Zakład pogrzebowy przedstawia! Dobrze, że do nas trafiłeś

W tej książce znajdziesz wszystko, co zawsze chciałeś wiedzieć o pracy w zakładzie pogrzebowym, ale bałeś się zapytać. Autor, przez kilkadziesiąt lat jego właściciel, zdradza, jak ta jakże nietypowa branża wygląda od podszewki, oswajając (a niekiedy przełamując!) tabu, jakim dla wielu jest temat zarówno pochówku, jak i śmierci…

Peter Wilhelm od kilku lat prowadzi blog, który w rodzinnych Niemczech cieszy się wielką popularnością. Opisuje na nim historie, które przez lata przytrafiły mu się w pracy. Nie ma zatem spraw związanych z pochówkiem, których by na swojej skórze nie doświadczył. Na podstawie umieszczanych na blogu wpisów powstała książka Zakład pogrzebowy przedstawia! Dobrze, że do nas trafiłeś, będąca jednak czymś znacznie więcej niż „pamiętnikiem grabarza”.

Informacje dodatkowe o Zakład pogrzebowy przedstawia! Dobrze, że do nas trafiłeś:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-07-22
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-93697-50-2

Kup książkę Zakład pogrzebowy przedstawia! Dobrze, że do nas trafiłeś

Zakład pogrzebowy przedstawia! Dobrze, że do nas trafiłeś - opinie o książce

Avatar użytkownika - en-ca_minne
en-ca_minne
Przeczytane:2013-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Mam,
'Zakład pogrzebowy przedstawia. Dobrze, że do nas trafiłeś' to cudowna lektura dla fanów serialu 'Sześć stóp pod ziemią', do których zaliczam się bez wątpienia. Co więcej, sądzę źe lepszy serial nigdy nie powstał. Może więc trochę z sentymentu wybrałam książkę Petera Wilhelma, ale zdecydowanie spełniła moje czytelnicze oczekiwania. W kilkunastu historiach autor opisuje w niej swoją pracę, pracę dyrektora zakładu pogrzebowego, któremu więcej niespodzianek sprawiają raczej żywi niż umarli. Niektóre z opowieści są zabawne, inne wzruszające, a jeszcze inne mrożą krew w żyłach. Całość oswaja czytelnika z tematem śmierci i z tym, co dzieje się z człowiekiem, kiedy jej moment nastąpi - a przynajmniej co dzieje się z jego materialną postacią. Pokazuje też, czasem bardzo jaskrawo, co dzieje się z tymi, którzy zostają tu na ziemi i muszą załatwić sprawy pochówku bliskich. 'Zakład pogrzebowy przedstawia...' czyta się jednym tchem i z ogromną przyjemnością. W dodatku pozwala mieć nadzieję, że i nami zajmie się kiedyś po śmierci ktoś taki jak Peter Wilhelm.
Avatar użytkownika - agoosiaczek
agoosiaczek
Przeczytane:2013-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
,,Zakład pogrzebowy przedstawia" zawiera co najmniej kilkanaście historii, którymi Wilhelm zechciał podzielić się z czytelnikami. Jedne są krótsze, inne dłuższe. Jedne dość komiczne (historia przygotowań pogrzebu zmarłego motocyklisty, czy śmiertelny wypadek, jaki przydarzył się Świętemu Mikołajowi-striptizerowi), inne bardzo wzruszające, zwłaszcza jeśli umiera dziecko. Prawdziwy profesjonalista powinien umieć zachować kamienną twarz w każdej - nawet najbardziej absurdalnej - sytuacji, okazać szacunek zarówno żyjącym krewnym, jak i zmarłemu, który został powierzony jego opiece w tej ostatniej drodze. ,,Traktuj każdego zmarłego w taki sposób, jak gdyby była to twoja matka lub twój ojciec" - tak brzmi dewiza, której Peter Wilhelm trzyma się od lat. Mimo że podejmuje temat śmierci, lektura książki ,,Zakład pogrzebowy przedstawia" nie wzbudza smutku i nie wprawia w grobowy nastrój. Wyjaśnia wiele rzeczy, które chcielibyśmy wiedzieć, ale boimy się lub nie mamy kogo o nie zapytać. Peter Wilhelm jest żywym dowodem na to, że przedsiębiorca pogrzebowy nie musi być pozbawionym uczuć automatem, który nie przejmuje się zmarłym, bo ,,trup to trup, jemu już wszystko jedno". Chciałabym - jakkolwiek dziwnie to brzmi - aby mój pogrzeb, w baaardzo odległej przyszłości, organizował człowiek pokroju Petera Wilhelma. http://missfeather.wordpress.com/2013/10/08/peter-wilhelm-zaklad-pogrzebowy-przedstawia/