Poznaj historię najazdu zaliczanego do największych średniowiecznych operacji wojskowych Północnej Europy. Najazdu, podczas którego starano się pokonać wroga nie tylko za pomocą broni, ale także magii wojennej...

Stulecia XI i XII obfitowały w krwawe walki między skandynawskimi wikingami a słowiańskimi wiciędzami, w których Słowianie często byli górą nad swymi zamorskimi sąsiadami. Jednym z najbardziej spektakularnych zwycięstw było zdobycie miasta sławnego ze zjazdów skandynawskich władców i z przechowywania relikwii Krzyża Świętego - bogatego grodu Konungahela. Zastępy słowiańskie poprowadził wojowniczy Racibor, książę Pomorza, a zleceniodawcą wyprawy był władca Polski, Bolesław III Krzywousty.

Dlaczego Krzywousty wysłał za morze armię liczącą kilkaset okrętów i prawie 30 tysięcy ludzi? Na kim chciał wywrzeć wrażenie taką manifestacją siły? Z odpowiedzi na te pytania wyłoni się obraz wieloaspektowej polityki Bolesława III, którą w sposób zaborczy i mocarstwowy prowadził przez całe swoje panowanie.

Książka Artura Szrejtera jest pierwszym monograficznym opracowaniem wojny konungahelskiej. W sposób przystępny, a jednocześnie rzetelny i szczegółowy - ukazuje jej przyczyny, przebieg i konsekwencje.

Wielka wyprawa księcia Racibora jest pierwszą książką z serii Wojny wikingów i Słowian. Kolejny tom nosi tytuł Pod pogańskim sztandarem. Dzieje tysiąca wojen Słowian połabskich od VII do XII wieku.

Artur Szrejter - z wykształcenia archeolog, z zawodu redaktor, z zamiłowania popularyzator nauki. Autor książek Mitologia germańska, Demonologia germańska, Bestiariusz germański.

Informacje dodatkowe o Wielka wyprawa księcia Racibora. Zdobycie grodu Konungahela przez Słowian w 1136 roku:

Wydawnictwo: Erica
Data wydania: 2013-08-15
Kategoria: Historyczne

Kup książkę Wielka wyprawa księcia Racibora. Zdobycie grodu Konungahela przez Słowian w 1136 roku

Wielka wyprawa księcia Racibora. Zdobycie grodu Konungahela przez Słowian w 1136 roku - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2015-05-16, Ocena: 3, Przeczytałam,
Książka napisana w dość ciekawy i przystępny sposób, jednakże nie do końca traktuje ona o wydarzeniach, które mnie bardzo mocno interesują. Lubię historię, ale męczyły mnie te wszystkie daty, powiązania i koniugacje rodzinne. Historia opisana w książce była niebanalna i autor starał się opisać to wszystko dość przystępnym językiem, i choć książka mnie nie zachwyciła- podobała się . Ponad to czytało się bardzo szybko.
Herosi mitów germańskich. Sigurd pogromca smoków i inni Wolsungowie, tom: 1
Artur Szrejter0
Okładka ksiązki - Herosi mitów germańskich. Sigurd pogromca smoków i inni Wolsungowie, tom: 1

Bohaterów baśni i legend znamy jako rycerzy o kryształowo czystym sercu, którzy po walce z odrażającymi potworami uwalniali piękne dziewice. Herosom...

Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach
Artur Szrejter0
Okładka ksiązki - Legenda wikingów. Opowieści o Ragnarze Lodbroku, jego żonach i synach

Opowieść o Ragnarze Lodbroku – legendzie wikingów! Ragnar, młody syn króla Danów, wyrusza na bój z olbrzymim wężem. Pokonuje potwora i zdobywa...