Większość diet wymaga ograniczenia kalorii. Ta nie. Wiele każe ci głodować. Ta nie. Niektóre trzeba łączyć z wyczerpującymi ćwiczeniami fizycznymi. Nie tym razem. Przez lata wmawiano nam, ze im mniej kalorii i tłusz czó w dostarczymy, tym szybciej schudniemy. Wiecznie głod ni, zmęczeni i podenerwowani walczyliśmy o utratę kilogramó w, prz estrzegając restrykcyjnych zasad. Za brak efektó w obwinialiśm y naszą słabą wolę – ale to reguły były nieprawidłowe! Dr med. David Ludwig – profesor Harvardu i autorytet w dziedzinie walki z otyłością – udowadnia, z#e głodzenie się nic nie daje. Program, który opracował na podstawie rewolucyjnych badań, opiera się na diecie pysznej i sycącej, polegającej na ograniczeniu wysoko przetworzonych węglowodanów. To one podstępnie rozregulowują nasz metabolizm! Dzięki ksiąz#ce Ludwiga zapanujesz nad swoimi zachciankami, przeprogramujesz komórki tłuszczowe i na stałe zachowasz wymarzoną wagę. Przygotuj się ró wniez# na to, z#e twoje zdrowie ulegnie poprawie!

Informacje dodatkowe o Wiecznie głodny? Zapanuj nad zachciankami, przeprogramuj komórki tłuszczowe, strać wagę na zawsze:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-06-12
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 978-83-240-3742-1

Kup książkę Wiecznie głodny? Zapanuj nad zachciankami, przeprogramuj komórki tłuszczowe, strać wagę na zawsze

Wiecznie głodny? Zapanuj nad zachciankami, przeprogramuj komórki tłuszczowe, strać wagę na zawsze - opinie o książce

Wiecznie głodny to książka jest napisana przez specjalistę - eksperta, w dziedzinie medycyny w zakresie badań nad otyłością dr med. Davida Ludwiga. 237 pacjentów dr Davida Ludwiga wzięło udział w ankiecie pilotażowego programu , trwającego 16 tygodni. Program pilotażowy programu odchudzania, polegającego na jedzeniu posiłków z planu, kiedy odczuwa się potrzebę jedzenia, a skończywszy się w momencie nasycenia , ale nie trzeba być przejedzonym. Dr David Ludwig wyjaśnia w sposób bardzo dokładny sposoby na odchudzanie się. Książka składa się z 3 części: 1.Wiecznie głodny i nie chudnę 2.Program odchudzający 3.Przepisy Każdy z przedstawionych tutaj rozdziałów obrazuje jak ważne jest nasze podejście do tego co jadamy na co dzień. Warto jest tutaj zwrócić szczególną uwagę na rozdział II i III Program odchudzania i przepisy pomocne podczas korzystania z nich w trakcie zaczęcia procesu odchudzania. Przepisy warte polecenia: sosy, desery, marynaty, sos czekoladowy- przydatny we wszystkich fazach odchudzania się , zupy krem, sałatka z łososia. Podoba mi się podejście i porady jakie udziela autor Czytelnikowi i pozwala się zobaczyć jak wygląda problem wielu z nas. Droga do lepszego samopoczucia to zdrowy tryb życia poprzez skorzystanie z wiedzy autora, uświadamiającego Czytelnikom jak ważne jest spożywanie posiłków w ciągu dnia i zwrócenie odpowiednich proporcji podczas ich konsumpcji. Książka zawiera twardą oprawę, 411 stron, tabele, aneksy z zastosowaniem do posiłku, narzędzia monitorujące, jak przygotować warzywa, kasze, orzechy, nasiona , wydana została przez Wydawnictwo Znak- Litera nova, Kraków, 2017. Polecam.
Avatar użytkownika - KuLtUrAlNiEbp
KuLtUrAlNiEbp
Przeczytane:2017-06-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Autor dr med. David Ludwig to ekspert do badań nad otyłością, także otyłością dzieci. Pracuje w Boston Children's Hospital. Jest także profesorem na Harvard School of Public Health. Wiecznie głodny to bestseller. Książka jest podzielona na dwie części: - I Wiecznie głodny i nie chudnę - II Program odchudzający Każda część zawiera rozdziały poparte wykresami i odpowiednimi ilustracjami. Dodatkowo autor zamieścił tu wypowiedzi osób w różnym wieku, biorących udział w programie pilotażowym. Już sama okładka - choć mówi się: "nie oceniaj książki po okładce" - przykuwa uwagę swą czytelnością i wyrazistością, a jednocześnie stonowanym przekazem. Jakich informacji chciał dostarczyć autor odbiorcom? Przede wszystkim zrywa on ze stereotypowym myśleniem i postrzeganiem procesu odchudzania. Podejmuje zupełnie nowatorskie metody i niesztampowe myślenie o poskramianiu otyłości. Jednocześnie dieta dr Ludwig'a nie jest ani drastyczna, ani radykalna. Pozwala: chudnąć bez głodzenia się, mieć dobre samopoczucie i przede wszystkim utrzymać ten stan w ciągłość. Generalnie wszystko opiera się na trzech fazach, które wnikliwie opisane są w drugiej części książki. Te fazy to: - ograniczenie spożycia węglowodanów - przeprogramowanie metabolizmu na spalanie tłuszczów - przejęcie kontroli nad stabilizacją wagi W II części autor bardzo dokładnie charakteryzuje poszczególne fazy. Dodatkowo zamieszcza wiele informacji popartych wykresami i tabelami. Wyszczególnia również niedozwolone produkty, a na końcu dużo, dużo gotowych przepisów kulinarnych oraz narzędzia do monitorowania całego procesu.
Ileż to diet już stosowałam, tabletek kupowałam i po latach prób i błędów doszłam do momentu, iż żadna z diet nie wydaję mi się możliwa. To właśnie z tego powodu sięgnęłam po książkę ,,Wiecznie głody?", gdyż dr. med. David Ludwig nie mami czytelnika obietnicami szybkiej utraty wagi, on w sposób zrozumiały opowiada o ludzkim organizmie, jego potrzebach i sposobie na uleczenie organizmu i zlikwidowaniu przyczyn nadwagi. Drakońskie diety wiążą się z wyrzeczeniami, z doświadczenia wiem, że jeśli odmawiamy sobie wszystkiego, by szybko osiągnąć rezultaty, to przychodzi moment przełomowy, którego większość nie jest wstanie pokonać. Tym, którym się to udaję, szybko nudzi się życie pełne ograniczeń i ciągłego myślenia o jedzeniu. Autor w długim i chwilami nużącym wstępie, opowiada o potrzebach ludzkiego ciała, jego reakcjach na wysiłek oraz określone grupy pokarmów. Na początku należy zrozumieć, że każdy organizm jest inny i ma własne potrzeby do zaspokojenia. Nie jest to może porywająca lektura, ale ogromnie mądra. Obala wiele stereotypów związanych z żywieniem, a wizja przeprogramowania swojego życia zaczyna jawić się w kolorowych barwach, bo jak można chudnąć i czuć się sytym? Z tej książki wynika, że jest to jednak możliwe. Moje ulubione momenty, to ,,Moja historia", czyli krótkie opowieści osób biorących udział w programie pilotażowym. Są to oparte na faktach historie i są one w całości autorstwa uczestników. Poznacie dzięki nim przeróżne sytuację, ścieżki życiowe i plany, które wiążą się z wagą i kompleksami z tego wynikającymi. Świetne, pouczające i otwierające oczy na przyczyny problemu opowieści! ,,Wiecznie głodny?" to również książka kucharska! Wiele przepisów kusi, a fakt, że nie są to trudne do wykonania potrawy z pewnością motywuje do działania. Byłabym w pełni usatysfakcjonowana, gdyby w książce znalazły się zdjęcia potraw, bo nic nie cieszy oka tak, jak pięknie wyglądające jedzenie! Bo teraz możecie jeść zdrowo, pysznie i co najważniejsze, bez liczenia kalorii. Zakochałam się w tej książce, a właściwie w obietnicy, którą niesie. Już od dawna wiedziałam, że by schudnąć nie należy poddawać się przeróżnym dietą, a zmienić tryb życia. Dr. med. Dawid Ludwig pomaga to zrobić. Dzięki tej książce zrozumiecie potrzeby ludzkiego ciała, poznacie sposoby jak jeść mądrze i co najważniejsze, cieszyć się tym. Oczywiście każda zmiana wiąże się z wyrzeczeniami, ale te są tak małe, że aż trudno w nie uwierzyć. Liczę, że moje nadzieję oraz oczekiwana zostaną spełnione, ale o tym dowiem się już za kilka tygodni.
Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2017-06-17, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
Wiecznie głodny?" to poradnik, przewodnik o/po diecie autorstwa dr med. Davida Ludwiga, profesora żywienia Harvard Medical School. Prof. Ludwig prowadził wiele programów badawczych, których celem było zdiagnozowanie przyczyn otyłości - plagi XX i XXI. Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, prowadzącą m.in. do chorób układu krążenia i cukrzycy typu II. Otyłość jest również powodem wykluczenia społecznego i złej samooceny. Autor zmienia podejście do problemu otyłości twierdząc, że za otyłość nie jest odpowiedzialny brak siły woli, czy słabość charakteru, ale nieprawidłowych zasad dietetycznych. W opinii prof. Ludwiga piramida żywieniowa, której uczymy się już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, jest oparta na błędnych założeniach.Ciekawą teza autora jest stwierdzenie: ,, To nie przejadanie się sprawia, że tyjemy. To proces tycia każe nam się przejadać". W opinii profesora kaloria kalorii nie jest równa. Możemy więc zapomnieć o żmudnym liczeniu kalorii i skoncentrować się na ich źródle. Wg. badań kalorie pochodzące z węglowodanów wysokoprzetworzonych powodowały zwiększone łaknienie dużo szybciej, niż kalorie pochodzące np. z tłuszczów. Czyżby diety ,,niskotłuszczowe" były błędne? - wg. profesora tak! To węglowodory są składnikami diety, których nie potrzebujemy, bądź potrzebujemy w bardzo małej ilości. Potrzebujemy przede wszystkim białka i odrobiny tłuszczu. Książka obiecuje nam zmianę naszego sposobu myślenia i nawyków żywieniowych, a to w konsekwencji ma prowadzić do spadku wagi, uniknięcia efektu jo-jo i zwiększenia satysfakcji z życia. Pozycja podzielona jest na dwie części - cześć pierwsza to część ,,naukowa", opisująca mechanizmy tycia i spalania tłuszczu. W tej części dowiemy się m.in. dlaczego odpowiednia ilość snu jest ważna dla naszej walki ze zbędnymi kilogramami (i centymetrami w obwodzie), dlaczego wzmożony wysiłek fizyczny może nie przynieść spodziewanych efektów i dlaczego na popularnych dietach cud, jesteśmy wiecznie głodni (i wkurzeni). Druga cześć książki, to program odchudzający. W przeciwieństwie do wielu diet, nie zawiera tylko jadłospisów na kolejne dni diety, ale cały program przygotowawczy. Druga część książki to również książka kucharska, z przepisami i dokładnymi instrukcjami dotyczącymi przygotowania potraw do poszczególnych faz diety. Przepisy nie wydają się bardzo wymagające, więc nawet osoby początkujące w kuchni (takie jak ja) powinny sobie poradzić. Ciekawostką jest również to, że jadłospis można łatwo dostosować do wegetarian. Program odchudzający podzielony jest na trzy fazy: aktywacji procesu odchudzania, ,,przeprogramowania" naszych komórek tłuszczowych i fazy najbardziej pożądanej przez osoby chcące stracić na wadze - trwałe schudnięcie. Ciekawie było przeczytać historie sukcesu osób, które wcześniej wypróbowały ten program. Cała książka jest nimi przeplatana. Kolejną ciekawostką jest możliwość pobrania dodatkowych materiałów ze strony autora, materiały te pozwalają nam na tworzenie własnych list zakupów czy arkuszy tygodniowych. Pozycję ,, Wiecznie głodny?" mogę z czystym sercem polecić zarówno osobom zainteresowanym tematyką żywienia i odżywiania jak i osobom chcącym zrzucić kilka kilogramów. Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu ZNAK. Książkę można zakupić na stronie wydawnictwa - warto.
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2019-05-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Bardzo ciekawa pozycja dla osób, które chcą zmienić coś w sposobie żywienia. Obala mit, że to tłuszcze są największym wrogiem szczupłej sylwetki. Znajdziemy tu propozycje jadłospisów i wiele ciekawych przepisów.