starałam się zabrać za czytanie z czystą kartą i optymistycznym nastawieniem.

Przez pierwsze kilka rozdziałów byłam pewna, że niestety czeka mnie rozczarowanie. Historia wydawała się płytka, bohaterowie oklepani, a rzekoma żądza, która ogarnęła główną parę już od pierwszych stron, była nieco przerysowana. Styl okazał się niezły, właściwie dobry, co w dużej mierze skłoniło mnie do zapoznania się z dalszym ciągiem. I bardzo się cieszę, że to zrobiłam, bo powieść z biegiem czasu nabrała tempa i stała się znacznie ciekawsza. Autorka zgrabnie rozwinęła wątki obyczajowe, które w niektórych miejscach zahaczają nawet o psychologiczne. Byłam coraz bardziej zaintrygowana zarówno Alayną, jak i Hudsonem, ich przeszłością, powodami takiego, a nie innego zachowania. Po jakichś stu pięćdziesięciu stronach wciągnęłam się już na całego.

Oczywiście trafne powiązanie poszczególnych motywów powieści nie pozbawiło jej banalności i przewidywalności. Parę rzeczy mnie zaskoczyło, to fakt, ale i tak książka była tendencyjna i na pewno nie wymagała większego myślenia. Skłamałabym jednak mówiąc, że źle mi się czytało albo że mam poczucie straty czasu. O dziwo nie: pierwszy tom trylogii Laurelin Paige był przyjemnym dopełnieniem wolnego dnia.

Jak już wspomniałam, pisarka dysponuje dobrym stylem i poza kilkoma potknięciami raczej nie mam zastrzeżeń do tego elementu powieści. Niestety na początku dostrzegłam parę podobieństw do Greya – nie mam pojęcia, czy były one zamierzone bądź nie, w każdym razie trochę mnie to zirytowało. Na szczęście im dalej w las, tym lepiej. Autorka rozkręca się w kolejnych rozdziałach, dawkuje emocje oraz przypływ nowych informacji. Nawet jeśli cykl E.L. James czy jakikolwiek inny faktycznie ją zainspirował, to później przerzuciła się wyłącznie na własny sposób budowania fabuły.

Bohaterowie jacyś wybitni nie są. Hudson wypadł moim zdaniem najgorzej, ponieważ jest do bólu schematyczny: seksowny, sypie kasą jak z rękawa, prowadzi własny biznes, jest oczywiście wspaniałym kochankiem i żeby nie było aż tak fajnie, ma to i owo za uszami. Pomijając pewien ciekawy aspekt jego charakteru, nie znalazłabym w nim nic interesującego. Alayna została wykreowana nieco lepiej, przede wszystkim nie była żadną cnotką, ponadto bardzo podobał mi się pomysł z jej raczej niecodziennym uzależnieniem. Zaskoczeniem i to pozytywnym okazała się matka Hudsona, którą wyobrażałam sobie jako ciepłą, zapatrzoną w perfekcyjnego syna kobietę. Cóż… No nie bardzo. Zwróciłam także uwagę na głowę rodziny Pierce’ów, czyli tatę Jacka, który jakoś tak od razu zdobył moją sympatię, choć mam dziwne przeczucie, że nie wszystko zostało o nim powiedziane. Reszta postaci występuje bardziej jako tło, ponieważ nawet Celia – kobieta dość bliska Hudsonowi – jakoś nie wzbudziła większych emocji.

Oczywiście nie zapominam o najważniejszej części tej książki, bez której nie nazwano by jej erotykiem. Szczerze mówiąc mam bardzo mieszane uczucia co do scen łóżkowych. Były zmysłowe, owszem, autorka nie szczędziła szczegółów, całkiem dobrze oddawała nastrój towarzyszący zbliżeniom bohaterów i podkreślała targające nimi uczucia. Jednocześnie właśnie w tych scenach zauważyłam zgrzyty stylistyczne. Zastanawiałam się, czy ja jestem taka niedojrzała, czy po prostu niektóre wyrażenia są tak niefortunne i w efekcie śmieszne, że zaburzały atmosferę opisywanych scen. Przepraszam, może to tylko ja, ale przykładowo słowa: „Czułam jego rozgrzany interes obok mojej rozedrganej furtki” sprawiły, że parsknęłam śmiechem i to by było na tyle, jeśli chodzi o budowanie napięcia. Bardzo często subtelne określenia mieszały się z wulgaryzmami, a takie połączenie nie do końca mnie przekonało. Zupełnie jakby autorka nie mogła się zdecydować, czy chce być wyuzdana, czy może bardziej pruderyjna. Seksu, jak na erotyk (przynajmniej tak mi się wydaje), jest stosunkowo niewiele, co jakoś nie sprawiło mi zawodu. Zdecydowanie bardziej podobały mi się inne wątki.

„Uwikłani. Pokusa” to całkiem udane otwarcie trylogii. Byłam przekonana, że to wszystko skończy się wyjątkowo negatywną recenzją; czasem miło się pomylić. Ta książka zdecydowanie nie należy do wybitnych, ale jako erotyk – a najbardziej jako romans/powieść obyczajowa – sprawdza się dobrze. Sama jestem teraz uwikłana w tę historię i chętnie się dowiem, co wydarzy się dalej.

Avatar użytkownika - blackolszi
blackolszi
Przeczytane:2017-09-09, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Kolejne greyopodobne... coś. Standardowo on bogaty, wpływowy, trochę dziwny i "niebezpieczny"... i oczywiście wybitnie śliniący się i podniecający się naszą glówną bohaterką... no cóż.

Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-06-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Skuszona opisem postanowiłam przeczytać ten tytuł. Jednak nie zachwycił mnie on. Wkurzało mnie ciągłe powtarzanie jakie to główni bohaterowie mieli problemy w przeszłości. Dam jednak szansę kolejnemu tomowi, może okaże się lepszy? :)
Avatar użytkownika - ulus7777
ulus7777
Przeczytane:2017-01-25, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Uczucia to nie jest błahostka. Uczucia komponują nasze życie, nadają barw, wszelkich odcieni. Są odpowiedzialne nie tylko za uśmiech, ale również za łzy. Jednak czasami może lepiej jest je trzymać głęboko w sobie, schowane? A może do pewnych uczuć nie jesteśmy wcale zdolni? Alayna to świeżo upieczona absolwentka nowojorskiej uczelni. Jest młoda i ambitną pracownicą nocnego klubu i marzy o awansie na stanowisko menagera. Jej pasja i inteligencja sprawiają, że wspaniale czuje się w swojej pracy oraz ma wiele pomysłów na rozwinięcie tego miejsca. Jest również świadoma, że dla swojego własnego bezpieczeństwa powinna trzymać się z daleka od mężczyzn i układów pełnych emocji. Wszystko to jest spowodowane chorobliwą obsesją miłosną, która doprowadziła dziewczynę do problemów z prawem. Alayna unika kłopotliwych relacji z mężczyznami, które mogłyby na nowo obudzić jej obsesję. Doszła w tym do pewnego rodzaju perfekcji. W związku z tym jest pewna swojej stabilnej emocjonalnie sytuacji. Wszystko zmienia się w momencie, kiedy na jednej ze zmian poznaje tajemniczego mężczyznę w garniturze, który na dodatek okazuje się jej nowym szefem. Hudson Pierce okazuje się byc nowym właścicielem klubu. Jakby tego było mało jest nieziemsko przystojny. Dodatkowo zawładnie wszystkimi emocjami dziewczyny, zdominuje je, a jedyne co będzie odczuwalne w powietrzu to pożądanie. Jednak to nie jedyna relacja jaka ich połączy. Nowy szef składa dziewczynie jeszcze jedną ofertę nie do odrzucenia. Tylko czy Alayna będzie umiała żyć bez swojej chorobliwej obsesji? Czy demony i przewinienia przeszłości sa w stanie zniszczyć relację między kochankami? Twórczość Laurelin Paige jest mi już znana. Miałam pewne oczekiwania po tej ksiązce i powiem szczerze, że zostały one zaspokojone. Nie rozczarowałam się tym razem na stylu autorki. Mamy tutaj ponownie do czynienia z dwójką dorosłych bohaterów. Oboje mają za sobą mroczną przeszłość i dość sporo za uszami. Oboje czuja się na pewien sposób samotni i oboje znajdują wytchnienie w pracy. Dośc sporo łączy tą dwójkę lecz jest też wiele rzeczy, które stoją na ich przeszkodzie. Zalicza się do tego nie tylko chorobliwa obsesja miłosna dziewczyny, ale również brak zdolności do uczuć wyższych przez Hudsona. Fabuła jest lekka, nieskomplikowana. Własnie tego tym razem potrzebowałam. Po ostatniej książce, którą przeczytałam, nie chciałam sobie dodawać więcej emocji. Nie ma tutaj przemocy, nie ma zbyt perwersyjnych relacji między kochankami. I własnie to sprawia, że czytanie jest miłe i przyjemne. Romanse mają to do siebie, że ich wątki czasami się nakładają, czasami niektóre schematy sa powielane. Spotykamy to w większości książek. Mimo iż tutaj mogłabym równiez takie wskazać fabula, styl pisania, bohaterowie, emocje i ich relacje komponują się w jedną, miłą całość, która powoduje, że czytelnik czyta ksiażkę z wypiekami na twarzy, nie może sie oderwać od lektury
Avatar użytkownika - silme89
silme89
Przeczytane:2016-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
1 tom książki niestety nie wciągnął mnie tak silne jak moje dwa nr1 :AFTER i Ten mężczyzna. Aczkolwiek książka napisana w swobodnym stylu,przyjemna do czytania, i może to byc zaprzeczeniem zdania powyżej ale od razu siegnełam po tom 2. Brakuje mi trochę wyzwolenia w czytelniku silnych wrażeń i emocji. Cały pierwszy tom układa się zbyt idealnie. Czekam na niespodzianki w tomie 2.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-09-17, Mam,
Alayna Withers to piękna i wykształcona kobieta, która pracuje w klubie nocnym. Udaje jej się skończyć studia managerskie i marzy o awansie w pracy. Zmienił się właściciel lokalu i zaczęła się tego obawiać. Nie wiedziała jednak, że mu ulegnie. Przeszłość Alayny była walką z chorobliwą obsesją, która przyniosła pozytywne rezultaty, jednak teraz Hudson Pierce może zburzyć jej poukładane życie. Dużym plusem dla książki już na samym początku jest to, że autorka oszczędziła sobie niepotrzebnych opisów i ruszyła z akcją przez co strony umykają bardzo szybko. Między Alayną a Piercem nie da się wyczuć chemii. Ich pożądanie wybuchło szybko, lecz opisane w sposób nienaturalny. Alayna cały czas była podniecona na myśl o Hudsonie, szybko doszło między nimi do zbliżenia, jednak znowu odbyło się bez polotu i fantazji. Książka nie jest typowym Harlequinem. Po okładce można sądzić, że jest to typowy erotyk, ale jak pokazują sytuacje nie można ufać okładkom. "Pokusa" posiada dobrą fabułę, sceny są dobrze dopracowane a erotyka w tej książce jest uzupełnieniem tego wszystkiego, a co najważniejsze - nie jest wulgarna i wyuzdana. Alayna jest kobietą ambitną, sama chce wszystko osiągnąć. Jest osobą niezależną. Jej jedyną wadą jest to, że przywiązuje się do nieodpowiednich mężczyzn. Hudson jest miliarderem, przystojnym i władczym. Jedyną rzeczą, której nie potrafi to obdarzyć kobietę miłością. Dwójka tych bohaterów jest odmienna od siebie lecz nie do końca. Hudson jest człowiekiem, który ciężko pracuje, nie jest człowiekiem, który myśli tylko o seksie, choć książka jest głównie o pożądaniu, sekretach z przeszłości oraz wewnętrznych pragnieniach. "Pokusa" na pewno spełni oczekiwania fanów tego gatunku. W swojej większości skupia się na seksie, nie komplikując przy tym swoją fabułą czy relacjami między bohaterami. To osobowości bohaterów są największym plusem tej książki, a ich przyszłości w żaden sposób nie można przewidzieć. Z ciekawością sięgnę po kolejne tomy tej serii.
Avatar użytkownika - czytatnik
czytatnik
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 3, Przeczytałam,
Alayna Withers to nie tylko ładna, ale również niezwykle inteligenta młoda kobieta. Pracuje w nocnym klubie przy barze, jednocześnie studiując. Ponieważ chce na dłużej związać się z klubem i właśnie uzyskała dyplom potwierdzający jej marketingowe zdolności, dostała propozycję zostania menadżerką. Wszystko jednak staje pod znakiem zapytania z powodu zmiany właściciela klubu. Przygotowana na różne zmiany Alayna nie spodziewa się jednak, że jej nowy szef złoży jej nietypową propozycję. I że nie będzie mu w stanie odmówić, pomimo problemów w przeszłości. Coś, co miało być zwykłą transakcją, nagle okazuje się dla niej niewystarczające. Czy jednak i on pragnie tego samego? Całość recenzji dostępna pod adresem: http://zapach-ksiazek.pl/uwiklani-pokusa/
Avatar użytkownika - askier
askier
Przeczytane:2016-04-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016,
Skusiłam się sięgnąć po emocje inne niż zazwyczaj. Skusiłam się przeżyć pewien fragment niezwykłej codzienności, tak zachwalany przez wiele kobiet za granicą i w kraju... Skusiłam się na ,,Pokusę", pierwszą część erotycznej trylogii ,,Uwikłani", której okładka przyciąga wzrok każdego i nawet ona jest "lepsza od Greya". Młoda Alayna właśnie skończyła studia, obroniła tytuł MBA i może zacząć własne życie, z dala od problemowego brata i swojej przeszłości. Pracuje w klubie nocnym, co jest jej ogromną pasją. Zdolna, niesamowicie inteligentna i pomysłowa dziewczyna marzy o awansie na stanowisko menedżera i - trzeba przyznać - zasłużyła na nie. Może się wydawać, że atrakcyjna młoda kobieta jest pozbawiona jakichkolwiek wad i obaw, jednak ona panicznie boi się mężczyzn, a raczej własnej obsesji... Nieoczekiwanie do klubu przychodzi młody i przystojny mężczyzna w garniturze, zamawia drinka i przygląda się wszystkiemu i wszystkim, zwłaszcza Alaynie za barem. Hudson Pierce znany jest w świecie show-biznesu dzięki zaskakującym jak na swój wiek osiągnięciom, które postanowił teraz zwiększyć przez wykupienie baru, w którym pracuje Alayna. Jak się okazuje, Hudson oczekuje od niej czegoś więcej, składa propozycję "pracy po godzinach" z niemałym wynagrodzeniem... Jakby tego było mało, on również ma swoje tajemnice, skrywane głęboko w sobie grzechy przeszłości. Czy to przeszkodzi im w zrealizowaniu planu? ,,Ależ jesteś wyjątkowa (...). I to bardziej, niż potrafisz sobie to wyobrazić. Bo ja bardziej, niż chcę cię posiadać, nie chcę cię zniszczyć. To u mnie postęp." Może się wydawać, że ,,Uwikłani. Pokusa" to powieść podobna do ,,...Greya": szara myszka i miliarder, problemy psychiczne... Jednak hasło reklamowe "lepsze od Greya" - muszę przyznać - jest prawdziwe. Nie jest to wybitne dzieło literatury (tym bardziej erotycznej, chociaż na ten temat wypowiadać się nie powinnam, bo dużego zaplecza w tym rodzaju nie mam), jednak czytało mi się przyjemnie i nie miałam ochoty porzucić jej po kilkunastu stronach... Fakt, jest to jedna z niewielu książek, których nie zabierałam ze sobą do autobusu, ale nie dlatego, że bałam się reakcji ludzi na tę zmysłową i jednoznaczną okładkę, tylko że po prostu nie chciałam, by ktoś widział moje wypieki na twarzy. I, przyznaję otwarcie: ta historia potrafi wywołać uczucie przyjemnego gorąca. Sceny erotyczne są opisane bardzo delikatnie, bez nadmiernego wulgaryzmu czy przegadywania tematu. Być może miejscami było "aż za dobrze", jednak to jest to, co kobiety lubią - przekraczanie granic, łamanie schematów. Chociaż ,,Pokusa" to erotyk, nie skaczemy od jednej sceny seksu do drugiej, ale bierzemy po prostu udział w życiu dwóch osób, które pracują, mają rodzinę i znajomych... Fakt, zauważyłam, że po zbliżeniu się do siebie tej dwójki praca Alayny zeszła trochę na drugi plan, zastanawiałam się nawet, czy ona jeszcze w ogóle pracuje, z kolei biznes Hudsona kręcił się jak szalony... Później jakby autorkę olśniło i przypomniała sobie, ze pominęła jeden mały szczegół. Na szczęście. W dodatku poza sprawami łóżkowymi dowiadujemy się wiele o przeszłości i portrecie psychologicznym dwóch głównych postaci. Spodobało mi się to łączenie wątków, wyszło bardzo naturalnie i interesująco. Chciałam czytać, chciałam dowiedzieć się, co będzie dalej i co wyniknie z ich relacji, mając na uwadze trudną przeszłość obojga bohaterów. Muszę również powiedzieć, że (jak na ten rodzaj literatury) ciekawie została stworzona postać matki Hudsona - bezuczuciowej, bezlitosnej, wręcz wyrachowanej kobiety, która nie interesuje się nikim we własnej rodzinie. Dobrze czasami ochłonąć po upalnym dniu, tak więc i w tej historii dobrze odpocząć od scen namiętnego, zaskakującego i niespodziewanego seksu... wszędzie. Wszystkie historie z życia wzięte pełnią właśnie taką funkcję, a czytelnik brnie wgłąb opowieści i zbliża się do bohaterów, chcąc doświadczać z nimi więcej i przeżywać więcej. Nie chodzi tylko o to, by zgadnąć, gdzie będzie rozgrywała się kolejna pikantna scena, ale też jakie skutki będzie miało postępowanie Alayny czy Hudsona. Prawdą jest, że książka wciąga z każdą stroną coraz bardziej i nie mogę się doczekać, aż w końcu - już niedługo - sięgnę po kolejną część.
Avatar użytkownika - FireDancer
FireDancer
Przeczytane:2016-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

W życiu, jak to w życiu nigdy nie możemy być pewni jutra. Kto wie, czy za rogiem nie czai się ktoś, kto wtargnie do naszego życia jak huragan i nie wywróci go do góry nogami? Jak przypadkowo spotkani ludzie mogą wpłynąć na nasze życie i światopogląd? Jak się do nich ustosunkować? Czy warto zaufać nieznanemu i dać porwać się szaleńczemu wirowi uczuć? W takiej właśnie sytuacji znalazła się bohaterka powieści, która w najmniej spodziewanym momencie spotkała na swojej drodze właśnie jego. Czy jej dotychczasowy światopogląd ulegnie zmianie? Alayna Withers jest młodą, ambitną i niezwykle inteligentną dziewczyną, która właśnie obroniła tytuł MBA na prestiżowej nowojorskiej uczelni. Na co dzień pracuje w nocnym klubie i marzy o awansie na stanowisko managera. Alayna stara się trzymać od mężczyzn na dystans, ze względu na swoje problemy z przeszłości i obsesje, które były skutkiem zbyt dużych uczuć kierowanych do płci przeciwnej. Pewnego dnia młoda dziewczyna stojąc na barze obsługuje obrzydliwie bogatego i zabójczo przystojnego faceta. Wystarczyło jedno spojrzenie,by rozbudzić ich wyobraźnię. Jedno spojrzenie, by oprócz sporego napiwku, przystojniak zostawił po sobie niezatarte wspomnienie. Jakie będzie zdziwienie Alayny, kiedy dowie się, że ów przystojny milioner właśnie wykupił jej klub i stał się jej szefem. Hudson Pierce, to zabójczo przystojny młody biznesmen, który nieprzypadkowo spotyka na swojej drodze kelnerkę pracującą w klubie, który własnie kupił. Hudson jest wszechstronnie uzdolniony, szarmancki i elegancki. Jest człowiekiem, kryjącym w sobie ogromne pokłady pragnień i namiętności, zwieńczone udanym seksem nie pozwalają mu na prawdziwą miłość. Mężczyzna dostrzegając ambicje i zaangażowanie Alayny postanawia ją zatrudnić do pewnej roli. Potrzebuje tej młodej i pięknej kobiety, aby zerwać własne zaręczyny! Czy dziewczyna ulegnie pokusie? Czy będzie w stanie oprzeć się urokowi i wdziękowi Hudsona? Pokusa to jedna z tych książek, które wciągają czytelnika od pierwszej strony i choć wydawałoby się, że jest dość schematyczna, to w rezultacie okazuje się, że zdecydowanie tak nie jest. Na początku miałam wrażenie, że czytam kolejną książkę, typu Grey. Nic bardziej mylnego. Owszem spotykamy tutaj również przystojnego milionera, który skrywa w sobie pewne tajemnice, demony przeszłości i nie jest skory do miłości oraz młodą kobietę, która staje na jego drodze. W tym miejscu podobieństwa się kończą. Autorka miała świetny pomysł na dobry erotyk. Idealna mieszkanka dobrych dialogów i ekscytujących opisów. Pokusa to pierwszym tom trylogii erotycznej Uwikłani, która podbiła serca i wyobraźnię wielu polskich czytelniczek. Książka charakteryzuje się niezmiernie ciekawą fabułą, interesującymi i zapadającymi w pamięci bohaterami, atmosferą kipiącą seksem i scenami erotycznymi przedstawionymi w sposób obrazowy i bardzo gustowny. Autorka niezwykle umiejętnie rozpoczęła swoją erotyczną serię, a sposób w jaki zakończyła część pierwszą jest niewybaczalny! Przez takie zakończenie zdecydowanie bardziej nie mogę doczekać się, kiedy w moje ręce trafi drugi tom Obsesja. Podsumowując, Pokusa jest książką wartą polecenia wszystkim fankom gorących klimatów i intrygujących duetów, w których rolę tym razem wcielili się Alayna i Hudson. Powieść napisana przyjemnym i lekkim stylem z odpowiednią dawką dialogów i opisów,a także z ciekawymi, zapadającymi w pamięć postaciami. Radzę zostać z książką sam na samym, w zacisznym miejscu gdyż na waszej twarzy nie raz z całą pewnością pojawią się gorące wypieki!

