Wersal. Prawo krwi

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2016-03-02
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788324582235
Liczba stron: 304
Dodał/a książkę: IzaaK

Ocena: 3.5 (4 głosów)

Władza, namiętności, intrygi na dworze Króla Słońce Ekscytująca opowieść o Ludwiku XIV - jednym z największych monarchów świata i jego młodszym bracie Filipie, żyjącym w cieniu Króla Słońce. Otoczony przez wielu wrogów, Ludwik XIV postanawia przenieść stolicę Francji do Wersalu, mając nadzieję, że dzięki temu zyska kontrolę nad przeciwnikami. Powieść Elizabeth Massie oparta na pierwszym sezonie nakręconego z rozmachem serialu.

Kup książkę Wersal. Prawo krwi

Opinie o książce - Wersal. Prawo krwi

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Sięgnęłam po ten tytuł z ciekawością, ponieważ historia w barwnym wydaniu, dworskie intrygi, ludzkie namiętności są zwykle pasjonującą lekturą. Nie widziałam serialu, a jaka okazała się ta książka nim inspirowana? ,,Wersal. Prawo krwi" to łatwa lektura, napisana tak, by pokazywać małe ujęcia, urywki, krótkie epizody, z mnogością bohaterów. Na scenę wkracza pragnienie władzy, żądza, tortury, zdrady, rozpusta, odkrywane są kolejne spiski i zamachy na króla. Króla Ludwika pochłania królewski projekt budowniczy, dręczą go dawne i obecne koszmary, chce wynieść Francję z ciemności w światło. Prócz niego w książce pojawia się jego brat Filip z kochankiem Kawalerem, jego żona Henrietta, królowa, zwykłe służki, żołnierze i konspiratorzy. Fani napisanych z rozmachem powieści historycznych na pewno rozczaruje brak szczegółowych opisów społeczeństwa, polityki, a także, psychologii postaci. Nie brakuje zaś tu spisków, knowań, dynamicznej akcji i wielu ludzkich namiętności, bohaterów uwikłanych w sidła ambicji. Taka fragmentaryczność bądź co bądź nie zaspokaja w pełni ciekawości, poza tym zakończenie pozostawia w niepewności, co będzie dalej. ,,Królowie nie płaczą". Lekturę polecam fanom Francji Ludwika Słońce, a także historii napisanych na podstawie serialu. Nawet dobra rozrywka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2017-12-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2017,

Po tę pozycję sięgnęłam w myśl zasady - "zanim obejrzę film/serial, przeczytam książkę".

Oczywiście, na pierwszy plan wysuwa się król Ludwik XIV. Jego pragnieniem jest stworzenie pałacu, który będzie domem dla francuskiej szlachty. Poza królem poznajemy również Filipa (królewskiego brata), jego kochanka, żonę Henriettę, a także część szlachty, nadwornych służących i osoby czychające na życie Ludwka.

Książkę czytało mi się dość sprawnie. Mogę ją polecić wszystkim, którzy interesują się historią Francji, a także poszukują łatwej i przyjemnej lektury.

Avatar użytkownika - marysilver
marysilver
Przeczytane:2016-11-10, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-07-07, Ocena: 3, Przeczytałem,
Reklamy