Zaklinaczka dzieci. Jak rozwiązywać problemy wychowawcze

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2007-06-01
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-246-3308-1
Liczba stron: 400
Dodał/a książkę: figlarna24

Ocena: 5 (1 głosów)

Tracy Hogg znana jest w Stanach Zjednoczonych z popularnych programów na temat skutecznego i pełnego miłości wychowania dzieci. Pomogła tysiącom rodzin w rozwiązaniu trudnych kwestii dotyczących ich brzdąców. Poznaj pomysły najznakomitszej Mamy, Babci i Niani - i zacznij mówić w tym samym języku, co Twoja pociecha. Nie martw się. Płacz to nic innego, jak język niemowląt, pierwszy sposób, w jaki Twoje dziecko komunikuje się ze światem. Tak właśnie wyraża swoje potrzeby, uczucia i opinie. Kiedy to zrozumiesz i dostrzeżesz je takim, jakie naprawdę jest, ułatwi to jego wychowanie nawet długo po zakończeniu okresu niemowlęcego. Zasięgnij opinii Tracy w kwestii ustalenia stałego planu dla Twojej rodziny. Poznaj wyjątkową osobowość swojego maluszka i dostosuj do niej wszystkie działania wychowawcze. * Zadaj sobie Dwanaście Istotnych Pytań, aby rozpoznać potencjalne problemy, i zastosuj Dwanaście Zasad Rozwiązywania Problemów -- prostych technik pozwalających poradzić sobie w codziennych sytuacjach. * Spróbuj uniknąć skutków przypadkowego rodzicielstwa lub napraw je -- to konsekwencje nieprzemyślanych zachowań rodziców, które często prowadzą do takich problemów, jak kłopoty ze snem, złe nawyki żywieniowe, lęk separacyjny i ataki wściekłości. * Bądź rodzicem PC - przytomnym i cierpliwym - który wie, jak rozpoznać najlepszy czas na nauczenie samodzielnego zasypiania, wprowadzanie butelki dzieciom karmionym piersią, uczenie samodzielnego załatwiania potrzeb fizjologicznych i radzenia sobie z innymi kwestiami rozwojowymi. * Powstrzymuj rozszalałe emocje i dbaj o zdrowie emocjonalne dziecka -- warto posiąść umiejętność rozumienia emocji i radzenia sobie z nimi.

Kup książkę Zaklinaczka dzieci. Jak rozwiązywać problemy wychowawcze

Opinie o książce - Zaklinaczka dzieci. Jak rozwiązywać problemy wychowawcze

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Gdy kupujemy nowy sprzęt AGD , to co robimy najpierw? Siadamy , wyciągamy instrukcje obsługi i zagłębiamy się w jej lekturze. Podobnie powinno być z dzieckiem. Niestety nikt rodzicowi wraz z noworodkiem nie wręcza do ręki informacji, jak obsłużyć tego małego człowieka, który tylko chcę i wymaga. Rodzice muszą uczyć się współżycia z nowym członkiem rodziny za metodą prób i błędów. Wiem, z doświadczenia , że łatwo się zagubić we własnym profesjonalizmie. Chcemy jak najlepiej dla nas samych i dla naszego dziecka. Ale nagle zaczynamy stać pod ścianą, bo pociecha nie chcę jeść, spać, stale płacze itp. Wtedy mamy poczucie porażki. Nie potrzebnie, bo wszystko można jeszcze naprawić, wyprostować. Tylko trzeba wiedzieć jak. Dlatego rodzicom idzie na pomoc Tracy Hogg- niania doskonała. Tracy Hogg jest z zawody pielęgniarką. Prowadziła prywatne konsultacje, jest ekspertką telewizyjną i radiową. Jest specjalistką od wychowania niemowląt i dzieci starszych, nawet tych z poważnymi problemami natury emocjonalnej. Jest autorką światowych bestsellerów "Język niemowląt"; "Język dwulatka", -a także twórczynią serii programów telewizyjnych i witryny internetowej.  Współautorką tego poradnika jest Melinda Blau - zławna dziennikarka i autorka dwunastu książek o dzieciach.   Książka "Zaklinaczka dzieci. Jak rozwiązywać problemy wychowawcze" jest właśnie taką ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2014,
Dobre uzupełnienie "Języka niemowląt", które trzeba niestety bardzo szybko czytać, by się nie zmęczyć. Książka oprócz bardzo przejrzystego planu EASY podaje setki, jeśli nie tysiące przykładów zadowolonych rodziców, co podnosi na duchu, ale jest mało informatywne. Jako taka, książka niesamowicie przypomina telewizję reklamową. Niemniej jednak, jeśli skupić się na informacjach zawartych między peanami, można się wiele nauczyć. Po sześciu miesiącach macierzyństwa: Choć główne przesłania tej książki są poprawne, nie słyszałam o osobie, której zastosowanie planu, nawet z tolerancją, udałoby się. Częściowo może dlatego, że wykonywanie tych samych czynności codziennie o tej samej porze zabija nieco radości z bycia rodzicem. Dopiero książka "Każde dziecko może nauczyć się spać" i życie pokazały mi, że na niektóre propozycje dziecko może być za małe. Jako że książka pomogła mi na początku, nadal polecam przeczytanie świeżo upieczonym mamom, ale nie podchodzę do niej z dozą entuzjazmu, która zadowoliłaby autorkę.
Link do opinii
Reklamy