Wielki Północny Ocean. Kosmos

To coś było na dnie jego źrenic. Coś, czego nie zobaczysz wprost, ale poczujesz tuż pod skórą.

Wielki Północny Ocean to pięciotomowa powieść rozgrywająca się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Rin - dawniej pogardzany syn kulawego grabarza, teraz szanowany uczeń przerażającego Wolnego Kruka - usiłuje odnaleźć swój własny skrawek kosmosu: między samotną ciemnością, w której żyje pan jego życia i śmierci, a wzburzonym morzem absurdalnej ludzkości. Korne posłuszeństwo przynosi jednak krótkotrwałe ukojenie, a okruchy przeszłości niesione na spienionych falach czasu powracają jedynie po to, by dręczyć. I nawet sam potężny Kruk zdaje się drżeć w obliczu tej prawdy.

Powieść koncentruje się na doznaniach i przeżyciach głównego bohatera, jego relacjach z innymi ludźmi i - co najistotniejsze - jego kształtującym się sposobie odbierania świata. Mówi o niekompletności bytu ludzkiego, o jego mentalnym i duchowym kalectwie.

Wielki Północny Ocean to debiutancka powieść Katarzyny Szelenbaum. Autorka zdobyła trzecie miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Świetlne Pióro", trzecie miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim NEOpoeticoN, wyróżnienie w konkursie literackim "Totus Tuus" oraz wyróżnienie w piątej edycji konkursu "Otuleni Natchnieniem". Jej teksty ukazały się w miesięczniku literackim Neon oraz w dwumiesięczniku fantastyczno-kryminalnym Qfant, w którym opublikowano także jeden rozdział powieści Wielki Północny Ocean.

Informacje dodatkowe o Wielki Północny Ocean. Kosmos:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2013-04-17
ISBN: 978-83-7778-289-7

Kup książkę Wielki Północny Ocean. Kosmos

Wielki Północny Ocean. Kosmos - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarylliss
Amarylliss
Przeczytane:2014-04-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2014, 26 książek 2014,
Gdy szukałam opinii na temat cyklu opowieści o Rinie i Kruku, to wszędzie widziałam opinie, że książka przedstawia okrutne, okropne itd. wydarzenia, że jest straszna, przygnębiająca. Nie mogę się zgodzić, choć może to ja jestem mało wrażliwa. Owszem dużo tu krwi, cierpienia i okrucieństwa, ale wszystko jest wyważone idealnie ze spokojem. Lubię głównego bohatera, który nieświadomie szuka siebie, próbuje umieścić swoje istnienie w jakimś kosmosie. Cenie sobie bohaterów, którzy się nie zmieniają, trwają w sobie, i taki właśnie jest Rin, ale też oczywiście Wolny Kruk.
Avatar użytkownika - sabja
sabja
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki- 2013, Mam, Na półkach,
Kolejny tom przerażających przygód Rina i jego mistrza - Kruka. Okrucieństwo, sadyzm, znów wypływa z niemal każdej strony. Jednak nie sposób się oderwać od tej fascynującej fabuły. Sceny tortur nie przerażają tak po tym jak czytelnik ma okazję niejako uodpornić się na nie czytając część 1. Rin dorasta, co raz więcej rozumie. Ma okazje do drobnych przyjemności niedostępnych dla biednych, jednak nie umie się z nich cieszyć. W każdej nagrodzie widzi zwiastun kary, w każdym uśmiechu wyczuwa świst bata. To nie jest lektura dla każdego, jednak warto porzucić lukrowane strony "romansideł" aby dotknąć mroczniejszej części naszego człowieczeństwa.
Bóg
Katarzyna Szelenbaum0
Okładka ksiązki - Bóg

Wielki Północny Ocean to pięciotomowa powieść rozgrywająca się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Rin nie może pogodzić się z wolą Dzikiego Kruka, który...

Morze
Katarzyna Szelenbaum0
Okładka ksiązki - Morze

Wielki Północny Ocean to pięciotomowa powieść rozgrywająca się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. Rin, syn grabarza, którego –...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;