Okładka książki - Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę

Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2015-02-09
ISBN: 978-83-7850-768-0
Dodał/a książkę: jeke5

Oficyna Wydawnicza „Impuls” stawia na najmłodszych! Po tyleż niespodziewanym, co i niekwestionowanym sukcesie Gadającej blachy przyszedł czas na Wierszopełki Doroty Chiomy, opatrzonej bajecznymi ilustracjami Beaty Mostowskiej. Wierszopełki, czyli Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę zachwycają od początku do końca: od zabawnego i pełnego uroku tytułu (dla kogo jeszcze „wierszopełki” to przynajmniej „koszałki-opałki”?), aż po Bajkowy sen – wierszowaną bajeczkę wieńczącą całość. Dwanaście wierszyków – dwanaście bajeczek – układa się w spójną całość, opowiadającą o codziennym życiu przedszkolaka: o porannym wstawaniu, o myciu ząbków, o pani z przedszkola, o jesiennych harcach i Gwiazdkowej radości. Wielkim atutem książeczki jest jej język: prosty, przejrzysty, dostosowany do możliwości małego czytelnika. Ze swej strony możemy jedynie pogratulować Autorce znakomitego debiutu i – z niecierpliwością wyglądać następnej książeczki.

Kup książkę Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-11-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jesień i zima na wesoło   Miesiące, gdy temperatura spada poniżej zera, zaś pogoda nie sprzyja spacerom, warto spędzić w zaciszu domowego ogniska. Nie znaczy to, że w czasie deszczu czy opadów śniegu dzieci mają się nudzić – w takie dni warto sięgnąć po dobrą książkę i samodzielnie lub przy pomocy opiekunów zagłębić się w świat wykreowany przez autorów. Jedną z propozycji, które pozwolą przetrwać nieprzychylną aurę, które rozgrzeją nawet najbardziej zziębnięte serca, jest książka dla najmłodszych Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę.   Dorota Chioma w opublikowanej nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls książce zawarła dwanaście uroczych tekstów, które zostały opatrzone kolorowymi ilustracjami Beaty Mostowskiej. Zabawne rymowanki w uroczy sposób opisują znaną najmłodszym rzeczywistość, dzięki czemu utrzymane jest pełne zaangażowanie dziecka w lekturę. Ten wspaniały zbiór polecić warto również nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – wiersze stanowić będą wspaniałe uzupełnienie akademii czy występów, a także staną się częścią konspektów lekcji.   Wykorzystując rymowane wierszyki, łatwo można objaśnić dziecku, jak będzie wyglądał jego szkolny rozkład zajęć i jak należy się przywitać z nauczycielem (wierszyk „Dzień dobry”), z łatwością zachęcimy też malucha ...

Opinie o książce - Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na jesień i zimę

Avatar użytkownika - Pawel8
Pawel8
Przeczytane:2015-11-17, Ocena: 6, Przeczytałem,
Polecam! świetna bajeczka z bardzo ładnymi i trafnymi dla dzieci ilustracjami. Dzieci są zachwycone.
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2015-02-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Zbiorek ten przeznaczony jest dla dzieci od czwartego roku życia i zawiera zabawne wierszyki o dniu codziennym małego przedszkolaka w okresie jesieni i zimy. Towarzyszymy maluszkowi kiedy rano wstaje, myje się, przebywa w przedszkolu, bawi się, spaceruje, poznaje otaczający go świat. Dzieci słuchając tych wierszyków uczą się dlaczego należy szanować swoje zabawki, dbać o porządek, codzienną higienę, zdrowe odżywianie. Poznają części ciała i uczą się jak o nie dbać. Książeczka jest starannie wydana, a kolorowe ilustracje adekwatne tematycznie do każdego wierszyka wykonała Beata Mostowska.
Avatar użytkownika - moonraavi
moonraavi
Przeczytane:2016-04-22, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - drobina
drobina
Ocena: 5, Czytam,
Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na wiosnę i lato
Dorota Chioma0
Okładka ksiązki - Wierszopełki. Zbiór wierszyków dla milusińskich na wiosnę i lato

Dorota Chioma w opublikowanej nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls książce zawarła dwanaście uroczych tekstów, które zostały opatrzone kolorowymi ilustracjami...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński