Okładka książki - Władca Pierścieni. Trylogia

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-12-05
ISBN: 978-83-7495-438-9
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Władca Pierścieni. Trylogia, jest zbiorem bardzo popularnych tomów: Drużyna Pierścienia, Dwie Wieże oraz Powrót Króla. Ich autorem jest John Ronald Reuel Tolkien (J.R.R. Tolkien), którego dzieła zostały zekranizowane i zyskały wielką popularność.

Cała trylogia została sprzedana w Polsce, w niemal 70 000 egzemplarzach, co świadczy o fenomenie, jaki wywołała ta niezwykła powieść.

Drużyna Pierścienia

Opowiada historię powstania Pierścieni Władzy, których było aż 19. Jednak sam Sauron, w tajemnicy przed innymi, wykuł dwudziesty pierścień i obdarzył go częścią swej mocy. Tym samym związał swoje istnienie z samym pierścieniem.

Jednak pierścień przepadł gdzieś w Śródziemiu, by po czasie zostać odnalezionym przez Hobbita. Nasycony swą energią, skupiał na sobie wzrok Saurona, który za wszelką cenę starał się go odnaleźć. Na szczęście znalazła się odważna „Drużyna Pierścienia”, która miała doprowadzić do ostatecznego zniszczenia pierścienia, a tym samym Saurona.

Dwie Wieże

W kolejnej części, poznajemy dalsze losy naszych dzielnych bohaterów. Ich ważna dla całego Śródziemia misja, zostanie okraszona o wiele niebezpieczeństw oraz przygód. Potężny władca – Denethor II, straci swojego ulubionego syna, a nasi bohaterowie zostaną rozdzieleni. Na szczęście otrzymają wsparcie, bowiem potężny czarodziej powróci do żywych, by wesprzeć wszystkich w ich misji.

Nasi dzielni Hobbici: Sam i Frodo, nie spoczną i będą dalej zmierzać do krainy ciemność, by wypełnić swoją misję.

Powrót Króla

W końcu rozstrzygną się losy dobra i zła! Całe Śródziemie czeka ogromna bitwa, która zadecyduje o tym, czy zapadnie ciemność. Nasi Hobbici przedrą się do krainy ciemności, by stanąć nad przepaścią i zadecydować o losie całego świata. Jednak czy dadzą radę ostatecznie zniszczyć pierścień?

Wszyscy dzielni wojownicy, zbiorą się pod Czarną Bramą, by odwrócić uwagę wroga od Froda i Sama. Armia dowodzona przez Aragorna, będzie dzielnie walczyć i oczekiwać końca...

Kup książkę Władca Pierścieni. Trylogia

Opinie o książce - Władca Pierścieni. Trylogia

Czytałam po raz pierwszy będąc w podstawówce; o nakręceniu filmu nikt wtedy głośno jeszcze wtedy nie mówił.
Avatar użytkownika - Aneeaa
Aneeaa
Przeczytane:2017-10-22, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - uskrzydlonymotyl
uskrzydlonymotyl
Przeczytane:2017-07-06, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Lepsza niż film(y), ale wciąż nie do końca mój typ literatury. Generalnie jednak dobry warsztat pisarski.
Avatar użytkownika - Zaczytana22
Zaczytana22
Przeczytane:2017-06-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2016-11-17, Ocena: 6, Przeczytałam, gimnazjum, lektury, podstawówka,
Avatar użytkownika - Kirjanna
Kirjanna
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Władca Pierścieni t.1. Drużyna Pierścienia
J.R.R. Tolkien0
Okładka ksiązki - Władca Pierścieni t.1. Drużyna Pierścienia

Pierwszy tom trylogii wszechczasów W zamierzchłych czasach kowale elfów wykuli Pierścienie Mocy. Lecz Mroczny Władca stworzył Jedyny Pierścień, aby...

Władca Pierścieni: Bractwo Pierścienia, Dwie Wieże, Powrót Króla DODRUK
J.R.R. Tolkien0
Okładka ksiązki - Władca Pierścieni: Bractwo Pierścienia, Dwie Wieże, Powrót Króla DODRUK

Uniwersalna opowieść o walce ze złem, osadzona w realiach całkowicie wykreowanego, ale jakże bogato i szczegółowo opisanego świata, która znalazła drogę...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński