Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
Data wydania: 2010-01-01
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-62467-01-3
Dodał/a książkę: Natalia Witecka

Każdy ma takie same prawo do wolności, miłości i seksu, bez względu na to, jaki typ seksualność wyraża i z jakiego powodu. Dozgonnie wierny monogamiczny gej, zmieniająca co noc partnerki lesbijka, osoba zaangażowana w relacje BDSM, fantazyjnie ubrany trans, osoby hetero w domach poligamicznych, biseksualistka, która kocha raz dziewczynę, raz chłopca – to wszystko obywatele tego świata i tego kraju. Dwadzieścia lat po demokratycznym przełomie wciąż odmawia im się równouprawnienia. Odmienne zwyczaje, style życia i miłosne wzorce spychane są do podziemia – albo do getta „prywatności”. Leczyć ich – mówią ekstremiści. Rób to w domu, po kryjomu – mówią konserwatyści mieniący się liberałami. Marcie Konarzewskiej i Piotrowi Pacewiczowi opowiadają, jak tęsknią, cierpią, pragną i nienawidzą. Co daje rozkosz, a co boli. Każda z rozmów opowiada inną prawdę o miłości.

Kup książkę Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu

Opinie o książce - Zakazane miłości. Seksualność i inne tabu

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2016-12-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek - 2016, Mam,
"Zakazane miłości" to książka przedstawiająca kilka historii o uczuciach i seksualności różnych osób. W książce pojawiają się rozmowy (wywiady) ukazujące wiele typów seksualności zarówno LGBTQ jaki i hetero, monogamicznych, poligamicznych, BDSM itd. Poruszana jest tutaj również kwestia fobii - homofobii, transfobii, bifobii - nietolerancji w każdej postaci, płci, różnic, które są tabu, uczuć zakazanych, nieakceptowanych, wyszydzanych, napiętnowanych. To książka o miłościach zakazanych tylko dlatego, że nie wpisują się w hetero normę, naruszają społeczne tabu i postrzegane są wedle stereotypów, które swoje źródło mają w niewiedzy. Książka ukazuje seksualność w pełni, ze wszystkimi jej twarzami, bez zakłamań i tabu. Ukazuje tez strach przed byciem sobą oraz lęk przed nieznanym. Książkę czyta się dobrze, szybko. Ukazuje temat w dość ciekawy sposób, nie nudny.
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa