"Wielka Ksiega..." to ponad 400 zagadnień z rozległych dziedzin, takich jak m.in.: Wszechświat, odkrycia, zwierzeta, medycyna i ludzkie ciało, nauka i technologia, historia, sztuka, sport i gry, przedstawionych w formie pytan i odpowiedzi. Czy wiesz: - Czym sa kosmiczne smieci? - Kto odkrył penicylinę? - Ile ramion mają kałamarnice? - Co oznacza skrót REM? - W którym stuleciu wymyslono wrotki? - Jakie zwierzę uważa się za święte w hinduizmie? - Kto rozwiazał słynną zagadke Sfinksa? - Jakiego koloru jest koszulka lidera Tour de France? Zaznacz jedną z trzech odpowiedzi i przekonaj się, czy masz rację, odwracając kartkę. Na kolejnej stronie znajdziesz wyczerpujace objaśnienie. A może zaprosisz do zabawy swoich przyjaciół? Jesteś gotowy? sprawdź sie! Zegar już odmierza czas!

Informacje dodatkowe o Wielka księga pytań i odpowiedzi - Człowiek, ziemia, kosmos, zwierzęta, nauka, srodowisko:

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2007-09-03
ISBN: 978-83-245-7149-9

Kup książkę Wielka księga pytań i odpowiedzi - Człowiek, ziemia, kosmos, zwierzęta, nauka, srodowisko

Wielka księga pytań i odpowiedzi - Człowiek, ziemia, kosmos, zwierzęta, nauka, srodowisko - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-09-15, Ocena: 5, Przeczytałam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Co prawda książka jest wg. wydawcy przeznaczona dla dzieci od lat 6, ale ja sama-osoba dorosła nie na wszystkie pytania znałam odpowiedzi. Dlatego wiek jest sporo zaniżony. Mam nadzieję, że rodzice przed wręczeniem tomiska swojemu dziecku, sami najpierw sprawdzą czy ich pociecha jest gotowa na tę książkę. Bo łatwo dziecko zniechęcić zbyt trudnymi zagadnieniami. Sprawdziłam to na 8-letniej sąsiadce i niestety ale "obrazki fajne, ale za dużo teeego! I jaka ciężka książka"-słowa 8-latki.
Baśniowa kolekcja. Kopciuszek i inne baśnie
Zbiorowe opracowanie0
Okładka ksiązki - Baśniowa kolekcja. Kopciuszek i inne baśnie

Mała, poręczna książeczka, a w niej trzy, pięknie ilustrowane, klasyczne historie, które pobudzą wyobraźnię i przeniosą dziecko w niesamowity, baśniowy...

Nie pytaj o Polskę
Zbiorowe opracowanie0
Okładka ksiązki - Nie pytaj o Polskę

"Nie pytaj o Polskę" to książka, która powstała ze zwątpienia w polskość od święta, ze złości na hurrapatriotów odrzucających wartości ponadnarodowe, ale...