Avatar użytkownika - Alexxandra
Alexxandra
Przeczytane:2016-03-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016, Posiadam,
Z wielką niecierpliwością czekałam na książkę "Uwikłani. Pokusa". Wiele recenzji, które przeczytałam, bardzo mnie zachęciły a do tego ta okładka. Jest po prostu cudowna i nie mogłam oderwać od niej wzroku. A jak wrażenia po lekturze? O tym poniżej. Alayna Withers to młoda, piękna i mądra kobieta, która pracuję w nocnym klubie jako barmanka. Jednak po zdobyciu dyplomu na nowojorskiej uczelni ma wielką nadzieję na awans, aby stać się menadżerką. Ma sporo pomysłów jak usprawnić klub, aby był jeszcze bardziej popularny. Jednak jej nowe stanowisko stoi pod znakiem zapytania, gdyż właściciel wystawił lokal na sprzedaż i zaraz obejmie władzę nowy szef. Nowym właścicielem lokalu okazuję się Hudson Pierce bardzo przystojny i bogaty mężczyzna. Alayna jeszcze nie wie, że poznała go już wcześniej i z silnym postanowieniem obiecała sobie, że będzie trzymała się od niego z daleka. Mężczyzna od samego początku wywołał w niej uczucia, których nie powinna czuć. Boi się, że powrócą problemy z przeszłości. Jednak Hudson nie może być jej obojętny, tym bardziej że sam jest zainteresowany kobietą. Tyle że on również skrywa tajemnice, przez którą wyrządził wiele razy krzywdę innym kobietom. ,,Jestem facetem, który zawsze dostaje to, czego chce. A chcę ciebie". Hudson chce zatrudnić kobietę jednak nie takim stanowisku, jakie zajmowała do tej pory. Jak się zakończy dla nich ta znajomość? Czy problemy z przeszłości dadzą o sobie znać? Czy mogą pomóc sobie nawzajem? Odpowiedzi na te pytania oraz o wiele więcej znajdziecie w książce. Powieść jest bardzo gorąca i wciągająca. Już od pierwszej strony cieszyłam się, że mam ją w swoich rękach. Erotyka aż kipi na każdym kroku, co mnie jak najbardziej odpowiada, ponieważ uwielbiam takie książki. Mam nadzieję, że dwie kolejne części będą utrzymane w tym samym klimacie. Fanom takiej literatury jak najbardziej polecam.
Alayna Withers jest piękną i wykształconą kobietą. Ukończyła prestiżową uczelnie i marzy o awansie w klubie nocnym, w którym pracuję. Obawia się nowego właściciela lokalu, lecz nie przewidziała, że ulegnie temu mężczyźnie, a jest to bardzo niebezpieczne. Alayna w przeszłości popadła w chorobliwą obsesję, walczyła z tym problemem i wygrała, lecz Hudson Pierce może zburzyć życie, które sobie ułożyła. Kiedy ujrzałam okładkę pomyślałam, że to erotyk i ponieważ miałam ochotę na tego typu powieść bez wahania zabrałam się za lekturę. Akcja jest szybka i od samego początku bardzo intensywna. Między bohaterami momentalnie wybucha pożądanie, Alayna nieustannie jest podniecona i niestety początek uważam za słaby. Nie poczułam chemii między bohaterami, a wybuch pożądania między nimi był nienaturalny. Seks, który szybko się pojawia nie był zaskakujący, zabrakło polotu i fantazji. Jednak nie obawiajcie się, nie jest to zła książka. Rozwój relacji między Hudsonem i Laynie znacząco wpłynął na pozytywny odbiór lektury. Podoba mi się kreacja bohaterów. W takich powieściach zazwyczaj główne postacie borykają się z demonami przeszłości i tutaj jest tak samo, lecz problemy Hudsona oraz Laynie są czymś nowym i ta oryginalność wciąga. Alayna jest narratorem i dlatego jej rodząca się obsesja była tak bardzo widoczna, obawy, które ją nękały są na pozór niewinne, a mimo to prowadziły do głębszych problemów. Są to bohaterowie nieidealni, popełniają błędy, lecz starają się otworzyć, by zacząć żyć normalnie. Pozostali bohaterowie, a mam tu na myśli rodzinę Hudsona oraz brata Alayny, nie byli już tak skrzętnie przemyślani, lecz nadal były to postacie ciekawe. Książę czyta się bardzo szybko i po naładowanym seksem początku, z radością przyjęłam dalszą część powieści, która obfitowała w emocje. Bliżej tej książce do romansu niż erotyku, lecz jest to powieść szczególnie skierowana do fanek lubujących się w namiętnych historiach sercowych. ,,Uwikłani. Pokus" to przyjemna lektura. Złożone osobowości bohaterów są największym jej atutem, a dalsza przyszłość Hudsona i Laynie jest nieprzewidywalna. W przyszłości z pewnością przeczytam kontynuacje, by odkryć sekrety, które skrywają. Polecam 4/6
Avatar użytkownika - wrobel
wrobel
Przeczytane:2016-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku, Mam, Ulubione,
Alayna jest piękną i młodą dziewczyną, która nie ma dość ciekawej przeszłości, za to stara się ze wszystkich sił, by przyszłość była o wiele lepsza. Pracuje w klubie nocnym jako barmanka, ale liczy na awans na stanowisko menadżerki. W klubie pracuje również David, z którym Alayne łączy na pewno pożądanie. "Zastanawiałam się, co mnie pociągało w Davidzie. Nie należał do zbyt bystrych gości, przyznaję. Nie mogłam go również nazwać wybitnym przystojniakiem. Nawet zbyt dobrze go nie znałam." Nowym właścicielem klubu staje się zabójczo przystojny Hudson Pierce. Proponuje niecodzienny układ dziewczynie. Czy Alayna przystanie na niego? Czy z tej propozycji może wyjść coś dobrego? "Facet sprawił, że czułam się onieśmielona i poniżona. I może też odrobinę podekscytowana..." Muszę przyznać, że uwielbiam ten stan, kiedy wezmę książkę w dłoń, przeczytam pierwszą stronę i już wiem, że książka całkowicie mnie pochłonie. Tak było w tym właśnie przypadku. Książka pochłania od początku do samego końca, nie daje ani chwili na wytchnienie. Wszystko rozgrywa się w zawrotnym tempie, nie mamy czasu na zastanawianie się i monotonność, co czyni ją jeszcze ciekawszą. Postać Alayny polubiłam od samego początku. Jej się nie da nie lubić. Jest niezwykle inteligenta, choć jej chęć pożądania mężczyzny, niejednokrotnie mogłaby ją zgubić. Choć ma za sobą ciężką przeszłość, to twardo stąpa po ziemi. Kiedy pierwszy raz spotyka się ze wzrokiem Hudsona, od razu idzie wyczuć, że nie skończy się tylko na jednym spotkaniu. Czy w Waszym życiu, choć raz zdarzyło się, że jedno spojrzenie na mężczyznę wywołało u Was falę pożądania? Że nie wiedzieliście jak zapanować nad swoimi uczuciami? Do tego mężczyzna proponuje jej niebywały układ. Dziewczyna poznaje całą rodzinę Hudsona. Jego matka od razu czuje do niej nienawiść, stara się ją zrazić. Ale Alayna nie zostaje jej dłużna i na każdy jej atak odpowiada tym samym - atakiem. "Osłupiałam. Ta kobieta wyrażała się