Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według porozumienia bez przemocy

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-02-08
Dodał/a książkę: Jedrulek

Marshall B. Rosenberg, twórca Porozumienia bez Przemocy ‒ komunikacji opartej na wzajemnym zaufaniu i szacunku ‒ dzieli się osobistymi doświadczeniami i refleksjami na temat rodzicielstwa. Pokazuje, że oprócz wychowania opresyjnego, wykorzystującego kary i przymus, oraz całkowitej bierności i permisywizmu wobec tego, co robią dzieci, możliwe jest jeszcze inne podejście. Jego podstawą są empatia i szacunek. Wbrew pozorom te proste środki pomagają odnaleźć równowagę między potrzebami rodzica i potrzebami dziecka oraz zbudować wewnętrzną motywację dziecka do współdziałania.

"W tej niewielkiej, ale pełnej treści książeczce autor dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami i refleksjami na temat rodzicielstwa. Pokazuje, jak spełniać nasze marzenia o wychowywaniu dzieci, które potrafią radzić sobie w świecie, i dorastać wraz z nimi do coraz pełniejszego człowieczeństwa."

Zofia Aleksandra Żuczkowska
trenerka komunikacji interpersonalnej opartej na Porozumieniu bez Przemocy

Kup książkę Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według porozumienia bez przemocy

Opinie o książce - Wychowanie w duchu empatii. Rodzicielstwo według porozumienia bez przemocy