Wojna Sambreów. Werner i Szarlotta. Plansze Europy

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2013-06-12
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788323761686
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Seria Wojna Sambre'ów to mroczna, pełna mistycyzmu oraz prastarych tajemnic opowieść o miłości, zdradzie i zemście, rozgrywająca się w różnych epokach historycznych we Francji.

Album zatytułowany Werner i Szarlotta  przenosi nas w osiemnaste stulecie, kiedy Sambre'owie byli jeszcze dumnymi i zepsutymi arystokratami. Z powodu skandalu obyczajowego stary hrabia Augustyn de Sambre wraz z córką, jej mężem oraz nastoletnią wnuczką Szarlottą musi opuścić francuski dwór w Wersalu. Przystań znajdują w otoczeniu austriackiej cesarzowej, gdzie usiłują zaaranżować małżeństwo dziewczyny. Są przekonani, że tylko związek przedstawicielki rodu z bogatym arystokratą pozwoli im wrócić do łask króla Francji. Jednak los po raz kolejny doświadcza Sambre'ów, stawiając na drodze Szarlotty niezwykłego młodzieńca o czerwonych oczach. Tak dochodzi do następnego starcia w toczącej się od wielu tysiącleci mistycznej ,,wojnie oczu" między rodem Sambre'ów a potomkami Czerwonookich, niemal doszczętnie wytępionych w epoce kamienia przez przodków Szarlotty.

Kup książkę Wojna Sambreów. Werner i Szarlotta. Plansze Europy

Opinie o książce - Wojna Sambreów. Werner i Szarlotta. Plansze Europy

Inne książki autora
Niebo nad Brukselą
Bernar Yslaire0
Okładka ksiązki - Niebo nad Brukselą

Yslaire zbudował niezwykłą opowieść, w której historia miłosna staje się przeciwwagą dla pokazywanych przez wszystkie stacje telewizyjne nalotów na Bagdad...

Reklamy