o mnie po pierwsze, jakby mnie tam nie było, po drugie, jakbym była jakimś szczeniakiem, którego Hudson zabrał z ulicy." Cała historia jest bardzo wciągająca, zabarwiona scenami erotycznymi z nutką pikanterii, ale wszystko z umiarem. Wartka akcja sprawia, że książkę czyta się lekko i przyjemnie. Poza tym układ zaproponowany przez Hudsona - Alaynie jest bardzo intrygujący i niosący wiele tajemnic między tą dwójką, co tym bardziej podsyca naszą ciekawość. Autorka stworzyła postacie, które z całą pewnością są rzeczywiste. Udowadnia nam, że miłość nie jedną ma barwę i że jest w stanie pokonać wszystkie przeszkody. Muszę przyznać, że zakończenie pozostawiło we mnie wielki niedosyt, co sprawia, że z całą pewnością muszę sięgnąć po kolejny tom. Gorąco polecam tę lekturę wszystkim tym, którzy chcą oderwać się od rzeczywistości i dać się uwikłać w ten niecodzienny układ. "Prawdą było , że bez względu na to, czym był nasz związek, kochałam Hudsona Pierce'a. A miłość do niego sprawiała, że chciałam być przy jego boku. Nieważne, czy był w stanie odwzajemnić moje uczucia, czy nie. Chciałam stać po jego stronie."
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-03-01,
Zdarza się, że miłość przeradza się w obsesję. Wówczas, po konkretnym odrzuceniu, czujemy żal, niechęć przed związkami i zaangażowaniem. Co zrobić, gdy pojawia się osoba, która potrafi mocno zawrócić w głowie? Uciec czy zawalczyć? Moja wiedza na temat literatury erotycznej jest dość niewielka. Przeczytałam „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, z ciekawości i dla rozrywki. Postanowiłam też nieco rozbudować moje spojrzenie w kwestii takich książek, więc sięgnęłam po twórczość niejakiej Laurelin Paige. Przyznam, że wydanie mi się całkiem spodobało. Okładka może nie należy do grzecznych, ale za to użyto mojego ulubionych materiałów. Tak, mam słabość do zwracania uwagi na takie detale. Zasiadłszy do czytania byłam pełna mieszanych uczuć. Spodziewałam się dużej wulgarności, trochę słabej fabuły. Ale to była pomyłka — fakt, powieść jest nieco schematyczna, ale stworzona w naprawdę interesujący sposób. Przede wszystkim ze względu na to, że autorka nie skupiła się wyłącznie na stronach ociekających seksem. Przedstawiła też życie wewnętrzne swojej bohaterki. I wyszło jej to nieźle! Alayna Withers pracuje w nocnym klubie. Równocześnie skończyła z wyróżnieniem studia i marzy o awansie na stanowisko menedżera. W życiu osobistym nie wszystko idzie po jej myśli. Nad dziewczyną wisi widmo jej przeszłości, gdy wpadła w obsesję na punkcie mężczyzny do tego stopnia, że zaczęła mieć konflikty z prawem. Apodyktyczny brat też nie jest pomocny, choć zajął się Alayną po śmierci ich rodziców. Życie Withers wywraca się do góry nogami z momentem poznania Hudsona Pierce’a, bogatego biznesmena. Między bohaterami pojawia się iskra pożądania, a równocześnie zawierają pewien niecodzienny układ… Alaynę przedstawia się w opisie jako „niezwykle inteligentną”. Osobiście nie odniosłam takiego wrażenia, ale bohaterka wzbudza ogromną sympatię. Czuć w niej tęsknotę, problemy natury emocjonalnej. Natomiast Hudson to typ Christiana Greya: bogaty, przystojny, świetny w łóżku, z czasem opiekuńczy. I posiadający pewne kłopoty, oczywiście. Na tym jednak podobieństwa się kończą, bo Laynie to postać zdecydowanie ciekawsza od Any. A styl pisania Paige jest zdecydowanie ciekawszy. Książka bardzo mnie wciągnęła, mimo tego, że spodziewałam się ciągu dalszego. Zapewniła mi świetną rozrywkę. Sceny erotyczne istnieją, oczywiście. Ale nie są przesadnie nachalne i totalnie wulgarne, co stanowi dla mnie ogromny plus. No właśnie, troszkę skupię się nad tym tematem. W tej książce nie znajdziecie naciąganych zabaw, to pewne. Dialogi między bohaterami mogą momentami wywoływać uśmiech, ale nie chodzi o jakieś zażenowanie. Za to bardzo podoba mi się fabuła, relacja między Layney i Hudsonem oraz przeszłość dziewczyny. Autorka nie bawi się w opisy zajmujące kilka stron, akcja jest wartka. Dzięki temu czytelnik odczuwa skupienie w kwestii postępujących wydarzeń, a sceny erotyczne nadają po prostu pikanterii. Szczerze, zaskoczyłam się tą książką. Myślę, że przypadnie do gustu nie tylko fanom takiej literatury, ale też osobom mającym chęć na coś lekkiego i niezobowiązującego. Historia Whiters i Pierce’a mnie zaciekawiła, a lektura pierwszego tomu pozostawiła w lekkim niedosycie. Muszę wspomnieć, iż mamy do czynienia z trylogią. I to chyba całkiem udaną. Pozory mnie zmyliły. Drugą część już można zamawiać, a ja sama pędzę do czytania. Spodziewam się szczęśliwego zakończenia, ale co z tego? Rozterki bohaterów zaciekawiły mnie do tego stopnia, że chętnie poznam ich dalsze losy. Mimo przewidywalności. Macie wolny wieczór i chcecie oderwać się od codzienności? W takim razie to książka dla Was idealna. Osoby, które przeczytały setki powieści w tym typie mogą czuć się znużone, fakt. Jednak nadal uważam, że warto dać szansę Laurelin Paige, bo zdecydowanie potrafi budować zainteresowanie.
Avatar użytkownika - Aleksji
Aleksji
Przeczytane:2015-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
http://facebook.com/StanZaczytany Nawet sobie nie wyobrażacie, jaką miałam ochotę, aby przeczytać tę książkę. Słyszałam wiele dobrych opinii, przede wszystkim, że ,,jest lepsze od Greya". Fakt faktem, że często teraz reklamują jakieś badziewne romanse erotyczne tymi słowami, ale ta pozycja naprawdę mnie zainteresowała. Czy zgadzam się z tym stwierdzeniem? OCZYWIŚCIE! Z początku zaczyna się klasycznie: barmanka, która oczekuje awansu, nie boi się przyznać, że lubi seks. Sypia z ,,bezpiecznymi" facetami, do których wie, że nic nie poczuje. Ucieka zaś przed niebezpiecznymi, uzależniającymi mężczyznami, bojąc się wejść w jakikolwiek związek. Seks bez zobowiązań całkowicie jej odpowiada. Jest twardą sztuką i nie chce, by ktokolwiek wszedł do jej serca. Aż tu nagle... BUM! Na horyzoncie pojawia się kuszący Hudson, bogaty biznesmen, który zakupił jej klub. Nie da się ukryć pożądania. Nie da się ukryć tego, jak ona reaguje na sam jego widok. Ale on należy do grupy tych ,,niebezpiecznych", więc postanawia unikać go, jak tylko może. Niestety... Właściciel klubu składa jej dość nietypową propozycję. I los chce, aby ją przyjęła... Gdybym miała opisać głównych bohaterów, byłoby