Wezwani do działania. Zasoby społeczne w profilaktyce zachowań destrukcyjnych

Wydawnictwo: KUL
Data wydania: 2010-01-01
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7363-998-0
Dodał/a książkę: Iwona Wendreńska

Monografię składa się z czterech części. Pierwsza zawiera charakterystykę profilaktycznych zasobów interpersonalnych składających się na kapitał społeczny. Część druga dotyczy społecznych celów i zadań profilaktycznych, które powinny realizować społeczności angażujące się w działalność prewencyjną (zapobieganie alkoholizmowi i narkomanii, uzależnieniu od hazardu i mediów, otyłości u dzieci i młodzieży, przestępczości i mobbingow)i. Część trzecia odnosi się do urzeczywistniania celów profilaktycznych na poziomie indywidualnym. Podjęto tu zagadnienia afirmacji życia, niepokoju sumienia, dojrzałej religijności oraz akceptacji cierpienia i śmierci. Z kolei część czwarta dotyczy wspólnot, które są powołane w szczególny sposób do realizacji celów profilaktycznych na poziomie jednostkowym i społecznym, tj. rodziny, Kościoła (wspólnoty wierzących), szkoły, grupy rówieśniczej, profesjonalistów, wspólnot samopomocowych, portali społecznościowych i społeczności lokalnej.

Kup książkę Wezwani do działania. Zasoby społeczne w profilaktyce zachowań destrukcyjnych

Opinie o książce - Wezwani do działania. Zasoby społeczne w profilaktyce zachowań destrukcyjnych

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2013-07-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wieloaspektowe ujęcie zasobów indywidualnych i społecznych oraz ich roli w profilaktyce zachowań destrukcyjnych. Treści zawarte w monografii stanowią wynik analizy stanowisk i badań przedstawionych w literaturze przedmiotu.