Wychowuj po trochu. Wymagaj więcej, rób mniej!

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-11-05
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7778-785-4
Liczba stron: 346
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (1 głosów)

Klucz do zrównoważonego wychowania jest w rękach rodziców!

Wychowanie dziecka to bezdyskusyjnie poważne wyzwanie - niemal codziennie podejmujesz decyzje i dokonujesz wyborów. Własne doświadczenia z dorastania i rodzinne tradycje mogą być pomocne, ale również obciążające. Rozliczne teorie wychowawcze, panujące tendencje i mody mogą przytępić instynkt rodzicielski i w efekcie zaprowadzić na manowce.

Emma Jenner, wykształcona i doświadczona konsultantka, stawia na zdrowy rozsądek. Sprzyja on wychowaniu dziecka na samodzielnego, akceptującego siebie i wartościowego człowieka, a rodziców chroni przed popadaniem z jednej skrajności w drugą lub bezowocnym wydatkowaniem energii.

Książka "Wychowuj po trochu" jest niezwykle cennym zbiorem praktycznych porad, wskazówek, zaleceń oraz instrukcji dotyczących snu, jedzenia, wypoczynku, zabawy, zachowania dziecka, za którymi stoi własne wieloletnie doświadczenie autorki jako specjalistki w kwestiach wychowawczych. Emma Jenner daje rodzicom do ręki konkretne narzędzia. Są to zarówno szczegółowe techniki przydatne w najrozmaitszych codziennych sytuacjach, jak i zrównoważone metody, dzięki którym można ustalić konkretną przyczynę danego problemu i zastosować właściwe rozwiązanie. Sprzyjają one także utrzymywaniu porozumienia i dobrego kontaktu z dzieckiem.

Kup książkę Wychowuj po trochu. Wymagaj więcej, rób mniej!

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-01-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nabierz dystansu do dziecka!   Wychowanie dziecka przypomina niekiedy pracę sapera – jedna pomyłka może mieć dalekosiężne konsekwencje. Patrząc na wszechobecny upadek wartości, na ignorowanie podstawowych choćby reguł zachowania się w społeczeństwie, można się domyślei, że źródło tych negatywnych zachowań i postaw tkwi właśnie w nieodpowiednim wychowaniu.   Jak jednak wychowywać, kiedy wciąż słyszymy sprzeczne rady na temat najlepszych metod wychowawczych i pielęgnacji dzieci? Jak wychowywać, kiedy zarówno ciocia, babcia, sąsiadka, przyjaciółka uważają się za autorytety w tej dziedzinie? Być może najlepszą metodą jest… zignorowanie tych wszystkich „życzliwych” i odwołanie się do prawdziwych specjalistów.   Jednym z nich jest Emma Jenner, gwiazda programu TLC „Niania do wynajęcia”. Nie tylko prowadzi ona firmę doradczą dla rodziców i udziela cennych rad w kwestii postępowania z dziećmi, ale dzięki książce Wychowuj po trochu. Wymagaj więcej, rób mniej! staje się niejako nianią naszych pociech. Opublikowany nakładem wydawnictwa Burda Książki poradnik proponuje nam krótki kurs wychowania dzieci - z zaznaczeniem, że prawdopodobnie konieczna będzie również zmiana naszych zachowań.   Jak pisze autorka: Rodzicom często brakuje dystansu, który pozwoliłby zauważyć możliwości ich dzieci (…). Przyzwyczailiśmy ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wychowuj po trochu. Wymagaj więcej, rób mniej!

Inne książki autora
Wychowuj po trochu! Wymagaj więcej, rób mniej
Emma Jenner0
Okładka ksiązki - Wychowuj po trochu!  Wymagaj więcej, rób mniej

Klucz do zrównoważonego wychowania jest w rękach rodziców!Wychowanie dziecka to bezdyskusyjnie poważne wyzwanie - niemal codziennie podejmujesz decyzje...

Reklamy