Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-11-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę: Dorota Karolina Dęga

Villas była jak malowany ptak. Nie pasowała ani swoją osobowością, ani stylem bycia do szarzyzny czasów PRL-u. W latach 60., 70. czy 80. VV stała się jedną z muzycznych ikon, towarem eksportowym Polski. Krytykowana w Polsce za styl i osobowość, za granicą przyjmowana była entuzjastycznie zarówno przez publiczność, jak i krytykę. Pisano, że jest białym krukiem wokalistyki. Śpiewała w duetach z Barbarą Streisand, Paulem Anką, Frankiem Sinatrą, Charlesem Aznavourem, grała w filmach i musicalach. Ale też VV była jak kameleon - raz będąc całkowicie naiwną, kiedy indziej zachowując się z pełnym wyrachowaniem. Zrywanie koncertów, umów, ustaleń - to wynik braku psychicznej równowagi czy zimnej kalkulacji? Analiza dokumentów i akt SB zgromadzonych w IPN w sprawie VV potwierdza jej emocjonalną labilność. Czy to SB wykorzystywała VV, czy też przeciwnie - to VV bawiła się tajnymi kontaktami, przy okazji próbując na tym skorzystać? Czy naiwność stała się gwoździem do trumny jej kariery scenicznej, czy też jej niepohamowana ambicja? Odpowiedzi na te pytania autorzy również będą poszukiwali.

Kup książkę Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia

Opinie o książce - Villas. Nic przecież nie mam do ukrycia

Ta publikacja to swoisty , niezwykle przejmujący i smutny obraz zmarnowanej kariery i talentu jednej z najwybitniejszych piosenkarek naszego kraju, której talent znany był na cały świat.. Nie do pomyślenia, że osoba o takim głosie, symbol seksu, artystka mająca własne recitale w Las Vegas, żyjąca luksusowo jak na tamte czasy skończyła w ruinie pełnej psich odchodów. PRZERAŻAJĄCE!!!!! Violetta Villas była osobą budzącą wiele kontrowersji.. Szokowała nie tylko jako osoba publiczna, artystka ale również jako zwykły człowiek, w swojej sferze prywatnej. Po skończonej lekturze potwierdziła się moja jedna myśl- każdy artysta jest w jakimś stopniu szaleńcem. Polecam.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789