Władza. Dlaczego jedni ją mają, a inni nie

Władza jest siłą, którą można stosować i wykorzystywać nie tylko dla własnych indywidualnych korzyści, ale również dla dobra organizacji i społeczeństwa

Książka krytyczna, oparta na realnej polityce, odzwierciedlonej w ludzkich interakcjach Podstawowy podręcznik przetrwania w organizacji Nowe standardy w dziedzinie przywództwa i zarządzania Wszyscy wiedzą, że gdy Pfeffer mówi o władzy, ci mądrzy go słuchają. Z tej książki dowiesz się dlaczego.
Robert Cialdini,
autor książki Wywieranie wpływu na ludzi
Każdy z nas ma władzę, gdy jest całkowicie przekonany o słuszności tego, co robi.
Paulo Coelho

Autor tej książki - profesor Jeffrey Pfeffer ze Stanford Business School - od lat prowadzi wykłady na temat "dróg do władzy". Doradza także korporacjom oraz przekazuje studentom MBA swoją wiedzę na temat niuansów władzy w organizacjach. W tym czasie miał okazję przyjrzeć się karierom wielu osób, także tych, które odniosły sukcesy wbrew wszelkich przewidywaniom. Wnioski zebrał wreszcie w książce Władza. Dlaczego jedni ją mają, a inni nie.

Zdobycie władzy i jej utrzymanie może być trudnym zadaniem. Podczas realizacji tego ambitnego celu musisz wykazać się wnikliwością, myśleniem strategicznym, odpornością, czujnością i gotowością do podjęcia walki, gdy zajdzie taka konieczność. Przede wszystkim pozbądź się złudzeń - nie ma większego związku między kompetencjami a Twoim miejscem w hierarchii. Wiele zmiennych liczy się bardziej niż kompetencje - choćby zdolności do prowadzenia projektów i pewność siebie. Zwróć także uwagę na to, w jakim dziale pracujesz. Najlepsze są te komórki, które wypuszczają w świat obecnych ludzi sukcesu. Prawdziwa sztuka polega na tym, by wyczuć, który dział nabiera znaczenia.

Ten przełomowy poradnik zawiera inspirujące przykłady, a także zaskakujące rady i odkrycia, oparte na wynikach badań. Autor podzieli się również z Tobą strategiami i taktykami odróżniającymi zwycięzców od przegranych.

Informacje dodatkowe o Władza. Dlaczego jedni ją mają, a inni nie:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2011-02-18
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Władza. Dlaczego jedni ją mają, a inni nie

Władza. Dlaczego jedni ją mają, a inni nie - opinie o książce

Przywództwo. Mity i prawda
Jeffrey Pfeffer0
Okładka ksiązki - Przywództwo. Mity i prawda

Ta prowokująca, skłaniająca do myślenia książka może pomóc uchronić się przed zawodową porażką. Zbyt wiele złamanych karier, zbyt wiele toksycznych...