Więcej, niż brzydka

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2013-04-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a książkę: elibri

Więcej, niż brzydka jest kontynuacją autobiograficznej książki Constance Briscoe. W pierwszej części autorka opisuje swoje traumatyczne dzieciństwo, gdy była zaniedbywana, upokarzana i maltretowana przez matkę i ojczyma. Poznajemy jej drogę do wyzwolenia się spod ich władzy, pierwsze doświadczenia w obcowaniu z wymiarem sprawiedliwości i narodziny marzenia, by zostać prawnikiem. Perypetie dziewczynki budzą w czytelniku zarazem współczucie oraz podziw dla jej heroicznej walki o ludzką godność.

W Więcej, niż brzydka bohaterka mierzy się z demonami przeszłości, by spełnić swoje marzenia o spokojnym i szczęśliwym życiu.

Książka napisana jest językiem faktu, subiektywne przeżycia Constance są opisywane lakonicznie i bezpośrednio. Autorka nie moralizuje. Trudności, z którymi się zmaga, zostają podkreślone przez kontrast z ironicznym, gorzkim poczuciem humoru, zasadzającym się na obserwowaniu absurdów życia pośród codziennych zmagań. Dzięki temu, mimo poważnej tematyki, książkę czyta się łatwo i przyjemnie.

Kup książkę Więcej, niż brzydka

Opinie o książce - Więcej, niż brzydka

Jakiś czas temu prezentowałam książkę pt. "Brzydula. Historia niekochanej". Lektura tej książki wywołała wiele emocji, a czasami odczuwałam ból razem z tytułową Brzydulą. Trudno było mi uwierzyć, że opisywanie zarówno przemocy fizycznej, jak i psychicznej, a także odrzucanie przez rodzoną matkę, miało miejsce w świecie rzeczywistym, a nie jest fikcją literacką.Historię tę nadal mam w głowie, jednak emocje opadły. Pora zatem poznać dalsze losy Constance Briscoe."Więcej, niż brzydka" to kontynuacja wspomnianej książki. Rzecz się dzieje po zerwaniu kontaktu z matką. Constance po bardzo traumatycznych przeżyciach próbuje się odnaleźć swoją drogą . Ma w życiu swój cel, którym jest skończenie studiów prawniczych. Jednak to nie jest takie proste, ponieważ Constance musi pracować w między czasie na swoje utrzymanie. Na kolejnych stronach poznajemy pierwszą miłość Constance. Jednak dziewczyna ma zatracone poczucie wartości, matka od lat wmawiała jej, że jest tak brzydka, że jej nikt nie zechce. Dlatego Constance poddaje się operacjom plastycznym, głównie koryguje sobie nos i usta. Okres świąteczny spędza w pracy, bowiem nawet nie ma z kim tych świąt spędzić. Skończone studia to nie wszystko, trzeba zrobić aplikacje, obyć praktyki i tutaj, jak to w życiu bywa zaczęły się kolejne schody. Jak sobie poradzi Constance i czy dopnie celu?"Więcej, niż brzydka" jest dużo bardziej spokojniejsza od ...
Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2015-08-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Książka opowiada o dalszych losach bohaterki książki "Brzydula. Historia niekochanej" która to bardzo głęboko mną poruszyła. W tej można by to nazwać części dowiadujemy się jak potoczyły się losy maltretowanej w dzieciństwie dziewczynki która uciekła od swoich oprawców. Autorka pokazuje że pomimo okrucieństwa jakie ją spotkało potrafiła wyjść z traumy i dzięki swojej sile zdobyła dobre wykształcenie a także założyła rodzinę.
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16