mi niezmiernie ciężko. Z początku poznajemy twardych ludzi, którzy mają wyznaczony cel i dążą do niego solidnymi krokami. Nie da się ich złamać, ani złapać w sidła. Oboje nie chcą związków. Nie chcą emocji. Unikają zobowiązania szerokim łukiem. Później? Później poznajemy ich bliżej. Z każdą kolejną stroną przekonujemy się, że tak naprawdę chowają się za ceglanym murem. Oboje mają zniszczoną psychikę. Choć z zewnątrz są niczym z żelaza, wewnątrz tak naprawdę są krusi. Takie zniszczone osoby, które borykają się z cieniami przeszłości. Oboje cierpią, starają się nawzajem wyleczyć z manii prześladowczej. To właśnie najważniejszy plus w całej książce. Nie da się od razu poznać głównego bohatera. Poznajemy go dopiero po przeczytaniu wielu stronic, ale i tak nadal nie jesteśmy pewni, co mógłby uczynić. Choć znamy niektóre jego zachowania, nie wiemy do czego jest zdolny. Kiedy się wycofa? I czy w ogóle to zrobi? Naprawdę zainteresował mnie aspekt psychologiczny, zawarty w tej powieści. Gdy człowiek jest prosty, możemy z góry założyć, że coś zrobi. Tutaj jednak poznajemy dwoje... można spokojnie stwierdzić, że ,,chorych psychicznie" ludzi, którzy są niepoczytalni. Z racji tego, iż książka napisana jest w pierwszej osobie, poznajemy tylko punkt widzenia Alayny. Nie znamy jednak zamierzeń Hudsona, przez co mąci się nam w głowie. Co jest prawdą, a co złudą? Niczego nie jesteśmy pewni. Ale dość o ich problematyce. Teraz czas na ocenienie romansu. Powiem szczerze, że nie przypuszczałam, że jego propozycja będzie tak wyglądać. Zakładałam, że zaproponuje ,,dymanko" za opłatą, ale pomysł autorki kompletnie wyprowadził mnie z tego założenia. Dobry pomysł! Romans kwitnie powoli, ale zdecydowanie. To nie jest kolejna lektura, którą przeczyta się i odstawi chwilę później. Choć bardzo byłam ciekawa tej historii, byłam sceptycznie do niej nastawiona - bo co nowego mogłabym przeczytać odnośnie tego gatunku? Ci, którzy choć trochę mnie znają, powinni wiedzieć, że mam bzika na punkcie romansów erotycznych i przeczytałam naprawdę mnóstwo książek, gdzie miłość i seks przeplatają się ze sobą. Po przeczytaniu ,,Uwikłani. Pokusa" mogę śmiało stwierdzić, że czuję nadal niedosyt. Chcę jeszcze! Więcej, więcej, więcej! Oczekiwałam mniej wrażeń, doznałam dużo emocji. Mimo, że odłożyłam tę lekturę wczoraj wieczorem, dziś mam ochotę ponownie zagłębić się od początku w historię głównych bohaterów - i z całą pewnością niedługo do niej wrócę. Irytowały mnie tylko niektóre zachowania bohaterów, jednak usprawiedliwiam ich z powodu ,,niezdrowej" psychiki. Reszta? Choćbym chciała, nie mam się do czego doczepić. Książka trafiła do mojego serca i prędko z niej nie wyjdzie. Jakże mogłabym pominąć tak istotny punkt? Seks. Pożądanie. Istnieje cienka granica między pożądaniem a obsesją. Niekiedy człowiek nie zdaje sobie sprawy, w jakim tkwi punkcie. I właśnie ten problem jest nazbyt wyraźny w naszej historii. Seks jest gorący, ale treść napisana lekkim piórem, dzięki czemu nie ma odrażających zwrotów. Nie ma scen erotycznych, które są przesadnie ,,zilustrowane". Często spotykam się z tym, że co druga strona to tylko ,,pieprzenie", nawet w najbardziej zatłoczonych miejscach. Tutaj jednak bohaterzy myślą z głową. Co fakt, pożądanie odczuwają za każdym razem, gdy tylko na siebie spojrzą, ale przynajmniej nie rzucają się na siebie, jak banda nastolatków. Naprawdę, jest gorąco. Przypisuję kolejny plus tej książce. Nie mogę doczekać się kolejnych tomów. Tę książkę układam na najwyższej półce i polecam każdemu, kto lubi lekkie lektury, które zapewniają mnóstwo wrażeń.
Avatar użytkownika - KateWithBooks
KateWithBooks
Przeczytane:2016-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pamiętacie film „ Niemoralna propozycja” w którym ekscentryczny miliarder proponuje milion dolarów za jedną noc spędzoną z żoną pewnego mężczyzny? Czytając „Pokusę” moim pierwszym skojarzeniem był właśnie ten film, w którym małżeństwo potrzebujące przypływu sporej gotówki przystaje na dość specyficzną ofertę. Fabuła książki była trochę zbliżona do tej z filmu. Alayna pracuje w klubie nocnym jako barmanka, jednak ma większe aspiracje i ambitnie dąży do otrzymania awansu na stanowisko menedżera lokalu. Do tej pory dziewczyna radzi sobie w życiu prywatnym. Wynajmuje całkiem przyjemne mieszkanie w centrum miasta, ćwiczy jogę, a także otrzymuje dyplom magisterski. W finansach pomaga jej brat. W między czasie jednak właścicielem klubu zostaje niesamowicie przystojny miliarder Hudson Pierce. Już na samym początku współpracy bogacz przedstawia jej propozycję nie do odrzucenia: „-Potrzebuję Cię, żebyś zerwała zaręczyny. -Uch, co takiego? A czyje? -Moje.” Czy Alayna rozważy ofertę przystojnego właściciela pozytywnie? Czy obawiając się przed utratą awansu odmówi mu? „Pokusa” to nie jest zwykła romantyczna historyjka, jakich ostatnio pełno pojawiło się ostatnio na naszych półkach. To przede wszystkim erotyk ze szczyptą tajemniczości, z pewną dozą wątków psychologicznych i zagadnień ekonomicznych. Główna bohaterka nie jest prostą dziewczyną, która mimo swoich problemów nie radzi sobie z życiem, to kobieta pewnie stąpająca po ziemi i pokazująca na każdym kroku, że zapracowała na swój tytuł magistra ciężką pracą. Natomiast Hudson jest zapracowanym mężczyzną, który potrafi docenić nie tylko wygląd płci pięknej, ale także intelekt. Nie jest to na pewno książka przesłodzona i ogromem nudnych, sztampowych dialogów. W każdym rozdziale dowiadujemy się nowych faktów związanych z przeszłością bohaterów, a wiele z nich zaskakuje nas w niespodziewanych momentach. Książkę przeczytałam z zapartym tchem, szybko, zarywając kolejną noc z rzędu. Styl pisarski jest lekki, ale nie zbyt banalny. Niebawem opublikowane zostaną jeszcze dwa tomy historii z punktu widzenia dziewczyny i prawdopodobnie jeden przedstawiony z perspektywy Hudsona. Polecam powieść każdemu, zarówno kobietom jak i mężczyznom, gdyż każdy znajdzie tam coś dla siebie.
Avatar użytkownika - kazejczyk
kazejczyk
Przeczytane:2016-01-21, Ocena: 4, Przeczytałam,
Historia banalna, ale wciągająco napisana, choć przewidywalna. Jednak dialogi podczas zbliżeń bohaterów są żenujące
Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2015-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

,,Nie ma postępu bez walki" str. 200

Główną bohaterką powieści jest Alyana Withers. Młoda kobieta o pięknej urodzie, która niedawno obroniła tytuł MBA na prestiżowym uniwersytecie. Jest bardzo ambitna i wysoko mierzy, chciałaby zostać managerem w klubie nocnym, w którym, póki co pracuje jako barmanka. Alyana nie chce się angażować w głębsze związki, a tym bardziej nie chce się zakochać, dlatego od czasu do czasu nawiązuje przelotne znajomości. Wszystko zmienia się w dniu, kiedy przy barze pojawia się intrygujący i bardzo przystojny Hudson Pierce. Jak się w szybkim czasie okazuje, mężczyzna kupił klub, przez co staje się szefem Alyany. Pierce, który jest bardzo bogatym i potężnym biznesmenem, ma dla Alyany dodatkowe zadanie (prócz awansu), otóż kobieta ma grać rolę jego narzeczonej, on w zamian za przysługę spłaci jej dług. Jak się można tego spodziewać, początkowo dziewczyna odrzuca propozycję Hudsona. Aczkolwiek przyparta do muru z osiemdziesiąt tysięcznym kredytem studenckim do spłacenia, brakiem wsparcia ze strony starszego brata - Alyana przystaje na układ jaki zaoferował jej nowy szef.

,,Jeśli nie będziesz sobie radzić, najpierw porozmawiaj ze mną" str. 200

Zacznę od tego, że fabuła powieści wciąga od pierwszych stron, czyta się ją szybko i z ogromnym zainteresowaniem. Jak na erotyk przystało, jest to pozycja, która kipi seksem. Język jest prosty bez zbędnych udziwnień, a stylistyka poprawna. Bohaterowie są barwni i bardzo dokładnie wykreowani. Przyglądamy się ich zmaganiom oraz zmianom jakie w nich zachodzą. Są to postacie charakterne, ona pyskata, potrafiąca bronić swego zdania, on natomiast dąży do wyznaczonego celu.

Autorka oprócz romansu między wierszami wyjaśnia takie pojęcia jak obsesja i manipulacja. Porusza kwestię socjopatyzmu oraz stalkingu. Nie chcąc zdradzać zbyt wiele z fabuły nie rozwinę tego tematu. Jednak napiszę, że niektórzy bohaterowie borykają się z tymi zaburzeniami. Jest to również książka o pięknych, młodych ludziach, którzy są niezdolni do miłości.

Pokusa, to tom otwierający serię Uwikłani. Nikogo raczej nie zdziwi fakt, że z niecierpliwością czekam na kontynuację. Jest to bardzo dobra lektura, z którą spędziłam przyjemne chwile. Cieszę się, że książka jest wyważona, czy chodzi o dialogi, opisy, a także zachowanie głównych bohaterów, tutaj nic nie powinno czytelnika irytować. Pomimo, iż wątek dla jednych może okazać się banalny - ona piękna i pochodząca ze średniej klasy, on, przystojny i bogaty - to książka ma w sobie, to coś co sprawia, że ciężko jest ją odłożyć na półkę. Jest to idealna pozycja dla osób, które lubią erotyki, oraz namiętne i gorące romanse, Pokusa przyjemnie wypełni Wam czas. Polecam.

Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2015-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku,
Ta książka jest jak narkotyk: nęci, daje przyjemność, odurza i intensywnie uzależnia. Uwodzicielsko i z temperamentem pokazuje, że miłość ma wiele odcieni i jest zdolna pokonać wszelkie granice. Co tu więcej pisać, po prostu Ulegnij ''Pokusie'', a z pewnością nie pożałujesz!
Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2022-08-11, Ocena: 6, Przeczytałem, 12 książek 2022,

Alayna jest piękną i wykształconą kobietą. Ukończyła uczelnie i marzy o awansie w klubie nocnym, w którym pracuję. Nagle okazuje się, że klub zyskał nowego właściciela.

Alayna ma niemiłe wspomnienia z męźczyznami i postanawia trzymać się od nich z daleka. Aż do momentu poznania nowego szefa. Pożądanie rośnie w dnich od pierwszego momentu.

Hudson oferuje jej pracę aby w pomogła mu zerwać zaręczyny. Alayna ma udawać jego dziewczynę.

Oprócz związku na pokaz, para wiedzie także drugie, ukryte życie. Po pewnym czasie sami gubią się w swoich uczuciach. Nie wiedzą już, która relacja jest na pokaz a która nie.

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2020-02-20, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 (78) książki 2020, Miałam, Romanse,

Typowa literatura kobieca w stylu 50 twarzy Greya. Płytka akcja będąca tłem do miłosnych uścisków bohaterow. Duża przewidywalność. Główni bohaterowie mdli.

Avatar użytkownika - karma1
karma1
Przeczytane:2019-03-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019, Mam,

Super nie mogę doczekać się jak przeczytam kolejne części.

Po raz pierwszy sięgnełam po książke o takiej tematyce pena obaw czy temat i syl pisania przypadną i do gustu i nie zawiodłam się. Główa bohaterka o pięknym imieniu i niepochlebnej przeszłości zakochuje się w multimilionerze z obawą iż zaprowadzi ją to do samych kłopotów lecz odkrywa że on tez ma podobna przeszłośc .Oboje uważają że najlepzym sposobem na rozwiąywaie konfliktów jest zbliżenie cielesne. Bardzo szczególowo i pikantnie opisane sceny erotyczne powodują w czutelniku przyspieszone bicie serca i chęć kontynuowania historii.

Nie znam wielu tytułów z takich kategorii. Moje pierwsze wrażenie było że to typowa, banalna historia romantyczna ale przeczytałam książkę z zaciekawieniem. Nic ambitnego, łatwa książka, można się 'odmóżdżyć' przy niej, można się też podniecić;)

Grzeszny zdobywca
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki -  Grzeszny zdobywca

Biznesowe gierki, które przeradzają się w wielkie pożądanie. Weston King wiele zawdzięcza swojemu przyjacielowi i wspólnikowi, Donovanowi...

Zemsta
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Zemsta

Nawet diabeł troszczy się o swoich najbliższych. Na swój sposób. Małżeństwo było dla Celii i Edwarda układem biznesowym. Skorzystać miał...

Forget Me Not
Julie Soto