Wojna w blasku dnia. Księga 2

Tom 6 cyklu Cykl Demoniczny

Peter V. Brett jest dziś tak rozpoznawalnym autorem jak George R. R. Martin, Robert Jordan i Terry Brooks. Powieści z cyklu demonicznego - Malowany człowiek, Pustynna włócznia i Wojna w blasku dnia podbiły już księgarskie rynki całego świata.

Świat, w którym nocą ludzkość chroni się przed atakiem demonów, a dzień przynosi rozgrywki polityczne i walkę o władzę.

Tylko dwóch mężczyzn może stanąć na drodze Otchłańcom.

Żeby wygrać wojnę, trzeba stoczyć walkę z sobą.

Informacje dodatkowe o Wojna w blasku dnia. Księga 2:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2013-06-24

Kup książkę Wojna w blasku dnia. Księga 2

Wszyscy popełniamy błędy (..) ale Ci, którzy je dostrzegają, są już w połowie lepszymi ludźmi

Wojna w blasku dnia. Księga 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-18, Ocena: 4, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Na pewno ciekawsza aniżeli poprzednia część. Tyle mogę przyznać,choć szczerze powiedziawszy to już nie ten sam klimat co wcześniej.Zaczyna się nudnawo, mnie te zaślubiny jakoś nie przekonały. Dalej jest goręcej, najpierw oglądamy walkę mieszkańców Zakątka później natomiast potyczkę Jardira w oby przypadkach oczywiście z armią demonów. No koniec wisienka na torcie i potyczka Arlena z Jardirem. Co z tego wyniknie ? No właśnie na to pytanie jeszcze tutaj odpowiedzi nie znajdziemy.
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-07-11, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Walka rozgorzała na dobre Zakątek Wybawiciela i Rizon zajęte przez Krasjan stawia opór zmasowanemu atakowi Otchłańców. Demony umysłu budując gigantyczne runy chcą pozbawić ludzkości siły nagromadzonej magii, wysysając ją przy ich pomocy. Obrońcy zwyciężają. Arlen żeni się z Renną. W Rizon odkrywają złoża elektrum, najlepszego przewodnika magii alagai. Arlen postanawia wyrównać stare rachunki z Jardirem, wyzywając go do walki. Kto zwycięży? Czy ludzkość nie będzie największym przegranym?
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-10-04, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Nad zielonymi krainami niedługo nastanie nów. Obie części: północna i południowa szykują się do walki z demonami. Dodatkowo dzieje się kilka ciekawych rzeczy w całej książce, ale jak zawsze autor nie zawiedzie czytelników :)
Avatar użytkownika - Ivor123
Ivor123
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Polecam wszystkim miłośnikom Fantasty
Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2023-11-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jeżeli nie czytałeś poprzednich części, to ta recenzja może co nieco zdradzić. Od cyklu demonicznego zaczęła się moja przygoda z książkami autora. Nie ukrywałam nigdy, że do pierwszego tomu podchodziłam chyba z 5 razy, a za szóstym okazało się, że wpadłam jak śliwka w kompot. Od tamtej pory nie skreślam książki zbyt szybko. Dziś recenzja trzeciego tomu część druga. Tak wiem może to trochę zagmatwane, ale uwieźcie warte każdej uwagi. Opisów książki jest dużo w necie, więc dla tych, którzy chcą poznać, jakie tym razem przygody przeżyją nasi bohaterowie to zapraszam. Nie czytaj, jeżeli nie chcesz spojlerów.

Trzeci tom w końcu pokazał mi świat otchłańców, to kim są, jak się zachowują, co myślą. Przyznam, że nie przyszło mi na myśl, że demony i ich świat będzie aż tak bardzo ciekawy w ogóle, że będzie rozwinięty do osobnych bohaterów co powoduje, że książka stała się ciekawsza. Nasi bohaterowie mają niezły orzech do zgryzienia. Walka z demonami to jedno, ale co zrobić, kiedy nasze wewnętrzne demony dają nam się we znaki? Jak stanąć do walki przeciwko złu
nie upewniwszy się, że z naszymi jest wszystko ok? Fantastyczne zjednoczenie ludzi, żeby pokonać mrocznego pana ciemności, spowodowało, że... hmm...! Już bym zdradziła coś :p i pozbawiłabym was tej całej przyjemności.

Możemy różnic się pochodzeniem, wyglądem, czy wiarą, ale w krytycznych sytuacjach, żeby pokonać wspólnego wroga jesteśmy nieocenieni. W tej części wiele się wyjaśnia, dochodzi do nowych sytuacji i aż dziw bierze, że autor nie poplątał się, w tym wszystkim. Chciałabym napisać, opowiedzieć więcej, ale pozwolę sobie tylko na to, że, w tym tomie macie taką dawkę emocji, że jazda na rollercoasterze to przy tym spacer rodzinny w parku. :p Zarwana noc nie poszła na marne. Mam nadzieję, że i wam przydała do gustu.

Dalsza historia walki z demonami. Bohaterowie rozwijają się, dojrzewają, wtyczają nowe szlaki. Pojawia się światełko w tunelu - czyżby jednak północ mogła współpracować z południem? Czy sieć kłamstw i kłamstewek jest dobrym sposobem na ocalenie? Czy kształtuje nas cel czy sposób w jaki do niego dążymy? Czy miłość może nas zmienić? A jak zmienia nas wstyd przed uczuciem? Jak na razie jeden z lepszych tomów! Wspaniała podróż przez ten magiczny świat.

Zakończenie... WOW!!! I to przede wszystkim ;) akcji nie brakuje, książęta wychodzą z Otchłani bardzo pewne siebie, ale... Nikt nie jest tak wszechmocny jakby się wydawało.... Żal że nie mam pod ręką części kolejnej...

Avatar użytkownika - grupa0
grupa0
Przeczytane:2018-01-28, Przeczytałem,

Aż nie mogę doczekać się następnej części. Początek nudny, ale reszta części lepsza :D

Avatar użytkownika - kamilagielniak
kamilagielniak
Przeczytane:2024-02-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2024,
Malowany Człowiek, księga 2
Peter V. Brett 0
Okładka ksiązki - Malowany Człowiek, księga 2

Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową? Przecież od wieków potrafi się tylko chować...

Pustynny Książę. Księga 2
Peter V. Brett0
Okładka ksiązki - Pustynny Książę. Księga 2

Połączona krew książąt położy kres burzy. Zwycięstwo w Otchłani okazało się tylko wygraną bitwą. Wojna wciąż trwa, a dzieci zwycięzców muszą stanąć do...