Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II

Dzień beatyfikacji Jana Pawła II Floribeth Mora Diaz spędziła ze swoim mężem przed telewizorem. Oglądali watykańskie uroczystości, trzymali się za ręce, modlili się i płakali. Zaledwie kilka dni wcześniej kobieta dowiedziała się, że ma nieoperacyjnego tętniaka mózgu i w każdej chwili może umrzeć. „Karolu Wojtyło, pomóż nam!” – modlili się wspólnie.

Kiedy następnego dnia Floribeth odwiedziła swojego lekarza, ten nie mógł uwierzyć w to, że kobieta jest jego pacjentką. Tętniak zniknął. Po śmiertelnej chorobie nie było nawet śladu.

Informacje dodatkowe o Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II:

Kup książkę Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II

Uzdrowiona. Kostarykański cud Jana Pawła II - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-12-16, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Uzdrowiona to opowieść która pokazuje,że wiara czyni cuda.Że wiara ,i modlitwa pomagają w życiu.Jesteśmy krajem z którego wywodzi się Święty Papież,ale to w Kostaryce-kraju który Papież odwiedził tylko raz-wydarzył się cud.Tam ,jak i na całym świecie ,są ludzie wierzący we stawiennictwo Świętego.Tę książkę ,w roku Kanonizacji,każdy powinien przeczytać.Dowiedzieć się jak inni ludzie,bardzo czczą Papieża Polaka.Jak bardzo Mu ufają,jak bardzo wierzę w Jego pomoc.I tak samo Mu zaufać.
Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Znak za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Niniejsza publikacja jest biograficzną opowieścią Kostarykanki Floribeth Mory Diaz, która została uzdrowiona z nieoperacyjnego tętniaka mózgu, dzięki wstawiennictwu dziś już Świętego Jana Pawła II Pewnego ranka Floribeth obudziła się z potwornym bólem głowy, odczucie to było tak silne, że całkowicie ją paraliżowało... Poprosiła więc swojego męża Edwina, aby zawiózł ją do szpitala... Tak też się stało i po podaniu leków oraz stwierdzeniu, iż zaistniałe dolegliwości mają swe źródło w przemęczeniu, gdyż kobieta studiowała, pracowała i jednocześnie zajmowała się domem, i zaleceniu wypoczynku została wypisana do domu... Zatroskany małżonek postanowił zabrać ją na weekend za miasto, aby tam mogli wypocząć... Niestety ból zamiast ustępować nasilał się coraz bardziej... W związku z powyższym po powrocie do domu małżeństwo ponownie udało się do szpitala, gdzie nasza bohaterka została poddana serii wyczerpujących badań... Postawiona diagnoza okazała się dla wszystkich druzgocąca... Nieoperacyjny tętniak mózgu, w przypadku którego poza leczeniem objawowym medycyna jest całkowicie bezsilna... Edwin słysząc to przeżył ciężkie chwile lecz po początkowym zwątpieniu i wahaniu słyszy wewnętrzny głos, który podpowiada mu, aby nie bał się zabrać żony do domu zgodnie z tym co sugerują lekarze... Floribeth rzeczywiście wraca do domu. W dniu beatyfikacji Jana Pawła II kobieta pomimo odurzenia lekami przeciwbólowymi jest w stanie obejrzeć transmisję z Watykanu... Ponieważ cała rodzina jest głęboko wierząca, a przelotne spotkanie z Janem Pawłem II, które miało miejsce w roku 1983, podczas pielgrzymki papieża do Kostaryki, wywarło na nich bardzo silne wrażenie żarliwie modlą się do papieża polaka oglądając nocą uroczystości beatyfikacyjne... Następnego ranka kobieta zupełnie nieoczekiwanie dla siebie samej oraz całej rodziny wstaje z łóżka twierdząc, że czuje się dobrze. Od tej pory zaczyna się jej stopniowy i całkowity powrót do zdrowia... Jeśli chcecie dokładnie zapoznać się z historią papieskiego cudu, którego doświadczyła Floribeth Mora Diaz oraz zapoznać się z przebiegiem procesu kanonizacyjnego, którego tok został nieco przybliżony w książce koniecznie sięgnijcie po to niezwykle szczere i ujmujące w swej prostocie świadectwo wiary, nadziei i miłości zarówno tej do Boga jak też do drugiego człowieka.
Avatar użytkownika - LauraP
LauraP
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jest to piękna opowieść o determinacji i wielkiej wierze Flori. Dzięki temu mogła wyzdrowieć i być żywym dowodem na świętość Jana Pawła II. A wiara potrafi czynić cuda.
Avatar użytkownika - Madeleine7
Madeleine7
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książkę naprawdę bardzo dobrze i przyjemnie się czyta. Została bardzo starannie opracowana i napisana przystępnym językiem. A przedstawiona historia Floribeth jest momentami niezwykle wzruszająca, ponieważ nie każdy ma w sobie tyle wiary, co ona. Polecam
Avatar użytkownika - wandar
wandar
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 6, Przeczytałem,
Myślę, że książka Elżbiety Ruman jest w sam raz na przeczytanie przed wyniesieniem Jana Pawła II na ołtarze. Przedstawia historię kobiety, która jest świadectwem cudu, jaki mógł się dokonać właśnie dzięki papieżowi.
Avatar użytkownika - TresE
TresE
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Nie jest to książka fabularna, jakby się mogło wydawać, ale reportaż o autentycznych wydarzeniach. A jest to świadectwo cudu, jaki zdarzył się za pośrednictwem wstawiennictwa Jana Pawła II. Polecam
Avatar użytkownika - Gemma
Gemma
Przeczytane:2014-04-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Niesamowita opowieść o sile wiary i o tym, że nigdy nie należy wątpić anie się poddawać. Floribeth jest jak najbardziej autentyczną postacią, bardzo poważnie zachorowała, ale nie chciała opuszczać swoich dzieci i dzięki swojej głębokiej wierze, została uzdrowiona.
Dieta św. Hildegardy źródłem zdrowia i młodości
Elżbieta Ruman0
Okładka ksiązki - Dieta św. Hildegardy źródłem zdrowia i młodości

Książka Elżbiety Ruman to popularny poradnik prezentujący założenia diety i sztuki lekarskiej św. Hildegardy z Bingen. W pierwszej części publikacji, składającej...

Miasto marzeń
Elżbieta Ruman0
Okładka ksiązki - Miasto marzeń

Trzeba marzyć, bo to właśnie marzenia zmieniają świat - powiedziała Małgosia Kożuchowska rozpoczynając niezwykłe wydarzenie w jednym z rzymskich kościołów...