Wroniec. Audiobook

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2009-01-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-0844-13-1
Czas trwania: 3 h 11 min.
Czyta: Jan Peszek
Dodał/a książkę: arven1989

Ocena: 5 (1 głosów)

Nowa powieść autora najlepszej książki XX-lecia w znakomitej interpretacji Jana Peszka! Stan wojenny oczami Jacka Dukaja!

Wroniec to magiczna baśń o grudniowej nocy 1981 roku. Pełen przygód, gier językowych i fantasmagorii sen o utraconym dzieciństwie, zamglonej młodości. Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec porwał z domu rodzinę.

Jak Alicja wędrowała przez Krainę Czarów, tak powędrujemy z Adasiem przez miasto czarnego snu PRL-u, między fantastycznymi figurami Szpiclów, Milicjantów, Opozycjonistów, Czołgów i ZOMO.

Książka barwnie ilustrowana przez Jakuba Jabłońskiego, autora opracowania graficznego Kinematografu i Hardkoru 44 Tomka Bagińskiego.

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych . w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Kup książkę Wroniec. Audiobook

Opinie o książce - Wroniec. Audiobook

Avatar użytkownika - arven1989
arven1989
Przeczytane:2016-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 w 2016, Audiobook,
Wydawnictwo literackie wpadło na prześwietny pomysł, zaangażowania do tego projektu Jana Peszka trafiono w sedno. Cieszę się, że wysłuchałam wersji audio, od kilku lat chciałam wreszcie sięgnąć po Wrońca, tą surrealistyczną opowieść o stanie wojennym, zdaje mi się że przez to doceniam ją bardziej, choć odpowiada mi gra słów i częściowo treść, wymyślona przez autora, bywały momenty irytujące, choć lubię ten gatunek literacki.Te momenty najbardziej denerwujące i niewiarygodne ratował właśnie Peszek, sposobem w jaki interpretował.
Link do opinii
Inne książki autora
Wroniec
Jacek Dukaj0
Okładka ksiązki - Wroniec

Dla dzieci Stanu Wojennego i dla dzieci, które Stanu Wojennego nie mogą pamiętać - bajka magiczna o nocy grudniowej, gdy małemu Adasiowi Wroniec...

Córka łupieżcy
Jacek Dukaj0
Okładka ksiązki - Córka łupieżcy

WSZYSTKO JUŻ BYŁO - TERAZ KRÓLOWĄ NAUK JEST ARCHEOLOGIA. Zuzanna Klajn w swe osiemnaste urodziny otrzymuje klucz do tajemnic zmarłego ojca-archeologa...

Reklamy