Okładka książki - Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii

Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2009-11-12
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-1279-4
Dodał/a książkę: czytam

Zabił miliony. Musi zostać ukarany.
Ale gdzie on jest?

Adolf Eichmann nie był zdeprawowanym zwyrodnialcem czy psychopatą. Nie był sadystą. Codziennie siadał za biurkiem i „wykonywał swoją pracę najlepiej jak potrafił”. A jednak ślepa wiara w hitlerowską ideologię sprawiła, że ciąży na nim odpowiedzialność za dokonanie największej zbrodni w historii ludzkości. To on stworzył plan przemysłowego mordowania ludzi w komorach gazowych. W pierwszej kolejności z powierzchni ziemi mieli zniknąć Żydzi, potem Cyganie, Polacy i inni Słowianie. Przez piętnaście powojennych lat unikał sprawiedliwości.

Książka Neala Bascomba odsłania sekretną historię ucieczki Eichmanna, prowadzonych na całym świecie poszukiwań zbrodniarza oraz jego porwania i doprowadzenia przed sąd. Autor to świetny i dociekliwy historyk (jako pierwszy odkrył paszport, który posłużył Eichmannowi do ucieczki z Europy), ale jego książek nie powstydziliby się ani Robert Ludlum, ani Tom Clancy.

To niezwykły historyczny thriller. Od lektury Wytropić Eichmanna nie sposób się oderwać.

Kup książkę Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii

Avatar użytkownika - Milwaukee Meg
Milwaukee Meg
Po zakończeniu II wojny światowej wielu niemieckich zbrodniarzy wojennych zbiegło za granicę, przyjęło nowe tożsamości i ukrywało się zarówno przed wymiarem sprawiedliwości, jak i przed pragnącymi zemsty ofiarami, które często cudem przeżyły okrucieństwa zgotowane im przez nazistowskich oprawców. Niektórym się to nawet udawało – choćby doktor Mengele, który prowadził pseudomedyczne eksperymenty na licznych Żydach w Auschwitz zdołał się osobiście utopić w morzu w okolicach Sao Paulo w roku 1979 - i to pomimo wzmożonych działań prowadzonych od 1945 r., a mających na celu postawienie go przed sądem. Inni zostali złapani – a chyba najbardziej znanym z nich był Adolf Eichmann, człowiek o aparycji księgowego, który był bezpośrednio odpowiedzialny za "ostateczne rozwiązanie" kwestii żydowskiej. Neal Bascomb przybliża nam dramatyczną ucieczkę tego zbrodniarza i równie dramatyczny pościg za nim w swojej nowej książce „Wytropić Eichmanna”. Opowieść Bascomba rozpoczyna się w roku 1944, kiedy powoli wszyscy oficerowie SS zaczynali rozumieć, że Niemcy przegrają i będzie trzeba się jakoś ukryć. Od tego momentu towarzyszymy Eichmannowi w jego kolejnych poczynaniach, kiedy ukrywa się w Niemczech, w Austrii, wyjeżdża do Ameryki Południowej, by zakończyć naszą podróż w momencie "ostatecznego rozwiązania" jego sprawy przez Mossad. Równolegle poznajemy też działania ...

Opinie o książce - Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii

Czerwony bunt. Jedenaście tragicznych dni na pokładzie pancernika Potiomkin
Neal Bascomb0
Okładka ksiązki - Czerwony bunt. Jedenaście tragicznych dni na pokładzie pancernika Potiomkin

Najnowsza książka autora bestsellerowego \"Wytropić Eichmanna\".Na początku XX wieku pancernik „Potiomkin” - duma rosyjskiej Floty Czarnomorskiej...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński